POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.05.2019, 19:49:39] • Świnoujście

Szukamy cienia. Po co są te parasole? Czy my żyjemy na równiku?

Szukamy cienia. Po co są te parasole? Czy my żyjemy na równiku?

fot. Czytelnik

Kto to wymyślił? Kto zaakceptował? - pyta o parasole na promenadzie zdrowia nasz Czytelnik. - To drzewa robią już większe cienie niż te parasole! Słoneczna osłona ale....cień daleko w krzakach. Zobaczcie zdjęcia!

Parasole na Promenadzie Zdrowia mają chronić siedzących przed upałami. Ustawiono je w tak zwanych miejscach wypoczynku. Mają dawać cień.

Mamy więc coś nowego i niepraktycznego – pisze nasz Czytelnik. – Mieszkańcy długo zastanawiali się, po co te białe parasole. Aż się w końcu dowiedzieliśmy, że miały chronić przed upałami. Siedzący pod nimi turyści i mieszkańcy mieli odpoczywać w cieniu. Ale jak tak patrzę na te cuda, to się zastanawiam, czy my żyjemy na równiku, gdzie słońce jest idealnie nad nami? Wtedy by to pasowało. Wydano kasę na coś, co miało być praktyczne, a tymczasem coś, co jest przez jakiegoś geniusza wymyślone, nadaje się do śmietnika. Co wynalazca czy projektant miał na myśli? Przyznam się wam, że myślałem że z tego będzie jakaś kurtyna wodna do ochłodzenia… a tu niespodzianka i takie cudo. Słoneczna osłona ale....cień daleko w krzakach. XXI wiek i takie buble nam się serwuje.

Co na to Urząd Miasta? Czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 77, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 77

Gość • Wtorek [14.05.2019, 13:57:36] • [IP: 37.47.148.***]

Ja czasami nie mam już siły czytać tych artykułów. Ciągle coś wam nie pasuje, na coś narzekacie. Jeszcze się nie zdarzyło żeby cokolwiek pochwalić. Domyślam się że na iswinoujscie rządzi opozycja Żmurkiewicza (ja też nie jestem zwolennikiem naszego prezydenta) ale akurat ta inwestycja mi się podoba. Pierwsze miejsce gdzie mogą jeździć rolkarze, rowerzyści a turyści mogą spokojnie spacerować. Wycinka drzew? Nie jestem za tym, ale gdy cały ten teren zostanie zagospodarowany będzie pięknie i zielono. A parasole?Nie raz w lato marzyłam żeby posiedzieć na promenadzie w cieniu. Z placu wolnosci tez nikt nie byl zadowolony, same marudery. bo za mało zieleni, bo sam beton, bo za dużo pieniędzy na sprzątanie idzie itd a teraz tlumy tam siedzą. Wiecie co jak wam powiem ? : jak wam się nie podoba to tam nie idźcie, zostańcie w domu i hejtujcie dalej z poziomu waszego komputera. Ale nic w ten sposob nie zmienicie, nie zrobicie. A ci co chcą dalej będą cieszyć się życiem i świeżym powietrzem pod metalowym parasolem

zsw • Wtorek [14.05.2019, 12:01:19] • [IP: 80.54.236.***]

Przecież to Świnoujście, czego się spodziewaliście?

Gość • Wtorek [14.05.2019, 00:35:37] • [IP: 37.47.131.***]

Nabrzeże rozkopane, stara promenada rozgrzebana, betonowa promenada zdrowia nieskończona... a mamy 13 maja. Do wakacji 2 tygodnie... czy ktoś" mądry" w urzędzie planuje te prace...? Czy turyści mają spacerować po placach budowy? Na promenadzie na wydmach na 32 lampy aż 9 nie działa, czyli 30%... to przykład" skuteczności urzędników w Świnoujściu pod nadzorem starego/nowego prezydenta!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 21:53:25] • [IP: 78.10.206.**]

I w dodatku te parasole z dziurami! super... kolejny metalowy badziew...

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 19:12:17] • [IP: 188.147.65.***]

Juz widze te parasole oblepione naklejkami przez turystow.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 18:22:08] • [IP: 188.147.107.***]

Co za pesymista, wszystko mu żle to trzeba leczyć.A nie zatruwać jadem innych.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 17:45:23] • [IP: 88.156.234.**]

a ulice jak dziurawe byly tak dalej sa Dziury przy Urzedzie Miasta pamietaja jeszcze stare czasy jak zaborcze wojska tam stacjonowaly :-(

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 17:04:28] • [IP: 83.233.111.**]

a czy bedzieTężnia solankowa obiecanajuz jest prawie wszedzie tz..Tężnia solankowa jest konstrukcją budowlaną, wykonaną z drewna iglastego (sosna lub świerk) , która wyposażona jest w pompę rozprowadzającą solankę. ...fajnie by bylo posiedziec w tych parasolach i wdychac ta solanke ale mi sie marzy

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 15:51:57] • [IP: 85.166.195.**]

