POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.05.2019, 17:20:10] • Świnoujście

VI Integracyjny Cowboy Festyn czyli Dziki Zachód przy ul. Fińskiej. Zobacz film!

VI  Integracyjny Cowboy Festyn czyli Dziki Zachód przy ul. Fińskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Współpraca ludzi i firm którym chce się działać dla społeczności przynosić może efekty w postaci fantastycznych imprez. Nie chodzi o sprowadzanie megagwiazd ale o prawdziwą integrację i świetną zabawę dla kilku pokoleń. Kilka godzin w takiej właśnie atmosferze spędzili uczestnicy Cowboy Festynu zorganizowanego przez firmę AKS przy ulicy Fińskiej na Warszowie. Każdy kto odwiedził to miejsce od godziny 14.00 miał szansę przenieść się do świata dzikiego zachodu. Stojący na czele Fundacji Misji Polaka świnoujski streetwalker Andrzej Zieliński zadbał by by o chrześcijański i charytatywny charakter imprezy, integrującej również osoby, które życie zepchnęło „na boczny tor". Ale była to także -po prostu, okazja do rodzinnego spędzenia soboty, z której skorzystały dziesiątki mieszkańców prawo i lewobrzeża.Każdy przybysz, już u bram festynowego miasteczka czuł, że przenosi się do innego świata. Przy wejściu wszyscy otrzymywali swoisty przewodnik. Ścieżka cowboya wypełniona była bowiem próbami zręczności i siły.

VI  Integracyjny Cowboy Festyn czyli Dziki Zachód przy ul. Fińskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Na tym szlaku „osadników czekało ujeżdżanie dzikiego byka rodeo. Utrzymanie się kilka sekund na grzbiecie tego potwora było nie lada wyczynem.

Zdobywcy dzikiego zachodu rozpostartego na prerii ulicy Fińskiej rzucali lassem ale mogli także ciskać do celu ... patelnią!

Znacznie większą popularnością cieszyła się jednak konkurencja, przy której wykorzystano tradycyjny oręż dzikiego zachodu-łuk. Ci którzy pierwszy raz naciągali cięciwę mogli liczyć na poradę doświadczonego Komańcza.

Zdobywca Dzikiego Zachodu to nie ułomek. Musiał mieć krzepę i to od najmłodszych lat. Osadnicy z ulicy Fińskiej mogli sprawdzić swoją tężyznę z pomocą młota-siłomierza. Cowboyską krzepę sprawdzić można było także na potężnym pniu przy wbijaniu gwoździ. Tu swoją sprawność potwierdził m.in. radny Andrzej Staszyński.

VI  Integracyjny Cowboy Festyn czyli Dziki Zachód przy ul. Fińskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Staszyński nie był jedynym przedstawicielem radnych, którego przyciągnęły atrakcje sobotniego pikniku. Swoich sił w życiu na dzikim zachodzie spróbowała także Elżbieta jabłońska. Przybył także Leszek Waga, który, tym razem-na szczęście nie musiał popisywać się tu swoimi umiejętnościami ratownika medycznego.

Kamil Janta-Lipiński wykazała się za to „żyłką apacza", kilkakrotnie celnie naciągając cięciwę łuku.

Jak to na dzikim zachodzie, wszystko trzeba było wywalczyć. Na przykład piękny kapelusz cowboya. Każdy mógł go zdobyć pod warunkiem, że stanął do konkurencji rzutu podkową do celu. Nagroda okazałą się na tyle atrakcyjna, że chętni stali w kilkudziesięciometrowej kolejce.

VI  Integracyjny Cowboy Festyn czyli Dziki Zachód przy ul. Fińskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Ciężkie życie zdobywcom dzikiego zachodu organizatorzy umilali w sobotę atrakcjami muzycznymi oraz „małą-dziką" gastronomią.

