POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.06.2019, 21:53:53] • Świnoujście

Dzieci na 152. parkrunie

Dzieci na 152. parkrunie

fot. Organizator

„Biegali po polu i pili kakao” a raczej biegali po parku i pili herbatę… tak właśnie #152 parkrun Świnoujście świętował Dzień Dziecka. Było dużo uśmiechu, radości, drobnych upominków i słodyczy (tak - wiemy że niezdrowo, ale taki dzień jest tylko raz w roku!). Dzisiaj ta szczególna edycja biegu miała wiele nieoczywistych odsłon – na początek tuż po starcie biegu głównego wystartował Mały parkrunik, w którym to wzięło udział całkiem sporo najmłodszych aktywnych dzieciaczków. Pod czujnym okiem Krówki Agusi bezpiecznie przebyły nieco krótszy dystans. W biegu tym nie mierzyliśmy czasu, bo przecież dzisiaj wszystkie dzieci pierwsze są i każdy otrzymał na mecie ciasteczkowy medal. Potem wszystkie dzieci udały się na polanę, aby dalej uczestniczyć w zabawach, uzupełniały poziom swej słodkości oraz losowały drobne upominki. Następną oczywistą nieoczywistością dzisiejszego parkrunu byli wolontariusze – nieco mniejsi i młodsi niż zazwyczaj i co by tu nie mówić świetnie spisali się w swoich rolach za co im bardzo, ale to bardzo dziękujemy.

Kiedy dzieci bawiły się na polanie pozostali zwrócili uwagę na nieco starszych uczestników parkrun, którzy w międzyczasie byli na trasie i mierzyli się z pięciokilometrowym dystansem. Najlepiej w tych zmaganiach poradziły sobie panie: Karolina ROMAŃSKA (23:45), Natalia KĘDZIORA (24:00) i Katarzyna MAŁACHOWSKA (25:14 bijąc przy tym swój rekord życiowy). Wśród panów brylowali dzisiaj: Steffen STEINIGK (20:11), Kamil STĘPIEŃ (20:40) oraz Adam OLEJNICZAK (21:02). Najlepszym gratulujemy wyników a pozostałym jak zwykle wytrwałości. Dwoje uczestników zaliczyło dzisiaj debiucik, a 8 poprawiło swój dotychczasowy rezultat. Szczegóły i wyniki znajdziecie nahttps://www.parkrun.pl/swinouj…/rezultaty/ostatnierezultaty/

Dzieci na 152. parkrunie

fot. Organizator

I tak oto #152 parkrun Świnoujście przeszedł do historii w rytmach piosenek dla dzieci, wśród balonów i mnóstwa uśmiechów – tych dużych i tych małych, wśród znajomych i rodzin, ze słodyczami, pysznymi wypiekami i dobrą herbatą. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się dzisiaj do wielu radości dzieci oraz ich rodziców – wolontariuszom tym małym i dużym, lokalnym partnerom oraz ludziom dobrej woli, którzy stale nas wspierają.

Dzieci na 152. parkrunie

fot. Sławomir Ryfczyński

A za tydzień spotykamy się ponownie w Parku Zdrojowym, tuż przy boisku, aby wspólnie wziąć udział w #153 parkrun i ponownie przysporzyć sobie radości z aktywnego trybu życia. Niechaj każdy kolejny parkrun będzie dla każdego uczestnika takim osobistym Dniem Dziecka i przysparza mu wiele niepohamowanej radości. Zapraszamy.


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Poniedziałek [03.06.2019, 07:51:56] • [IP: 188.146.25.**]

fajna inicjatywa, ale organizacyjnie za dużo tam nie ma do roboty, wszyscy tylko biegną i. ...biegną

Gość • Niedziela [02.06.2019, 16:45:29] • [IP: 185.210.39.***]

Brawo dla organizatorów i uczestników. To jedyna stała impreza biegowa od lat na bardzo dobrym poziomie i nie gasnącą popularnością!! Co tydzień a nie tylko raz w roku.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 13:57:01] • [IP: 178.235.147.***]

Po co te dziwakowate wstawki typu," biegali po polu i pili kakao" ?.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■