Las parasolas. Gratulacje. Hip hip!!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 14:37:57] • [IP: 188.146.174.***]

Coś w stylu daszkaów z przerwami w Międzyzdrojach na promce, wygląda fajnie akecprzed deszczem nie chroni, bo po ci.. ;)

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 14:12:49] • [IP: 77.16.78.***]

Jak sie czytelnikowi nie podoba to wypie...r da i z miasta na wies

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:57:11] • [IP: 37.47.183.***]

Z tego co widzę zdjęcie robione rano i cień jeszcze na chodniku ale w południe niestety w krzakach. Aby był cień to parasol musi być 5 razy większy. Poza tym ciąg drzew, choćby lip pomógł by przejść w cieniu cały odcinek. Przecież setki turystów nie będą tam się zatrzymywać aby ochłonąć - co za bzdura, niczym ten zwój drutu. Gdyby to jeszcze była lampa na solarna ew.kurtyna wodna no to jeszcze jakiś pożytek aby się obmyć po słonej wodzie.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:42:40] • [IP: 37.47.174.**]

no i praca dla malarzy jak zaczna sie pojawiac rdzawe zacieki na tym ustrojstwie... a wym klimacie to raczej bardzo szybko

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 12:25:19] • [IP: 178.235.147.***]

123, bedzie pieknie ale zasypane piachem po jesienno zimowych sztormach.Bedzie praca dla sprzataczy. Duzo pracy.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:51:16] • [IP: 193.22.252.***]

chyba nie wzięto pod uwagę pod jakim kątem będą padać promienie słoneczne :)

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:48:11] • [IP: 176.221.122.***]

pięknie będzie...a Tym którym nic nie pasuje proponuje wyjechać z naszego pięknego miasta...pozdrawiam Rządzących Naszym miastem powodzenia...

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:28:59] • [IP: 178.238.249.**]

Szkoda że wszystko dla turystów bo mieszkańcy harują w sezonie a nie spacerują. Centrum miasta i sąsiadujące uliczki nie mówiąc o peryferyjnych smutne i zaniedbane.Dobrze że w okresie świąt pojawiają się w centrum ozdoby i dają złudzenie dbałości o miasto.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:12:05] • [IP: 37.7.47.***]

Za rok Osir nie nadązy z odpiaszczaniem całości promenady. Już widzę rolkarzy fikajacych kozly na zapiaszzonej ścieżce. Koszty utrzymania będą olbrzymie. Na końcu będzie tak samo jak że starymi kładka, utoną w piachu.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 11:02:57] • [IP: 185.210.39.**]

Straszny ciemniak ten czytelnik. Przecież w samo południe kiedy jest najgoręcej właśnie wówczas słońce jest w najwyższej pozycji i parasole rzucają cień właśnie tam gdzie powinny, więc spełniają swoją rolę jak najbardziej!!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:38:05] • [IP: 176.221.123.*]

Powstaje piękny zakątek w Świnoujściu, będzie gdzie spacerowac. Brawo dla pomysłodawców!!

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:34:20] • [IP: 94.254.225.***]

Kochani! Przecież to promenada zdrowia, a ruch to zdrowie. Jak siedzącemu zrobi się zbyt słonecznie, to zacznie wędrować wokół tego parasola zgodnie z przemieszczającym się cieniem. A z urody to nawet wygląda nieźle. Tylko jak często i czym będzie toto czyszczone?

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:17:47] • [IP: 5.173.136.***]

STARE KOMUCHY NO MOŻE BY TAK TOPOLE TOPOLE TOWARZYSZA WIESŁAWA ZNACIE TEMAT .

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:14:11] • [IP: 5.173.136.***]

estetyka estetyka BURAKI .

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 10:06:32] • [IP: 37.47.137.***]

Kiedyś Świnoujście było piękne i nastrojowe. Przyjeżdżaliśmy tu na wakacje właśnie dla tej dziewiczości plaż i nastroju. Teraz jest szkaradne i ktoś dokłada wszelkich starań, żeby przyjeżdżali tu tylko wielbiciele betonu i tandety. Betonowe hotele wychodzące niemal na plażę to ohyda dostępna w całej Europie. Szkoda że również tutaj.

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 09:57:04] • [IP: 178.235.147.***]

Jeszcze beda palmy. A jak bedziecie grzeczni to Moze powstana i murzynskie chatki. ..

Oglądasz 1-25 z 77
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w poniedziałek, 18 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z „Teatrem przy stoliku”. Jest to unikalna forma teatralna prezentowana przez grupę aktorów w bibliotekach całego kraju. Wszystkich miłośników teatralnych spotkań zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Uwaga. Awaria sieci wodociągowej. W związku z awarią dziś 13 listopada 2019 r., w godzinach 16.00 – 22.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych przy ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od ulicy Wilków Morskich do Lechickiej). ZWiK Świnoujście ■ Bardzo ważne spotkanie: Koncepcja zarządzania ruchem. W środę 13 listopada 2019 r. w sali teatralnej MDK przy ulicy Matejki zaprezentowana zostanie „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■