POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.06.2019, 08:28:19] • Region

16 lat spełniania marzeń

16 lat spełniania marzeń

fot. Organizator

Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci już od 16 lat. Fundacja została powołana do życia w Krakowie 14 czerwca 2003 r. jako organizacja skupiająca wolontariuszy. Obecnie działa już w 16 polskich miastach, spełniając marzenia chorych dzieci w całym kraju. Do tej pory udało jej się spełnić aż 8179 dziecięcych marzeń.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa całkowicie charytatywnie, wyłącznie dzięki wsparciu wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, niosąc uśmiech i radość podopiecznym.

– Dzięki naszej działalności możemy wnieść radość w życie chorych dzieci i ich rodzin, pozwalając, by choć na chwilę zapomnieli o cierpieniu, które towarzyszy im każdego dnia i dając siłę do walki z chorobą – mówi Magdalena Przedniczek, Wiceprezes Zarządu/Wolontariusz o. Warszawa. – Kiedy zakładaliśmy Fundację, usłyszeliśmy, że jeśli uda nam się spełnić 8 marzeń w ciągu roku, będzie to oznaczało, że było warto. Tymczasem do tej pory udaje nam się spełniać ponad 500 marzeń rocznie – każde równie ważne i warte spełnienia, bo wywołujące uśmiech na twarzy chorych dzieci i ich rodzin, a to, jak wiadomo, jest bezcenne.

– Nasza działalność na terenie całej Polski możliwa jest tylko dzięki pracy wolontariuszy, którzy bez wahania poświęcają czas, by sprawić radość innym. To grupa wspaniałych osób z różnych miast, w każdym wieku, którym pragniemy podziękować za wsparcie. Bez nich spełnianie marzeń nie byłoby możliwe. – kontynuuje Magdalena Przedniczek. – Zapraszamy też wszystkich chętnych do dołączenia do nas i szerzenia pozytywnych emocji i radości, tak byśmy mogli działać przez kolejne lata, spełniając dalsze niezwykłe marzenia.

Aby zostać wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie wystarczy wypełnić kilka prostych kroków. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.mammarzenie.org. Pamiętaj, angażując się w wolontariat możesz nie tylko sprawić innym radość i pomóc przetrwać trudny okres choroby, ale także zdobyć cenne doświadczenie i poznać wielu wspaniałych ludzi.

Więcej o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.

Ewa Zaborska
ACCOUNT EXECUTIVE


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■