POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.05.2019, 22:38:20] • Świnoujście

Śmiertelny wypadek na promie Gryf

Śmiertelny wypadek na promie Gryf

fot. Sławomir Ryfczyński

Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie.

Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Na miejsce przyjechali strażacy, ratownicy medyczni oraz policja. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR.

Obaj mężczyźni prawdopodobnie byli mieszkańcami Szczecina.

Na więcej informacji czekamy z policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Wtorek [07.05.2019, 04:03:16] • [IP: 205.177.178.***]

CD. Miejmy wiec nadzieje, ze przeprowadzone dochodzenie oraz audyt statku [jak nie calej firmy] wyjasni zaniedbania proceduralne i wskaze winnych tego tragicznego wypadku. To nie sa lata osiemdziesiate. To nie sa czasy ukladow kolezenskich to XXI wiek i jego restrykcyjne wymogi. Trzeba zrobic wszystko aby osoby odpowiedzialne poniosly kare jako iz zajmujac stanowska kierownicze zgodnie z panujacymi przepisami biora na siebie odpowiedzialnosc za bezpieczenstwo pracownikow na burcie statku. Czasy nauki na bledach oraz podejscia ze jakos tam bedzie juz dawno przeminely. Nie mozna dopuscic aby cos takiego wydarzylo sie ponownie. Ogromne wyrazy wspolczucia dla Rodzin obu Panow. Zegnaj Zdzichu nasz Przyjacielu bedzie nam Ciebie brakowalo!

Capt. Kris • Wtorek [07.05.2019, 04:02:26] • [IP: 205.177.178.***]

Wypadek ktorego mozna bylo uniknac Po przeczytaniu paru artykulow na temat tego okropnego wypadku nasuwa sie jedno pytanie: Jak to jest mozliwe aby w dzisiejszych czasach wszechobecnych procedur, dochodzilo do tak strasznych wypadkow przy pracy? Wprowadzony przez ISM System Zarzadzania Bezpieczenstwem na statkach poprzez SMS wprowadza cala mase barier, ktore nie powinny do takiego wypadku wogole dopuscic. Wyglada wiec na to, ze ewidentne zaniedbania w nadzorze kierownictwa jednostki nad bezpieczenstwem pracy na tym statku doprowadzily do smierci czlowieka. Gdzie byli ludzie odpowiedzialni za nadzor pracy na wysokosci? Kto wogole podpisal sie pod pozwoleniem na wykonanie takich prac? Jak oszacowano ryzyko zwiazane z ta konkretna praca oraz uzytym do jej wykonania sprzetem? CDN

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:14:46] • [IP: 31.0.67.***]

188.146.232... w tym przypadku MA OBOWIĄZEK ODMÓWIĆ... O jakim przypadku mówisz? Odmowienie? Z kąd ma wiedzieć, że będzie wypadek i to jeszcze śmiertelny?

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:08:44] • [IP: 31.0.67.***]

188.146.232 co ma wspólnego kierownik zmiany (w TPŚ jest, w UL nie ma) czy operator sztaplarki (wózek widłowy) do pracowników Unity Line? Zupełnie inne przedsiębiorstwo, zupełnie inne przepisy.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:58:36] • [IP: 77.253.141.***]

A praca podnośnikiem na kardeku promu dozwolona czy nie co na to PIP?.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 08:14:32] • [IP: 188.146.232.***]

Co do Prezesa, CZY PREZES MA ODPOWIADAĆ ZA BŁĘDY OSÓB FUNKCYJNYCH, , KTÓRE MAJĄ WŁADZĘ NAD LUDŹMI. SĄ PRZESZKOLONE, ODPOWIEDZIALNE, RZETELNE, ALE ZROBILI TEN JEDEN BŁĄD... Z autopsji - pracownik chciał przewrócić zblocze dźwigu łomem, i TYM ŁOMEM UDERZYŁ SIĘ W GŁOWĘ. Czy też Prezes ma za to ponosić odpowiedzialność? ALE U NAS GŁUPKÓW POLITYCZNYCH NIE BRAKUJE!

