POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.05.2019, 19:49:39] • Świnoujście

Szukamy cienia. Po co są te parasole? Czy my żyjemy na równiku?

Szukamy cienia. Po co są te parasole? Czy my żyjemy na równiku?

fot. Czytelnik

Kto to wymyślił? Kto zaakceptował? - pyta o parasole na promenadzie zdrowia nasz Czytelnik. - To drzewa robią już większe cienie niż te parasole! Słoneczna osłona ale....cień daleko w krzakach. Zobaczcie zdjęcia!

Parasole na Promenadzie Zdrowia mają chronić siedzących przed upałami. Ustawiono je w tak zwanych miejscach wypoczynku. Mają dawać cień.

Mamy więc coś nowego i niepraktycznego – pisze nasz Czytelnik. – Mieszkańcy długo zastanawiali się, po co te białe parasole. Aż się w końcu dowiedzieliśmy, że miały chronić przed upałami. Siedzący pod nimi turyści i mieszkańcy mieli odpoczywać w cieniu. Ale jak tak patrzę na te cuda, to się zastanawiam, czy my żyjemy na równiku, gdzie słońce jest idealnie nad nami? Wtedy by to pasowało. Wydano kasę na coś, co miało być praktyczne, a tymczasem coś, co jest przez jakiegoś geniusza wymyślone, nadaje się do śmietnika. Co wynalazca czy projektant miał na myśli? Przyznam się wam, że myślałem że z tego będzie jakaś kurtyna wodna do ochłodzenia… a tu niespodzianka i takie cudo. Słoneczna osłona ale....cień daleko w krzakach. XXI wiek i takie buble nam się serwuje.

Co na to Urząd Miasta? Czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 77, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 77

Gość • Wtorek [14.05.2019, 13:57:36] • [IP: 37.47.148.***]

Ja czasami nie mam już siły czytać tych artykułów. Ciągle coś wam nie pasuje, na coś narzekacie. Jeszcze się nie zdarzyło żeby cokolwiek pochwalić. Domyślam się że na iswinoujscie rządzi opozycja Żmurkiewicza (ja też nie jestem zwolennikiem naszego prezydenta) ale akurat ta inwestycja mi się podoba. Pierwsze miejsce gdzie mogą jeździć rolkarze, rowerzyści a turyści mogą spokojnie spacerować. Wycinka drzew? Nie jestem za tym, ale gdy cały ten teren zostanie zagospodarowany będzie pięknie i zielono. A parasole?Nie raz w lato marzyłam żeby posiedzieć na promenadzie w cieniu. Z placu wolnosci tez nikt nie byl zadowolony, same marudery. bo za mało zieleni, bo sam beton, bo za dużo pieniędzy na sprzątanie idzie itd a teraz tlumy tam siedzą. Wiecie co jak wam powiem ? : jak wam się nie podoba to tam nie idźcie, zostańcie w domu i hejtujcie dalej z poziomu waszego komputera. Ale nic w ten sposob nie zmienicie, nie zrobicie. A ci co chcą dalej będą cieszyć się życiem i świeżym powietrzem pod metalowym parasolem

zsw • Wtorek [14.05.2019, 12:01:19] • [IP: 80.54.236.***]

Przecież to Świnoujście, czego się spodziewaliście?

Gość • Wtorek [14.05.2019, 00:35:37] • [IP: 37.47.131.***]

Nabrzeże rozkopane, stara promenada rozgrzebana, betonowa promenada zdrowia nieskończona... a mamy 13 maja. Do wakacji 2 tygodnie... czy ktoś" mądry" w urzędzie planuje te prace...? Czy turyści mają spacerować po placach budowy? Na promenadzie na wydmach na 32 lampy aż 9 nie działa, czyli 30%... to przykład" skuteczności urzędników w Świnoujściu pod nadzorem starego/nowego prezydenta!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 21:53:25] • [IP: 78.10.206.**]

I w dodatku te parasole z dziurami! super... kolejny metalowy badziew...

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 19:12:17] • [IP: 188.147.65.***]

Juz widze te parasole oblepione naklejkami przez turystow.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 18:22:08] • [IP: 188.147.107.***]

Co za pesymista, wszystko mu żle to trzeba leczyć.A nie zatruwać jadem innych.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 17:45:23] • [IP: 88.156.234.**]

a ulice jak dziurawe byly tak dalej sa Dziury przy Urzedzie Miasta pamietaja jeszcze stare czasy jak zaborcze wojska tam stacjonowaly :-(

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 17:04:28] • [IP: 83.233.111.**]

a czy bedzieTężnia solankowa obiecanajuz jest prawie wszedzie tz..Tężnia solankowa jest konstrukcją budowlaną, wykonaną z drewna iglastego (sosna lub świerk) , która wyposażona jest w pompę rozprowadzającą solankę. ...fajnie by bylo posiedziec w tych parasolach i wdychac ta solanke ale mi sie marzy

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 15:51:57] • [IP: 85.166.195.**]

Las parasolas. Gratulacje. Hip hip!!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 14:37:57] • [IP: 188.146.174.***]

Coś w stylu daszkaów z przerwami w Międzyzdrojach na promce, wygląda fajnie akecprzed deszczem nie chroni, bo po ci.. ;)

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 14:12:49] • [IP: 77.16.78.***]

Jak sie czytelnikowi nie podoba to wypie...r da i z miasta na wies

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:57:11] • [IP: 37.47.183.***]

