POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.06.2019, 18:15:34] • Świnoujście

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

fot. Czytelnik

Remont ulicy Wojska Polskiego trwa, z nim wiążą się zmiany, dość uciążliwe dla kierowców i rowerzystów. Zmieniające się odcinki wyznaczone dla poruszających się na rowerach, sprawiają trudności w wygodnym i bezpiecznym pokonaniu trasy. O sprawie napisała do naszej redakcji mieszkanka.

" Chcę opisać pewne sytuacje i mam ogromną prośbę o nagłośnienie tej sprawy oraz skierowanie pytania do Prezydenta Miasta Świnoujście , jak planuje rozwiązać ten problem. Mianowicie chodzi mi o ulicę Wojska Polskiego a dokładniej miejsca gdzie zatrzymuje się autobus miejski przy przystanku Urząd Miasta, naprzeciwko złotnika i kawiarni Kawa Gucci. Jest tam przejście dla pieszych na drodze dla rowerów, dla pieszych wysiadających z autobusu, problem polega na tym, że przejście przez drogę dla rowerów jest , natomiast piesi nie mają jak przejść na chodnik, bo po przeciwnej stronie jest parking i jest teoretycznie przejście prowadzące od przejścia dla pieszych do chodnika ale jest zawsze zastawione parkującymi tam autami , nie ma żadnego oznakowania że jest tam zakaz parkowania , że tam jest przejście, nic... i co w tej sytuacji mają zrobić piesi ? Zostać na drodze dla rowerów czy przeciskać się miedzy zaparkowanymi autami...?? Druga sprawa, rowerzyści, droga dla rowerów kończy się poprzez remont ulicy Wojska Polskiego dokładnie w tym miejscu i moje pytanie brzmi jak rowerzyści mają bezpiecznie przedostać się na chodnik z rowerem , przenieść go nad dachami samochodów czy po porostu wyjść na ulicę i między autami próbować przedostać się na drugą stronę ? Pytałam już o to policję, dwa razy zgłaszałam problem ale policja rozkłada ręce , że nic z tym zrobić nie mogą, zapytałam więc jeśli przeprowadzając rower między samochodami uszkodzę czyjeś lusterko czyja to będzie wina , policjant odpowiedział że moja... więc co mam w tej sytuacji zrobić czekać aż łaskawie któryś z kierowców odjedzie i wtedy przejść? Jeżdżę tamtą drogą codziennie do pracy i z pracy i jest to dla mnie ogromny problem, ale nie tylko dla mnie, bo ludzie są zdezorientowani , nie wiedzą jak się wydostać z tej ścieżki rowerowej... Proszę o pomoc, bo już nie wiem do kogo się może zwrócić taki zwykły obywatel skoro i policja nie jest w stanie pomóc..."

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

fot. Czytelnik

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Niedziela [16.06.2019, 09:17:09] • [IP: 176.221.122.**]

teraz to przejście zastawili całkowicie barierką...i oto rozwiązanie naszych urzędników! NIech więc zlikwidują tam jeszcze przystanek i będzie po problemie!

Gość • Sobota [15.06.2019, 17:28:03] • [IP: 80.245.191.***]

WŁASNIE BRAK PARKINGÓW WIELOPOZIOMOWYCH i ZWYKŁYCH, DO tego źle rozplanowane ścieżki rowerowe i pasy dla pieszych, min.:przy Kościele dużym, czy przy Corso (lub na Szkolnej droga rowerowa prowadzona donikąd) to ISTNA MASAKRA. . Kto planował takie rzeczy??

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:18:18] • [IP: 46.215.87.*]

o jeśli to jest mercedes o początku nr rej VG kierowany przez mocno otyłą blondynkę to jego ostatnim ulubionym miejscem postoju był chodnik zaraz przy przejściu dla pieszych. Parkowany tak że zasłaniał powodował zagrożenie dla pieszych.

Gość • Sobota [15.06.2019, 15:18:24] • [IP: 178.238.253.**]

Jest ciągle przyzwolenie na ten Bangladesz, gdzie sprzedaję się podróbki, nikt tego nie widzi, żadne służba, a przecież to jest karalne, ale tu ustawki jak trójkąt u góry władza potem służby na bok miejsca do handlu a na dole, koperta wielka jak boisko do pi łki nożnej, piszę o tym co mówią ludzie w zachodnioporskim i nie tylko !!...bucha takie sa podobno fakty!

• Sobota [15.06.2019, 14:16:19] • [IP: 178.238.250.**]

BMXem przejechać pare razy po dachu i gość zrozumie ze to nie miejsce parkingowe.

Gość • Sobota [15.06.2019, 14:11:50] • [IP: 88.156.234.**]

dokladnie slupek i po sprawie ale to za madre dla wladz miasta i policji...

Gość • Sobota [15.06.2019, 13:31:16] • [IP: 185.135.2.**]

Jesli nie ma sciezki to towerem po ulicy a nie chodniku...

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:35:13] • [IP: 5.173.144.**]

Racja. zrobić tam przejście i tyle.

