POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.05.2019, 15:53:03] • Szczecin

Pociąg do Pikniku – Poznaj Szczecin z POLREGIO

Pociąg do Pikniku – Poznaj Szczecin z POLREGIO

fot. Organizator

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki wraz z POLREGIO przygotowali wyjątkową atrakcję dla tych, którzy planują w drugi majowy weekend przyjechać do Szczecina. Akcja „Pociąg do Pikniku” odbywa się w trakcie trwania Pikniku nad Odrą – największej plenerowej imprezy turystycznej na Pomorzu Zachodnim. Osoby, które przyjadą do Szczecina pociągiem POLREGIO 11 lub 12 maja będą mogły wziąć udział w BEZPŁATNYM zwiedzaniu miasta z przewodnikiem.

Ośmiu szczecińskich przewodników przygotowało wyjątkowe programy zwiedzania. Uczestnicy akcji przeniosą się w czasie podczas wycieczek „Szczecin –miasto kontrastów” oraz „Szczecin szlakiem PRL” i zobaczą miasto oczyma bohaterów kinowych hitów w trakcie spaceru „Szczecin w filmowym kadrze”. Miłośnicy złotego trunku poznają historię lokalnego browarnictwa, o której opowie przewodnik prowadzący trasę „Szczecin z pianką”. Dla rodzin z dziećmi polecamy wycieczkę „Szlakiem legend i historii prawdziwych”, a dla miłośników pięknych starych budynków trasę „Architektura Szczecina”. Niezwykłe historie szczecinianek przedstawią przewodniczki prowadzące wycieczki „Szczecin kolebką caryc” oraz „Szczecińskie kobiety”.

W bezpłatnym zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby, które w dniach 11 i 12 maja skorzystają z usług przewoźnika POLREGIO. Należy zachować bilet, aby później móc okazać go przewodnikowi. Na wycieczkę należy najpierw zapisać się przez formularz dostępny na stronie www.pikniknadodra.pl/pociagdopikniku. Pod tym adresem znajdują się także opisy tras i harmonogram wycieczek. Zapisy trwają do 9 maja. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zapisów.

Wszystkie trasy zwiedzania zaczynają się na Dworcu Głównym w Szczecinie i kończą na piknikowym stoisku POLREGIO na nabrzeżu Odry przy Wałach Chrobrego. Tam na uczestników akcji czekać będzie moc atrakcji w ramach Pikniku nad Odrą. Poznamy różne strony świata i ich smaki. Poszerzymy swoje muzyczne horyzonty i będziemy się świetnie bawić przy tanecznych występach na żywo. Napijemy się dobrego piwa i sprawdzimy, gdzie w tym roku najlepiej wybrać się na wakacje.

Główną częścią Pikniku nad Odrą są targi turystyczne „Market Tour”, gdzie przedstawiciele branży turystycznej z kraju i zagranicy będą prezentować swoje produkty. Ponadto na uczestników czekają dodatkowe atrakcje, takie jak Festiwal Smaków Food Trucków, wesołe miasteczko, Wielkie Gotowanie (sobota), konkursy, strefa produktów regionalnych, koncerty czy Strefa Browarów.
Więcej informacji na temat akcji: www.pikniknadodra.pl/pociagdopikniku

Piknik nad Odrą: www.pikniknadodra.pl, www.facebook.com/pikniknadodra

Karolina Lewandowska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■