Z tego co widzę zdjęcie robione rano i cień jeszcze na chodniku ale w południe niestety w krzakach. Aby był cień to parasol musi być 5 razy większy. Poza tym ciąg drzew, choćby lip pomógł by przejść w cieniu cały odcinek. Przecież setki turystów nie będą tam się zatrzymywać aby ochłonąć - co za bzdura, niczym ten zwój drutu. Gdyby to jeszcze była lampa na solarna ew.kurtyna wodna no to jeszcze jakiś pożytek aby się obmyć po słonej wodzie.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:42:40] • [IP: 37.47.174.**]

no i praca dla malarzy jak zaczna sie pojawiac rdzawe zacieki na tym ustrojstwie... a wym klimacie to raczej bardzo szybko

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 12:25:19] • [IP: 178.235.147.***]

123, bedzie pieknie ale zasypane piachem po jesienno zimowych sztormach.Bedzie praca dla sprzataczy. Duzo pracy.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:51:16] • [IP: 193.22.252.***]

chyba nie wzięto pod uwagę pod jakim kątem będą padać promienie słoneczne :)

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:48:11] • [IP: 176.221.122.***]

pięknie będzie...a Tym którym nic nie pasuje proponuje wyjechać z naszego pięknego miasta...pozdrawiam Rządzących Naszym miastem powodzenia...

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:28:59] • [IP: 178.238.249.**]

Szkoda że wszystko dla turystów bo mieszkańcy harują w sezonie a nie spacerują. Centrum miasta i sąsiadujące uliczki nie mówiąc o peryferyjnych smutne i zaniedbane.Dobrze że w okresie świąt pojawiają się w centrum ozdoby i dają złudzenie dbałości o miasto.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:12:05] • [IP: 37.7.47.***]

Za rok Osir nie nadązy z odpiaszczaniem całości promenady. Już widzę rolkarzy fikajacych kozly na zapiaszzonej ścieżce. Koszty utrzymania będą olbrzymie. Na końcu będzie tak samo jak że starymi kładka, utoną w piachu.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:02:57] • [IP: 185.210.39.**]

Straszny ciemniak ten czytelnik. Przecież w samo południe kiedy jest najgoręcej właśnie wówczas słońce jest w najwyższej pozycji i parasole rzucają cień właśnie tam gdzie powinny, więc spełniają swoją rolę jak najbardziej!!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:38:05] • [IP: 176.221.123.*]

Powstaje piękny zakątek w Świnoujściu, będzie gdzie spacerowac. Brawo dla pomysłodawców!!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:34:20] • [IP: 94.254.225.***]

Kochani! Przecież to promenada zdrowia, a ruch to zdrowie. Jak siedzącemu zrobi się zbyt słonecznie, to zacznie wędrować wokół tego parasola zgodnie z przemieszczającym się cieniem. A z urody to nawet wygląda nieźle. Tylko jak często i czym będzie toto czyszczone?

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:17:47] • [IP: 5.173.136.***]

STARE KOMUCHY NO MOŻE BY TAK TOPOLE TOPOLE TOWARZYSZA WIESŁAWA ZNACIE TEMAT .

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:14:11] • [IP: 5.173.136.***]

estetyka estetyka BURAKI .

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:06:32] • [IP: 37.47.137.***]

Kiedyś Świnoujście było piękne i nastrojowe. Przyjeżdżaliśmy tu na wakacje właśnie dla tej dziewiczości plaż i nastroju. Teraz jest szkaradne i ktoś dokłada wszelkich starań, żeby przyjeżdżali tu tylko wielbiciele betonu i tandety. Betonowe hotele wychodzące niemal na plażę to ohyda dostępna w całej Europie. Szkoda że również tutaj.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 09:57:04] • [IP: 178.235.147.***]

Jeszcze beda palmy. A jak bedziecie grzeczni to Moze powstana i murzynskie chatki. ..

Oglądasz 1-25 z 77
■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■ Wieczorem 8 letni Benio zgubił czarny zegarek marki casio. Stało się to na lub przy plaży w okolicy Cafe plażowa. Zegarek dostał na urodziny i ma wartość sentymentalną. Benio jest smutny, więc jeśli ktoś znalazł zegarek bardzo prosimy o kontakt: 531156519 mama Ewa ■ Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą ■ Z dniem 28 czerwca 2019 roku Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość. Spółka wchodzi w skład konsorcjum, które ma wybudować tunel w Świnoujściu ■ W czwartek na samej północy kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z kierunków zachodnich i północno - zachodnich o prędkości średniej około 35-55 km/h, w porywach do 70-80 km/h. ■ Mieszkańcy i turyści przebywający w Międzyzdrojach mają teraz nową atrakcję. W czwartek zostało otwarte Oceanarium. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali specjalni goście: Krzysztof Ibisz, Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Marek Kaliszuk oraz Łukasz Płoszajski. Dlaczego warto wybrać się do nowo otwartego Oceanarium? ■ 16 głosami za przy dwóch wstrzymujących rada Miasta udzieliła prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie prezydenta Świnoujścia z wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Prezydent miasta otrzymał votum zaufania. W głosowaniu 14 radnych było za, a 6 wstrzymało sie od głosu ■ Rada Miasta zajmie się ponownie przygotowaniem uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej. Poprzednią, z kwietnia br. uchyliła regionalna Izba Obrachunkowa. RIO stwierdziła, że dokument jest obarczony wadami prawnymi. Radni postanowili jednogłośnie o ponownym przygotowaniu tego dokumentu ■ Od godziny 9.00 rozpoczęły się obrady XV sesji Rady Miasta Świnoujścia. Najważniejszymi punktami obrad jest dyskusja nad sprawozdaniem prezydenta miasta z wykonania budżetu miasta za rok 2018 i głosowanie nad udzieleniem Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu ■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■