POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.06.2019, 09:53:01] • Heringsdorf

Jazz na polsko-niemieckiej wyspie Uznam 22. Festiwal Jazzu na dworcu w Heringsdorfie

Jazz na polsko-niemieckiej wyspie Uznam 22. Festiwal Jazzu na dworcu w Heringsdorfie

fot. Organizator

Spotkania z jazzem na stacji kolejowej UBB w Heringsdorf mają już 22-letnią tradycję. Co roku na peronie stacji gromadzą się setki melomanów z niemieckiej i polskiej części wyspy Uznam. Nie tylko profesjonalni muzycy wezmą udział w festiwalu, ale także młode talenty z Goleniowa. Już w piątek, 14.06.2019 r. o godzinie 20.00 w muszli koncertowej w Świnoujściu będzie można usłyszeć Silesian Jazz Orchester, która poraz pierwszy wystąpi na wyspie Uznam.

Zgodnie z tradycją „Jazz na dworcu”, także w tym roku w Heringsdorfie nie zabraknie jazzu tradycyjnego, zaprezentowanego w klasycznym składzie jazz-bandu. Tym razem ten ciężar wzięli na siebie goście z Berlina, Goleniowa, Rostocku, i z Wrocławia.

WOOD & BRASS-BAND to 50 utalentowanych muzycznie młodych ludzi. Zespół powstał w 2005 roku. Regularnie uczestniczą w lokalnym życiu kulturalnym, odwiedzają partnerów miejskich w regionie i w całej Polsce. Są oni również muzycznymi ambasadorami Goleniowa - również za granicą. Muzyka tej młodej orkiestry zainspirowała wielu fanów jazzu, m. in. w Brazylii, Serbii, Francji, Belgii, Norwegii, Hiszpanii, a także w Niemczech.

Dyrygentem orkiestry jest Krzysztof Sypień. Właśnie on miał pomysł, by założyć orkiestrę. Prowadzi orkiestrę z wielkim entuzjazmem i pasją, co może być bardzo zaraźliwe - zaraźliwe dla młodych muzyków, ale także dla tych, którzy z nim współpracują.

Andreas Pasternak-Joachim Böskens-Band - Gościem specjalnym jest saksofonista altowy NDR - Bigband Fiete Felsch, muzyk światowej klasy. Zespół ten stosuje różne formy współczesnego jazzu (bebop, hardbop itp. ) wykorzystując elementy muzyki latynoskiej. Koncert zostanie zarejestrowany jako produkcja radiowa NDR (JAZ-TIME-LIVE).

Silesian Jazz Orchestra to mający siedzibę we Wrocławiu współczesny big-band, który od samego początku swojego istnienia specjalizuje się w najwyższej jakości wykonaniach jazzowych w regionie. Wszyscy artyści występujący w SJO należą do wybranej elity doskonałych profesjonalnych muzyków jazzowych ze Śląska i sąsiednich regionów, są wśród nich również wykonawcy z zagranicy.

Dyrektorem artystycznym i muzycznym SJO jest cieszący się międzynarodowym uznaniem Sigmund Lindner, a koordynatorem zespołu jest Tomasz Pruchnicki. Silesian Jazz Orchestra posiada niezwykle obszerny repertuar, obejmujący liczne style jazzowe sięgające od standardów współczesnych po klasyczne gatunki instrumentalne i wokalne. Program występów SJO na najbliższy okres przewiduje różnego rodzaju studyjne sesje nagraniowe obejmujące nagrania nowych oryginalnych kompozycji, szeroki zakres występów na żywo, a także ewentualne wyjazdy za granicę. Orkiestra będzie także towarzyszyła występującym gościnnie czołowym międzynarodowym instrumentalistom i wokalistom.

Jazz na polsko-niemieckiej wyspie Uznam 22. Festiwal Jazzu na dworcu w Heringsdorfie

fot. Organizator

HB Swing Band Berlin - Oprócz tradycyjnych standardów Dixielandu i słynnych evergreenów muzyki swingowej, zespół rozwija własną, niepowtarzalną koncepcję swingu. Rezultatem jest bogaty repertuar, od jam session po wyrafinowane aranżacje. Wirtuozowskie zdolności solowe poszczególnych muzyków i jakość wokalna Laury zawsze poruszają każdego melomana.

Muzyczna uczta na stacji kolejowej w Heringsdorfie stworzy prawdziwie rodzinną atmosferę. Specjalnie na ten wieczór, na peronie stacji uruchomina zostanie mała gastronomia.

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy na dworcu” organizowany przez stowarzyszenie „Jazz auf Usedom e.V.”, Uzdrowiska Cesarskie Kąpieliska jak i przy pomocy berlińskiego muzyka jazzowego Charlie Eitner i przewodniczącego stowarzyszenia Lothara Wilke.
Organizacja imprezy jest możliwa dzięki współpracy polskich i niemieckich środowisk muzycznych, a przede wszystkim projekt mógł zostać zrealizowany, bo znalazł uznanie we władzach Miasta Świnoujście i gminy Heringsdorf.

Piątek, 14.06.2019
godz. 20.00 Jazz w muszli koncertowej w Świnoujściu
„Silesian Jazz Orchestra” z Wrocławia
Sobota, 15.06.2019
22 Festiwal Jazzowy na dworcu w Heringsdorfie
godz. 18.00 „WOOD & BRASS BAND“ i Jazz-Dance z Goleniowa
godz. 19.30 Andreas Pasternak-Joachim Böskens-Band
godz. 21.00 Silesian Jazz Orchestra z Wrocławia

Niedziela, 16.06.2019
22 Festiwal Jazzowy na dworcu w Heringsdorfie
godz. 11.00 Jazz przed południem z HB Swing Band Berlin

Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów jazzu!
Wstęp wolny


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [14.06.2019, 13:28:12] • [IP: 81.204.98.**]

Potrzebne i znakomite. ...zwazywszy na rodzaj muzyki , uwielbiam jazz...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■