POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.06.2019, 08:23:34] • Szczecin

Nietrzeźwi kierowcy i piraci drogowi wyeliminowani ze szczecińskich dróg

Kolejni nietrzeźwi za kierownicą i amatorzy szybkiej jazdy wyeliminowani z ruchu drogowego. Tylko w miniony weekend z ulic Szczecina zostało zatrzymanych 11 nietrzeźwych kierujących oraz 8 piratów drogowych.

W ostatni weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podczas kontroli trzeźwości kierujących, ujawnili 11 przypadków jazdy „na podwójnym gazie”, a także 8 osób, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Warto również dodać, że policjanci zatrzymali prawo jazdy 8 piratom drogowym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista poruszał się z prędkością 127 km/h.

Eliminacja nietrzeźwych kierujących to jedno z głównych zadań stawianych policjantom KMP w Szczecinie wkraczającym do codziennej służby, a bezpośrednio wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Nietrzeźwym amatorom jazdy zostały zatrzymane prawo jazdy i teraz staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymają prawo jazdy na 3 miesiące.

sierż. Paweł Pankau


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■