POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.05.2019, 10:56:03] • Świnoujście

Pomóż Michałowi ujrzeć kawałek szczęścia. Liczy się każdy grosz

Pomóż Michałowi ujrzeć kawałek szczęścia. Liczy się każdy grosz

fot. Organizator

Wspominamy kolejny raz o zbiórce pieniędzy na rzecz 31-letniego Michała. Choroba odwróciła jego życie o 180 stopni. Pomóżmy rodzinie i najbliższym młodego mężczyzny uzbierać pieniądze na kosztowną terapię. Tylko ona jest w stanie uratować jego życie.

Choroba, o której tak wiele się mówi, a mimo tego lekarze ją lekceważą. Czasami może to mieć tragiczne skutki, tak jest w przypadku Michała, mojego serdecznego przyjaciela. Dziś już sam nie może nawet poprosić o pomoc… Od kilku tygodni mamy to wreszcie na papierze — borelioza. To ona zaczęła zabijać Michała! Zdążyliśmy z leczeniem właściwie w ostatniej chwili... Mój przyjaciel leży sparaliżowany, oddycha za niego respirator. Tak bardzo tęskni za swoim synkiem… Bardzo proszę, w imieniu Michała, jego rodziny i swoim — pomóżcie mu odzyskać życie, które w tak brutalny sposób niemal zostało odebrane…

Link do zbiórki pieniędzy: www.siepomaga.pl/michal-michalski

Historia choroby zaczęła się znacznie wcześniej, niż sądziliśmy. W 2012 roku, gdy Michał miał 25 lat, odkrył pod ręką kleszcza. Ukąszenie zostawiło bolesny, czerwony ślad. Lekarz jednak zbagatelizował problem, powiedział, że to nic takiego, nie przepisał leków, odesłał Michała do domu. Zapomniał o sprawie.

W 2013 roku Michał ledwo przeżył leczone operacyjnie ciężkie martwicze zapalenie trzustki, chociaż lekarze dawali mu tylko 15% szans na przeżycie. Kwasy trzustkowe wypływały z żołądka na wnętrzności, paliły je. Michał leżał wiele dni z otwartą raną, która co chwilę była płukana. Nie zszywali jej, czekali, że sama się zabliźni. Blizny są do tej pory… Wtedy zdiagnozowano u Michała genetyczną chorobę, hipertrójglicerydemie. Dziś lekarze podejrzewają, że to właśnie wtedy borelioza odezwała się po raz pierwszy, zaatakowała najsłabszy organ, omal nie zabijając Michała! Pomimo skomplikowanej operacji i długiego leczenia Michał wyzdrowiał. Założył rodzinę i urodził mu się syn Wiktor. Miało być już wszystko dobrze, jednak paskudna odkleszczowa choroba, o której wtedy nikt nie miał pojęcia, kolejny raz dała o sobie znać…

2017 rok, wtedy wszystko się zaczęło, a właściwie zaczęło się kończyć… Jeszcze w styczniu Michał odwiedził mnie, wszystko było dobrze, a już w sierpniu nogi odmówiły posłuszeństwa, usiadł na wózek inwalidzki. Potem zaczęły słabnąć ręce. W październiku, na chrzcinach swego syna, nie był już w stanie nawet utrzymać go w ramionach… Na początku 2018 roku lekarze ledwo go odratowali, przestał oddychać. Od tego czasu za Michała oddycha respirator. Lekarze z Grudziądza podejrzewali stwardnienie zanikowe boczne, ale specjalistyczne badania wykluczyły tę chorobę. Michał z dnia na dzień umierał, a wszyscy byli bezradni…

Lekarze podali Michałowi immunoglobuliny, po nich nastąpiła poprawa. Zaczął poruszać palcami i mógł samodzielnie usiąść! Odżyła nadzieja, która jednak szybko obróciła się w pył... Po powrocie do domu stan Michała znowu się pogorszył. Dziś już wiadomo dlaczego — choroba jest aktywna, póki jej nie zniszczymy, Michałowi nic nie pomoże! Martwe komórki boreliozy obecne w organizmie zostały, nie zdołał ich pokonać antybiotyk. Ten wcześniej podali lekarze podejrzewający boreliozę. Niestety, choroba była już tak zaawansowana, że tak krótkie leczenie nie miało prawa pomóc — wiemy to dopiero dzisiaj.

