POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.05.2019, 22:38:20] • Świnoujście

Śmiertelny wypadek na promie Gryf

Śmiertelny wypadek na promie Gryf

fot. Sławomir Ryfczyński

Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie.

Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Na miejsce przyjechali strażacy, ratownicy medyczni oraz policja. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR.

Obaj mężczyźni prawdopodobnie byli mieszkańcami Szczecina.

Na więcej informacji czekamy z policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Wtorek [07.05.2019, 04:03:16] • [IP: 205.177.178.***]

CD. Miejmy wiec nadzieje, ze przeprowadzone dochodzenie oraz audyt statku [jak nie calej firmy] wyjasni zaniedbania proceduralne i wskaze winnych tego tragicznego wypadku. To nie sa lata osiemdziesiate. To nie sa czasy ukladow kolezenskich to XXI wiek i jego restrykcyjne wymogi. Trzeba zrobic wszystko aby osoby odpowiedzialne poniosly kare jako iz zajmujac stanowska kierownicze zgodnie z panujacymi przepisami biora na siebie odpowiedzialnosc za bezpieczenstwo pracownikow na burcie statku. Czasy nauki na bledach oraz podejscia ze jakos tam bedzie juz dawno przeminely. Nie mozna dopuscic aby cos takiego wydarzylo sie ponownie. Ogromne wyrazy wspolczucia dla Rodzin obu Panow. Zegnaj Zdzichu nasz Przyjacielu bedzie nam Ciebie brakowalo!

Capt. Kris • Wtorek [07.05.2019, 04:02:26] • [IP: 205.177.178.***]

Wypadek ktorego mozna bylo uniknac Po przeczytaniu paru artykulow na temat tego okropnego wypadku nasuwa sie jedno pytanie: Jak to jest mozliwe aby w dzisiejszych czasach wszechobecnych procedur, dochodzilo do tak strasznych wypadkow przy pracy? Wprowadzony przez ISM System Zarzadzania Bezpieczenstwem na statkach poprzez SMS wprowadza cala mase barier, ktore nie powinny do takiego wypadku wogole dopuscic. Wyglada wiec na to, ze ewidentne zaniedbania w nadzorze kierownictwa jednostki nad bezpieczenstwem pracy na tym statku doprowadzily do smierci czlowieka. Gdzie byli ludzie odpowiedzialni za nadzor pracy na wysokosci? Kto wogole podpisal sie pod pozwoleniem na wykonanie takich prac? Jak oszacowano ryzyko zwiazane z ta konkretna praca oraz uzytym do jej wykonania sprzetem? CDN

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:14:46] • [IP: 31.0.67.***]

188.146.232... w tym przypadku MA OBOWIĄZEK ODMÓWIĆ... O jakim przypadku mówisz? Odmowienie? Z kąd ma wiedzieć, że będzie wypadek i to jeszcze śmiertelny?

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:08:44] • [IP: 31.0.67.***]

188.146.232 co ma wspólnego kierownik zmiany (w TPŚ jest, w UL nie ma) czy operator sztaplarki (wózek widłowy) do pracowników Unity Line? Zupełnie inne przedsiębiorstwo, zupełnie inne przepisy.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:58:36] • [IP: 77.253.141.***]

A praca podnośnikiem na kardeku promu dozwolona czy nie co na to PIP?.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 08:14:32] • [IP: 188.146.232.***]

Co do Prezesa, CZY PREZES MA ODPOWIADAĆ ZA BŁĘDY OSÓB FUNKCYJNYCH, , KTÓRE MAJĄ WŁADZĘ NAD LUDŹMI. SĄ PRZESZKOLONE, ODPOWIEDZIALNE, RZETELNE, ALE ZROBILI TEN JEDEN BŁĄD... Z autopsji - pracownik chciał przewrócić zblocze dźwigu łomem, i TYM ŁOMEM UDERZYŁ SIĘ W GŁOWĘ. Czy też Prezes ma za to ponosić odpowiedzialność? ALE U NAS GŁUPKÓW POLITYCZNYCH NIE BRAKUJE!