Cowboye to ludzie ciężkiej pracy ale nie stroniący od zabawy. Przez cały czas trwania Cowboy Pikniku okazję do odprężenia, zabawy i kowbojskiej potańcówki mieli w otwartym salonie pikniku, który stanowiła plenerowa scena. Kolejni wykonawcy zachęcali publiczność nie tylko do słuchania ale także zabawy.

VI  Integracyjny Cowboy Festyn czyli Dziki Zachód przy ul. Fińskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Jako pierwsi w rytmach country zagrał duet „Filip i Maria". Zaraz po nich na scenie zainstalowali się goście z Danii czyli grupa „Nielsen.

Cowboyska zabawa taneczna rozwinęła się gdy sceną zawładnęła grupa „Delta Songs", zespół znany bywalcom cowboy pikniku już z poprzedniej edycji imprezy. Gorące brawa otrzymała także dziewczęca grupa taneczna.

VI  Integracyjny Cowboy Festyn czyli Dziki Zachód przy ul. Fińskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Oprócz zabawy i smakołyków, z których mogli skorzystać, impreza miała dla jej uczestników bardzo ważny wymiar integracyjny. Odrzuceni mogą czuć się wspólnotą, a wspólnota-jeszcze bardziej zacieśniać łączące ją więzi. To najważniejszy wymiar tego co robi Misja Polaka wsparta przez firmę AKS.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Środa [22.05.2019, 18:37:41] • [IP: 178.238.243.***]

Na pikniki AKS ma pieniądze, a na herbatę czy choćby wodę która się należy pracownikom to nie. Żenada.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 15:09:42] • [IP: 93.94.190.**]

Bardzo chciałabym podziękować organizatorom pikniku, bardzo dobrze zorganizowany, praktycznie dla każdego, piękna muzyka, dużo atrakcji, nie bardzo rozumiem ludzi roszczeniowych, niech lepiej siedzą w domu, a nie tylko narzekają. Ja uczestniczę w pikniku drugi raz i za każdym razem jest wspaniale, a przy tym pogoda dopisała. Jeszcze raz dziękuję i bardzo serdecznie pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [20.05.2019, 19:35:34] • [IP: 192.33.240.**]

Cieszy to, ze Fimie AKS zalazy na integracji z mieszkancami. Mam nadzieje, ze firma na wpisze sie w historie Swinoujscia na dlugie lata. Dziekujemy za kolejna impreze tego typu! Brawo.

Gość • Poniedziałek [20.05.2019, 08:30:31] • [IP: 37.47.177.***]

Piknik głównie dla socjalu i bezdomnych, żeby zjedli darmowy posiłek za to ci którzy na co dzień uważają się za coś lepszego pchali się tak jakby nie jedli od trzech dni

Gość • Poniedziałek [20.05.2019, 04:50:02] • [IP: 178.42.110.***]

Cedzakiem do makarnu szukali złota bhahaha inteligencja aż miło

Gość • Niedziela [19.05.2019, 23:57:14] • [IP: 31.0.121.**]

ci czego szukali i co myśleli ja nie mogę jakie typy co najmniej jakies kamienie szukali a nie prawdziwego złota wymyślonego i zamalowanego złotą wymyśloną farbą.

Gość • Niedziela [19.05.2019, 23:21:19] • [IP: 37.47.187.***]

Świetna organizacja i super zabawa. Byliśmy już kolejny rok.

Gość • Niedziela [19.05.2019, 22:40:24] • [IP: 176.221.123.***]

Informację z zapowiedzią Cowboy pikniku widziałem na iswinoujscie na kilka dni przed imprezą i skorzystałem. Czytanie nie jest jak widać mocną sroną malkontentów..

Gość • Niedziela [19.05.2019, 19:30:29] • [IP: 77.88.191.**]

Fajnie szkoda tylko że informacja jak zwykle na tym portalu po czasie.

Gość • Niedziela [19.05.2019, 18:51:42] • [IP: 178.238.252.**]

Fajnie

Oglądasz 1-10 z 10
■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■