Po wielu miesiącach walki o prawidłową diagnozę, w końcu mamy pewność, że to ta paskudna odkleszczowa choroba omal nie zabiła Michała! Gdy znamy przeciwnika, możemy zacząć walczyć. W tej chwili Michał ma być poddany kuracji wlewami witaminowymi, które mają maksymalnie wzmocnić jego organizm. Potem rozpocznie się wielomiesięczna kuracja mieszanymi antybiotykami, a następnie Michał musi przejść podanie komórek macierzystych — to jedyna nadzieja na odbudowanie tego, co zabrała borelioza… Dalej rehabilitacja, aż do odzyskania zdrowia. Szanse na to są bardzo duże! Niestety, leczenie jest koszmarnie drogie, dlatego jesteśmy tu i prosimy o pomoc.

Dzisiaj Michałem zajmuje się jego mama. Jest całkowicie od niej zależny… Nie chodzi, nie je, nie mówi. Tak bardzo tęskni za swoim maleńkim synkiem. Ostatni raz widział go w marcu… Michał wszystko rozumie, umysł pozostał sprawny. To chyba jeszcze bardziej okrutne. Widzi, jak choroba zabiera mu życie i nic nie może zrobić! Jednak jego organizm nadal walczy. Porozumiewamy się z nim za pomocą kartki — po kolei oczami wskazuje literki, z których powstają całe zdania. Bardzo męczące, ale to jedyna metoda…

Michał kiedyś był kierowcą w laboratorium, jednak jego największą pasją jest fotografia. Właśnie miał zacząć wymarzoną pracę jako fotograf, jednak właśnie wtedy borelioza zaatakowała. Zabrała mu wszystko: pasje, marzenia, szczęśliwe rodzinne życie, zdrowie… Żeby odzyskał nadzieję, konieczne są przeszczepy komórek macierzystych — aż 10 podań. Lekarze są zgodni — długa i systematyczna terapia da Michałowi szansę odzyskać zdrowie!

To, co zdarzyło się Michałowi, mogło przydarzyć się każdemu z nas. Miał pecha, ogromnego… Jednak nadal żyje, a my znamy już przeciwnika. Potrzebujemy Cię, by go pokonać!

Link do zbiórki pieniędzy: www.siepomaga.pl/michal-michalski

Damian, przyjaciel Michała


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Środa [12.06.2019, 22:21:55] • [IP: 188.146.227.**]

Nie poddawaj sie i badz silny, musi sie udac!

Gość • Sobota [08.06.2019, 18:34:03] • [IP: 31.11.131.**]

Wpłacajmy każda złotówka się liczy!!

Gość • Wtorek [28.05.2019, 14:39:54] • [IP: 93.94.186.**]

wpłaciłam, trzymam kciuki by leczenie się udało, dużo zdrowia życzę

Gość • Wtorek [28.05.2019, 14:01:35] • [IP: 37.8.231.**]

Kochani wspierajmy Się Nawzajem Dobro Powraca!!

Anonimowy Pomagacz • Poniedziałek [27.05.2019, 21:29:10] • [IP: 176.221.123.***]

już jest ponad 40 % wpłat na Michała koncie, ludzie, rozsyłajcie link do stronki na messengera czy facebooka, moi znajomi w innych miastach juz dostali tę wiadomość. Michał! terapia jest kwestią czasu, trzymaj się chłopie i wierz w sukces tak, jak wierzą życzliwi Ci ludzie.

Gość • Poniedziałek [27.05.2019, 13:40:21] • [IP: 93.94.190.***]

11:43:07] • [IP: 178.238.250.***] Nie ma sensu pisac o losie, o tym że ten los można oszukać, lepiej od razu pójśc do Źródła - nazwać los Opatrznością, zrządzeniem Bożym, od razu wiele spraw sie wyjaśnia. To sa zbyt delikatne rzeczy, żeby tu dokładnie opisac je, dlatego tylko podam" tagi": podjęcie krzyża, ofiarowanie cierpienia, wiara w wyższy sens choroby i cierpienia, walka z cierpieniem, ale tez w razie niemożliwości ominięcia go, wzięcie go jako krzyża.

Gość • Poniedziałek [27.05.2019, 13:32:15] • [IP: 212.144.139.**]

Jezeli przez jedna zlotowke. ..mam Cie miec na sumieniu..to piernicze-wole ja wplacic :) :) Ludziska macie sumienia? Macie- wiec wyciagany chlopaka z tego bagna :)

Gość • Poniedziałek [27.05.2019, 08:42:23] • [IP: 37.47.163.**]

Bóg jest Miłością chwalimy Pana!

