POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.06.2019, 13:17:34] • Świnoujście

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

fot. iswinoujscie.pl

Dowodem, że jest to możliwe była sytuacja z 13 czerwca z wieżowca przy ulicy Kujawskiej. Tuż po godzinie 19.00 mieszkańców wieżowca postawił na nogi, roznoszący się po klatce schodowej swąd spalenizny. W mieszkania, z którego się wydobywał nikt nie otwierał, a zapach stawał się coraz bardziej dokuczliwy. Mieszkańcy postanowili więc wezwać na pomoc strażaków.

Wkrótce, na miejscu pojawiły się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W akcji uczestniczył także wóz wojskowej straży. Podczas gdy część strażaków zabezpieczała budynek z zewnątrz, jeden z zastępów wszedł do środka i awaryjnie otworzył mieszkanie.

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

fot. iswinoujscie.pl

Jak się okazało, wewnątrz, na kuchence gazowej przypalał się garnek. Wejście strażaków obudziło także mieszkańca, który niefrasobliwie pozostawił na fajerce garnek z obiadem i... uciął sobie głęboką drzemkę.

Gotowanie i drzemka może napędzić „stracha” sąsiadom

fot. iswinoujscie.pl

Pomoc strażaków zjawiła się w samą porę. Mieszkanie było już mocno zadymione gdyby więc mieszkańca nie obudziły hałasy związane z wyłamywaniem drzwi mógłby zasnąć sobie na dłużej... Strażacy zabezpieczyli przypalający się garnek i przede-wszystkim - wywietrzyli pomieszczenie. Przy okazji zwracają się do wszystkich o większą rozwagę i nie zasypianie podczas gdy na otwartym ogniu trwa przygotowanie obiadu....

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:54:04] • [IP: 178.238.253.***]

12:03:53 - ??

Gość • Niedziela [16.06.2019, 12:03:53] • [IP: 5.173.144.**]

Do 16:16:50 były zzn w obronie swoich decyzji i płytek. Dajcie spokój z tym jątrzeniem. Jeszcze do końca z wami nie skończyłem. Teraz chyba ci sami nazywają się renoma tylko czego ? Pięknie macie zrobione. My też wywalimy te płytki żeby nie przypominały nam tego jak długo tam należeluśmy czyli zzn.

Gość • Sobota [15.06.2019, 22:35:50] • [IP: 37.47.136.***]

To już druga akcja z przypalonym garnkiem. Jakieś jaja, cały wieżowiec mógł się spalić i co? Wpuścił strażaków do domu, przeprosił i koniec? Powinien odpowiadać za to karnie za narażanie na katastrofe! Jak nie potrafi używać kuchenki, to niech suchy chleb je! Paranoja!

Gość • Sobota [15.06.2019, 19:03:45] • [IP: 185.210.38.***]

W tym bloku wyjątkowo często interweniuje nasza straż

Gość • Sobota [15.06.2019, 18:29:50] • [IP: 151.248.62.***]

Tam już trzeci raz chłopaki interweniują, oby kiedyś nie puścił z dymem siebie i sąsiadów

Gość • Sobota [15.06.2019, 17:26:24] • [IP: 185.210.38.***]

Panie redaktorze proszę pisać prawdę nie było żadnego wyważania dziw to było za pierwszym razem teraz obyło się na szczęście bez tego tym razem osobnik sam się obudził i otworzył drzwi z mieszkania wydobył się duszący gesty dym jak to mówią do trzech razy sztuka następnym razem dojdzie do nieszczęścia przez nieodpowiedzialnego właściciela !!

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:42:44] • [IP: 77.252.46.**]

O mój Boże, co na tym świecie wyrabia najlepszego...

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:16:50] • [IP: 178.238.253.***]

XD wpierw myśląc rzec że to wejście do domu a to do bloku można się pomylić bożeee kto wpadł na taki ch* pomysł współczuję mieszkańcom tego bloku co wspólnota/Spółdzielnia robi z tymi klatkami bloków nie do wiary już mogli te płytki zostawić a nie je rozbijać no chyba że to na prośbę mieszkańców a nie wspólnoty/Spółdzielni to zwracam honor miłej soboty

Oglądasz 1-8 z 8
■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■