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:17:14] • [IP: 176.221.123.***]

15.06.2019, 10:42:57] Twój wpis potwierdza, że się podniecasz. Co z tobą będzie, gdy artykuł będzie bez pierdół?

Gość • Sobota [15.06.2019, 10:42:57] • [IP: 188.147.108.***]

Ludziska nie macie nic inne do roboty tylko pierdołami się podniecacie...

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:33:26] • [IP: 159.205.203.***]

Trzy metalowe słupki odgradzające tę część chodnika od parkingu. Pół godziny roboty w ramach utrzymania infrastruktury miejskiej no i oczywiście formalności urzędnicze - tego na ogół nie da się uniknąć. No chyba, że to na prywatnym terenie - wówczas wymaga ustalenia kształtu porozumienia pomiędzy miastem a właścicielem terenu dotyczącym co tam miało być. I po problemie.

Gość • Sobota [15.06.2019, 01:50:35] • [IP: 80.245.188.**]

ale ta typiara ma problem widac ze dwie lewe rece nawet nie potrafi prostej czynnosci ogarnac tylko juz placzki w internecie... masakra to pewnie jedna z tych co przejezdza przez pasy na rowerze

Gość • Sobota [15.06.2019, 00:47:09] • [IP: 176.221.123.**]

To trzeba być super cymbałem żeby wąskie ulice czasie remontu zwężać

Gość • Sobota [15.06.2019, 00:07:36] • [IP: 178.238.249.***]

Już dziś z Grottgera(jako objazd) nie można wyjechać na Moniuszki a co będzie w sezonie? Czasem kolejka jest przez całą ulice. Autobusy też nie mogą wyjechać.

Gość • Piątek [14.06.2019, 23:58:03] • [IP: 176.221.122.***]

Przejście do nikąd. Po co tam jest skoro parkują tam auta. Przejście przez miejsce parkingowe.

Gryf • Piątek [14.06.2019, 23:41:27] • [IP: 176.221.123.***]

Nie chcę nikogo obrażać, gdyż to nie jest moim celem. Ale powiem za czeskim filmem: gdyby głupota umiała latać, to wielu z nas fruwałoby, i to wysoko. Ta Pani nie chce nikogo krytykować tylko chce rozsądnego rozwiązania tego problemu, ale wielu" idiotów" bez wazeliny chce się przypodobać władzy i to bez mydła, gdyż nie podpisuje się własnym imieniem. Przypadków złej organizacji jest wiele, gdybym miał je wyliczać to zabrakło by tutaj miejsca. Najgorsze w tym, że nie ma komu zgłosić te przypadki, gdyż nikt nie jest kompetentny w ich usuwaniu a Prezydentów miasta nie zobaczy się spacerujących po" ulicach" i rozmawiających z mieszkańcami czy turystami. Miasto widzą z pozycji własnych wizji i decyzji. A że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej to" wisi im". Smutne to, bo mi zależy by nasze miasto miało dobrych włodarzy i miało wielkie znaczenie. Zło zaczyna się od małych, bardzo małych usterek...

Gość • Piątek [14.06.2019, 23:29:31] • [IP: 176.221.122.***]

dać zarobić holującym niech też mają zarobek :)

Gość • Piątek [14.06.2019, 22:50:47] • [IP: 37.248.209.**]

Chodzę tamtędy codziennie z dzieckiem w wózku i dla nas to też jest problem. ..co mam lecieć na następne skrzyżowanie żeby swobodnie przejść? Czy mam wózek nad samochodami przenieść...bo jeżdżenie po tych wysokich kraweznikach miedzy samochodami z dzieckiem i zakupami jest poprostu ekstra...

Gość • Piątek [14.06.2019, 22:19:46] • [IP: 176.221.122.***]

a niech mieszkanka z buta zasuwa ! jak skoncza remont to i tak bedzie napewno zapiepszala rowerem po chodniku jak do tej pory to bezmozgowcy robia !

abs • Piątek [14.06.2019, 21:40:49] • [IP: 62.69.241.**]

Na ulicy Wojska Polskiego wogole ma nie byc miejsc postojowych...kuriozum. Zaparkowac na Platanie kuriozum...

Gość • Piątek [14.06.2019, 21:10:19] • [IP: 77.252.46.**]

To jest od zawsze parking a nie przejscie

Gość • Piątek [14.06.2019, 21:09:37] • [IP: 178.238.246.**]

Na nogach chodzić dla zdrowia a przebudowa jest potrzebna!

Gość • Piątek [14.06.2019, 20:20:35] • [IP: 176.221.122.***]

Tekst jest dobry, tylko mundrzy jak zawsze mają najwięcej do powiedzenia.

Gość • Piątek [14.06.2019, 20:10:16] • [IP: 185.210.39.***]

TAKĄ FURE POWINIEN NA RĘKACH NOSIĆ A JAK GO NIESTAĆ TO SĄ SZROTY :)

Gość • Piątek [14.06.2019, 20:01:52] • [IP: 185.13.106.***]

CO NIE MA KLIENTÓW PRZEZ TO?

Oglądasz 1-25 z 33
■ Dziś rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■