Gość • Niedziela [26.05.2019, 19:49:09] • [IP: 37.47.163.**]

Kochani otwórzmy serca i portfele. Ratujmy Michała!🙂

Gość • Niedziela [26.05.2019, 19:47:33] • [IP: 37.47.154.***]

Fundacja Siepomaga ul. Za Bramką 1 61-842 Poznań Alior Bank 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW Tytułem 17314 Michał Michalski darowizna

Gość • Niedziela [26.05.2019, 19:33:47] • [IP: 80.245.189.***]

Link do zbiórki pieniędzy: www.siepomaga.pl/michal-michalski a następnie WESPRZYJ i będzie można dokonać wpłaty

Gość • Niedziela [26.05.2019, 16:45:12] • [IP: 31.0.43.**]

Wklejcie numer konta tutaj

Gość • Niedziela [26.05.2019, 14:48:32] • [IP: 109.243.198.***]

12:54:47] • [IP: 80.245.188.***] Wytłumaczyłem w postach z g.9:30 i 9:32.

m. • Niedziela [26.05.2019, 12:54:47] • [IP: 80.245.188.***]

gdzie mozna znalezc numeru konta. dla wplaty dla tego pana.nie moge znalezc. a chce wplacic.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 12:41:12] • [IP: 80.245.179.***]

Do wszystkich rodziców, dziadków, rodzeństwa- wpłacajcie pieniądze. To może dotyczyć naszych dzieci, warto mieć wiarę, że można liczyć na wrazliwych ludzi

Gość • Niedziela [26.05.2019, 12:24:15] • [IP: 37.47.163.**]

Ludzie jesteście cudowni macie dobre serca😘

Gość • Niedziela [26.05.2019, 11:43:07] • [IP: 178.238.250.***]

Wpłaciłam dla Michała, ale i dla siebie bo chcę przecież jakoś oszukać los...Nie chcę żeby to przytrafiło się mi i moim bliskim. Wielu z nas pewnie też tak pomyśli: O Boże! Oby to nie dotknęło mnie! Jak dobrze, że to nie ja. A co jeżeli nieszczęście jednak nas dopadnie? Wtedy chciałabym żeby wielu z nas też zechciało oszukać los i pomocą opłacić haracz przeznaczeniu. Bardzo współczuję mamie tego młodego mężczyzny. Też jestem mamą.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 09:35:56] • [IP: 80.245.189.***]

Życzymy dużo siły i wytrwałości, szacunek dla mamy i przyjaciół, lekarz który zlekceważył ślady po kleszczu i żałował przepisać antybiotyku, zmarnował życie człowieka - miejmy nadzieję ze dzięki kuracji Pan Michał odzyska zdrowie a więc nie żałujmy, każda złotówka się liczy, nam nie ubędzie te kilka złotych a młodemu człowieku pozwoli na uratowane życia...

Gość • Niedziela [26.05.2019, 09:32:45] • [IP: 164.127.25.***]

08:31:14] • [IP: 95.40.125.**] Trzeba oczywiście wcześniej, by dojść do wyjściowego WESPRZYJ, kliknąć na link podany w artykule. ..siepomaga pl. ...

Gość • Niedziela [26.05.2019, 09:30:27] • [IP: 164.127.25.***]

08:31:14] • [IP: 95.40.125.**] Dojście do nr konta jest proste: najpierw klika się na WESPRZYJ, potem otwiera się okno z dwiema możliwościami" płatność online" i" przelew tradycyjny" - trzeba kliknąć na" przelew tradycyjny", wtedy pokazuje się nr konta, nazwa banku, itd. - nie jest zmuszony człowiek do działań od razu, można skopiować sobie nr konta i potem przy działaniach na stronie swojego banku dokonać przelewu wklejając nr konta Michała.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 08:31:14] • [IP: 95.40.125.**]

Mam problem z wpłaceniem. Szkoda że nie ma podanego konta

Gość • Niedziela [26.05.2019, 07:30:38] • [IP: 37.47.133.***]

Zgadzam się ja tez wpłcilem symboliczne 20 dyszki dziś sobie odpuszczę pare piw ale wiem ze warto i tak jak ktos napomknoł wpłacić symboliczną zlotowke a ile ona wspomoże jak będzie jej wiecej

Gość • Niedziela [26.05.2019, 07:09:50] • [IP: 164.127.25.***]

Skopiowałem sobie nr konta, zrobię przelew. Podzielenie się swoimi pieniędzmi - bo tak to nazwę, nie oschle" wpłatą"- jest jak kolejny oddech i wydech, coś naturalnego, bez czego nie można dalej normalnie żyć, patrząc w lustro.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 05:32:47] • [IP: 83.20.251.**]

Dzisiaj my Jemu, a jutro może ktoś nam.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 05:29:54] • [IP: 83.20.251.**]

Trochę wpłaciłam, z następnej emerytury też wpłacę.Grosz do grosza...

Oglądasz 1-25 z 54
■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■