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 08:02:37] • [IP: 188.146.232.***]

Odpowiedzialność - proste - Kier. zm., który wysyła sztaplarkę do takich prac, oraz operator sztaplarki, który w tym przypadku ma OBOWIĄZEK ODMÓWIĆ WYKONANIA TAKIEJ USŁUGI!!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:46:42] • [IP: 148.122.184.***]

Jestescie idotami i powinniscie wszyscy placic za powietrze, ktore nie jest potrzebne bez mozgim mieszkańcom jak wiekszosc z komentujacych!!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:42:38] • [IP: 89.64.20.**]

Pracują na sz taplarce nie mają uprawnień

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:25:40] • [IP: 5.173.153.**]

Może w końcu się k wezmą za porządek tam

Gość • Niedziela [05.05.2019, 16:33:35] • [IP: 37.47.170.**]

A gdzie jest Prezes zeby poniosl konsekwencje

Gość • Niedziela [05.05.2019, 14:07:25] • [IP: 77.253.131.**]

Mój Boże jaka to tragedia dla rodziny.Nikt kto tego nie przeżył nie zrozumie.Wiem coś o tym. Pokój Jego Duszy...Niech spoczywa w spokoju...Amen.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:52:25] • [IP: 37.8.231.***]

do geniusza z 23, 34, 38 Pis buduje nowy prom do szwecji ty proponujesz most Polska - Szwecja moze sie dogadajcie to wypadkow nie bedzie!! rece opadaja

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:29:49] • [IP: 95.41.95.***]

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:54:47] • [IP: 109.243.198.* No i ORMOWIEC wyniuchał troli, teraz będzie ich ścigał do upadłego, dzbanie te czasy dawno minęły, pisać każdy możę a Tobie nićc do tegp...Ale działaj dalej, namierzaj, donoś bo takie jest Twoje powołanie...Bez tego zginiesz niespełniony ale medalu i tak nie dostaniesz...💘

Gość • Niedziela [05.05.2019, 12:06:51] • [IP: 83.23.251.***]

W magazynach wielu firm często na widłach są podnoszeni a BHPowcy są tylko na papierze zamiast przeprowadzać nie planowane kontrole, mało która firma ma stałego BHP owca może ktoś się tym zajmie, ciekawe ile firm ma kosze do podnoszenia ludzi ?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 10:31:01] • [IP: 176.221.122.***]

Pewnie spadli do piwnicy. Tak to jest, szybko, szybko, czasu nie ma...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 10:21:04] • [IP: 84.44.205.***]

Zakute buraki, co ma prom Gryf z mostem w Swinoujsciu wspolnego? Dajcie sobie lepiej na wstrzymanie.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 10:04:29] • [IP: 5.173.145.***]

jakim prawem pracowali na wysokisci bez zabezpieczenia czy posiadali odpowiednie badania, kto ich wyslal na smierc podejmując taka decyzje nie sprawdzając sprzętu jakim powinni dysponować czy byli zaopatrzeni w srodki ochrony osobistej, kaski trzewiki z noskami ochronnymi, okulary, no i soory ale najważniejsze pytanie czy nie byli pod wpływem??pytan może być jeszcze wiecej ale w chwili obecnej czy to ma sens skoro zycia temu człowiekowi już nic nie wroci.Wyrazy wspolczucia dla rodzin i mam nadzieje ze firma wyplaci potężne odszkodowanie za bol i cierpienie po staracie najblizszego

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:21:49] • [IP: 79.140.194.**]

Prace na wysokosci powinny byc zabezpieczone szelkami !!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:21:49] • [IP: 37.30.21.**]

Dlaczego prace na wysokości robili z układarki (sztaplarki), a nie z kosza monterskiego?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:18:56] • [IP: 88.156.206.**]

pracowałem na tym promie...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:00:32] • [IP: 188.146.233.***]

Jaki most?? 😂 Weź człowieku tabletkę na ból łba 🙈 Tobie się chyba kierunki pomieszały 😂😂 Wyrazy współczucia dla rodziny 😢

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:57:46] • [IP: 37.30.24.**]

Wielka tragedia.Wyrazy współczucia dla rodzin.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:54:47] • [IP: 109.243.198.*]

Już pewne IP rozpoznaję; hejterzy, trolle, nie bawcie się przy okazji tekstu o śmierci, bo zabawą jest plecenie na różne tematy w takim kontekście. Ale ten przykład pierwszych wpisów na nn forum dobrze pokazuje psychologię trolli - obojętne jest dla nich to, o czym się pisze, nawet po trupach idą do celu, którym jest zaklejanie wyrwy w ich własnym życiu - może to jest niepowodzenie szkolne, zawodowe, bycie popychadłem w pracy, nawet w małżeństwie, ale w ten sposób pośrednio przyznali rację swoim prześladowcom (lub swojej klęsce z własnej winy poniesionej) - pokonaliście mnie, teraz muszę się wyleczyć drwieniem z innych, cynicznymi uwagami o wszystkim wokół tej śmierci, a może jeśli moderacja przepuści z niej samej...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:42:42] • [IP: 37.47.149.***]

Spadli ze sztaplarki

Oglądasz 1-25 z 34
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■