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 08:02:37] • [IP: 188.146.232.***]

Odpowiedzialność - proste - Kier. zm., który wysyła sztaplarkę do takich prac, oraz operator sztaplarki, który w tym przypadku ma OBOWIĄZEK ODMÓWIĆ WYKONANIA TAKIEJ USŁUGI!!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:46:42] • [IP: 148.122.184.***]

Jestescie idotami i powinniscie wszyscy placic za powietrze, ktore nie jest potrzebne bez mozgim mieszkańcom jak wiekszosc z komentujacych!!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:42:38] • [IP: 89.64.20.**]

Pracują na sz taplarce nie mają uprawnień

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:25:40] • [IP: 5.173.153.**]

Może w końcu się k wezmą za porządek tam

Gość • Niedziela [05.05.2019, 16:33:35] • [IP: 37.47.170.**]

A gdzie jest Prezes zeby poniosl konsekwencje

Gość • Niedziela [05.05.2019, 14:07:25] • [IP: 77.253.131.**]

Mój Boże jaka to tragedia dla rodziny.Nikt kto tego nie przeżył nie zrozumie.Wiem coś o tym. Pokój Jego Duszy...Niech spoczywa w spokoju...Amen.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:52:25] • [IP: 37.8.231.***]

do geniusza z 23, 34, 38 Pis buduje nowy prom do szwecji ty proponujesz most Polska - Szwecja moze sie dogadajcie to wypadkow nie bedzie!! rece opadaja

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:29:49] • [IP: 95.41.95.***]

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:54:47] • [IP: 109.243.198.* No i ORMOWIEC wyniuchał troli, teraz będzie ich ścigał do upadłego, dzbanie te czasy dawno minęły, pisać każdy możę a Tobie nićc do tegp...Ale działaj dalej, namierzaj, donoś bo takie jest Twoje powołanie...Bez tego zginiesz niespełniony ale medalu i tak nie dostaniesz...💘

Gość • Niedziela [05.05.2019, 12:06:51] • [IP: 83.23.251.***]

W magazynach wielu firm często na widłach są podnoszeni a BHPowcy są tylko na papierze zamiast przeprowadzać nie planowane kontrole, mało która firma ma stałego BHP owca może ktoś się tym zajmie, ciekawe ile firm ma kosze do podnoszenia ludzi ?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 10:31:01] • [IP: 176.221.122.***]

Pewnie spadli do piwnicy. Tak to jest, szybko, szybko, czasu nie ma...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 10:21:04] • [IP: 84.44.205.***]

Zakute buraki, co ma prom Gryf z mostem w Swinoujsciu wspolnego? Dajcie sobie lepiej na wstrzymanie.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 10:04:29] • [IP: 5.173.145.***]

jakim prawem pracowali na wysokisci bez zabezpieczenia czy posiadali odpowiednie badania, kto ich wyslal na smierc podejmując taka decyzje nie sprawdzając sprzętu jakim powinni dysponować czy byli zaopatrzeni w srodki ochrony osobistej, kaski trzewiki z noskami ochronnymi, okulary, no i soory ale najważniejsze pytanie czy nie byli pod wpływem??pytan może być jeszcze wiecej ale w chwili obecnej czy to ma sens skoro zycia temu człowiekowi już nic nie wroci.Wyrazy wspolczucia dla rodzin i mam nadzieje ze firma wyplaci potężne odszkodowanie za bol i cierpienie po staracie najblizszego

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:21:49] • [IP: 79.140.194.**]

Prace na wysokosci powinny byc zabezpieczone szelkami !!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:21:49] • [IP: 37.30.21.**]

Dlaczego prace na wysokości robili z układarki (sztaplarki), a nie z kosza monterskiego?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:18:56] • [IP: 88.156.206.**]

pracowałem na tym promie...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 08:00:32] • [IP: 188.146.233.***]

Jaki most?? 😂 Weź człowieku tabletkę na ból łba 🙈 Tobie się chyba kierunki pomieszały 😂😂 Wyrazy współczucia dla rodziny 😢

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:57:46] • [IP: 37.30.24.**]

Wielka tragedia.Wyrazy współczucia dla rodzin.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:54:47] • [IP: 109.243.198.*]

Już pewne IP rozpoznaję; hejterzy, trolle, nie bawcie się przy okazji tekstu o śmierci, bo zabawą jest plecenie na różne tematy w takim kontekście. Ale ten przykład pierwszych wpisów na nn forum dobrze pokazuje psychologię trolli - obojętne jest dla nich to, o czym się pisze, nawet po trupach idą do celu, którym jest zaklejanie wyrwy w ich własnym życiu - może to jest niepowodzenie szkolne, zawodowe, bycie popychadłem w pracy, nawet w małżeństwie, ale w ten sposób pośrednio przyznali rację swoim prześladowcom (lub swojej klęsce z własnej winy poniesionej) - pokonaliście mnie, teraz muszę się wyleczyć drwieniem z innych, cynicznymi uwagami o wszystkim wokół tej śmierci, a może jeśli moderacja przepuści z niej samej...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 07:42:42] • [IP: 37.47.149.***]

Spadli ze sztaplarki

Oglądasz 1-25 z 34
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■