POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.06.2019, 13:17:34] • Świnoujście

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

fot. iswinoujscie.pl

Dowodem, że jest to możliwe była sytuacja z 13 czerwca z wieżowca przy ulicy Kujawskiej. Tuż po godzinie 19.00 mieszkańców wieżowca postawił na nogi, roznoszący się po klatce schodowej swąd spalenizny. W mieszkania, z którego się wydobywał nikt nie otwierał, a zapach stawał się coraz bardziej dokuczliwy. Mieszkańcy postanowili więc wezwać na pomoc strażaków.

Wkrótce, na miejscu pojawiły się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W akcji uczestniczył także wóz wojskowej straży. Podczas gdy część strażaków zabezpieczała budynek z zewnątrz, jeden z zastępów wszedł do środka i awaryjnie otworzył mieszkanie.

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

fot. iswinoujscie.pl

Jak się okazało, wewnątrz, na kuchence gazowej przypalał się garnek. Wejście strażaków obudziło także mieszkańca, który niefrasobliwie pozostawił na fajerce garnek z obiadem i... uciął sobie głęboką drzemkę.

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

fot. iswinoujscie.pl

Pomoc strażaków zjawiła się w samą porę. Mieszkanie było już mocno zadymione gdyby więc mieszkańca nie obudziły hałasy związane z wyłamywaniem drzwi mógłby zasnąć sobie na dłużej... Strażacy zabezpieczyli przypalający się garnek i przede-wszystkim - wywietrzyli pomieszczenie. Przy okazji zwracają się do wszystkich o większą rozwagę i nie zasypianie podczas gdy na otwartym ogniu trwa przygotowanie obiadu....

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:54:04] • [IP: 178.238.253.***]

12:03:53 - ??

Gość • Niedziela [16.06.2019, 12:03:53] • [IP: 5.173.144.**]

Do 16:16:50 były zzn w obronie swoich decyzji i płytek. Dajcie spokój z tym jątrzeniem. Jeszcze do końca z wami nie skończyłem. Teraz chyba ci sami nazywają się renoma tylko czego ? Pięknie macie zrobione. My też wywalimy te płytki żeby nie przypominały nam tego jak długo tam należeluśmy czyli zzn.

Gość • Sobota [15.06.2019, 22:35:50] • [IP: 37.47.136.***]

To już druga akcja z przypalonym garnkiem. Jakieś jaja, cały wieżowiec mógł się spalić i co? Wpuścił strażaków do domu, przeprosił i koniec? Powinien odpowiadać za to karnie za narażanie na katastrofe! Jak nie potrafi używać kuchenki, to niech suchy chleb je! Paranoja!

Gość • Sobota [15.06.2019, 19:03:45] • [IP: 185.210.38.***]

W tym bloku wyjątkowo często interweniuje nasza straż

Gość • Sobota [15.06.2019, 18:29:50] • [IP: 151.248.62.***]

Tam już trzeci raz chłopaki interweniują, oby kiedyś nie puścił z dymem siebie i sąsiadów

Gość • Sobota [15.06.2019, 17:26:24] • [IP: 185.210.38.***]

Panie redaktorze proszę pisać prawdę nie było żadnego wyważania dziw to było za pierwszym razem teraz obyło się na szczęście bez tego tym razem osobnik sam się obudził i otworzył drzwi z mieszkania wydobył się duszący gesty dym jak to mówią do trzech razy sztuka następnym razem dojdzie do nieszczęścia przez nieodpowiedzialnego właściciela !!

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:42:44] • [IP: 77.252.46.**]

O mój Boże, co na tym świecie wyrabia najlepszego...

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:16:50] • [IP: 178.238.253.***]

XD wpierw myśląc rzec że to wejście do domu a to do bloku można się pomylić bożeee kto wpadł na taki ch* pomysł współczuję mieszkańcom tego bloku co wspólnota/Spółdzielnia robi z tymi klatkami bloków nie do wiary już mogli te płytki zostawić a nie je rozbijać no chyba że to na prośbę mieszkańców a nie wspólnoty/Spółdzielni to zwracam honor miłej soboty

Oglądasz 1-8 z 8
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■