POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.05.2019, 17:03:14] • Świnoujście

Zawodniczki z sekcji LA OSiR „Wyspiarz” powołane na Ogólnopolski Finał Lekkoatletyczny „Nestle Cup”

Zawodniczki z sekcji  LA OSiR „Wyspiarz” powołane na Ogólnopolski Finał Lekkoatletyczny „Nestle Cup”

fot. OSiR Wyspiarz

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” informuje, że Matylda Piotrowska (w biegu na 60m, w sztafecie mieszanej 4x200m) i Oliwia Wolanin ( w rzucie piłeczką palantową) zostały powołane do reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Ogólnopolski Finał Lekkoatletyczny w ramach programu LDK, który odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym AZS AWF w Warszawie.

Warto nadmienić, że sekcja OSIR „Wyspiarz" działa na prawach klubu sportowego, zarejestrowana jest w ZZLA i posiada licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozpoczęła swoją działalność zaledwie od listopada 2018 r.

Pomimo tak krótkiego stażu zawodnicy osiągają już wysokie lokaty sportowe na poziomie krajowym, o czym świadczą aktualne statystyki PZLA, mianowicie:

Zawodniczki z sekcji  LA OSiR „Wyspiarz” powołane na Ogólnopolski Finał Lekkoatletyczny „Nestle Cup”

fot. OSiR Wyspiarz

W kategorii U12

· Matylda Piotrowska – I miejsce w rzucie piłeczką palantową ( 37,50 m), III miejsce w biegu na 60m (9,10) , III miejsce w biegu na 100m ( 14,69);

· Mikołaj Majewski – II miejsce w biegu na 300 m ( 51,04)

· Franek Gralak – IV miejsce w biegu na 300 m ( 52,17), IV miejsce w skoku wzwyż ( 1,25)

· Michał Dydo – V miejsce w skoku w dal ( 3,42) , V miejsce w rzucie piłeczką palantową (34,50m)

· Julianna Radzio – IV miejsce w skoku w dal ( 4,17)

· Lena Szepke – VI miejsce w skoku wzwyż ( 1,10)

· Adam Grudzień – VI miejsce w biegu na 300 m ( 53,73)

· Rafał Kowalczyk – VI miejsce w biegu na 1000 m ( 3,38)

· Gabriel Kasprzyk – IV miejsce w skoku w dal ( 3,73)

W kategorii U14

· Oliwia Wolanin – III miejsce w rzucie piłeczką palantową ( 44,40m)

Zawodniczki z sekcji  LA OSiR „Wyspiarz” powołane na Ogólnopolski Finał Lekkoatletyczny „Nestle Cup”

fot. OSiR Wyspiarz

Dotychczas młodzi lekkoatleci w finałach wojewódzkich wywalczyli łącznie 17 medali startując między innymi: w Halowych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie, w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych w Policach oraz w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie. Obecnie sekcja liczy 44 zawodników.

Serdecznie gratuluję młodym sportowcom.

Dyrektor OSIR
Anna Kryszan


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■