POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.06.2019, 07:43:38] • Świnoujście

Ratownicy SAR rozpoczynają akcję protestacyjną. Zobacz film!

Ratownicy SAR rozpoczynają akcję protestacyjną. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziś rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki.



Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu
- Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami.

Okazuje się, że marynarz z ponad 20 -letnim stażem odbiera zaledwie, trochę ponad 2 tysięcy złotych, a młodszy marynarz zaledwie 1600 zł.
ratownicy SAR informują również, że w miesiącu przepracowują 360 godzin.

Związki zawodowe starły się rozmawiać już od dłuższego czasu, ale nikt nie potraktował ich żądań poważnie.

- Akcja ma na celu pokazanie dezaprobaty sposobu w jaki jesteśmy traktowani przez pracodawcę. My ze swej strony dajemy wysiłek, wiedzę i doświadczenie ale niestety nie jest to docenione - dodaje ratownik SAR.

Akcja protestacyjna odbywa się we wszystkich bazach Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Okazuje się również, że w 2017 roku zostało obiecane Urzędom Morskim i Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa wzrost płac na przestrzeni 3 lata średnio o 1 tysiąc złoty na każdego pracownika czyli około 300 zł w każdym roku. Niestety w tym roku Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa nie przekazano żadnych pieniędzy na obiecane podwyżki płac.

Ze służby odchodzą więc doświadczeni pracownicy. Wymagania w stosunku do pracowników są bardzo wysokie, a wszystkie wymagane kursy i szkolenia ratownicy SAR robią za własne środki. Problemy są również z odzieżą pracowniczą i ten postulat również znalazł się w sporze zbiorowym.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 94, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 94

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:05:17] • [IP: 31.2.71.***]

DALEJ NIE WIDZE WASZYCH PITOW ZA 2018 ROK HEHEHEHE

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 00:45:29] • [IP: 37.248.153.**]

Zawsze mozecie sie zwolnic i isc na szlifiere do stoczni.

Zibi • Piątek [21.06.2019, 12:17:20] • [IP: 83.16.15.**]

Naprawdę czytając te wypociny co niektórych, porostu nie wierze, ze można być tak zadufanym w sobie, i nie znając tematu SAR-u, wypowiadać się tak negatywnie. Chłopaki pracują za najniższą krajową będąc cały czas gotowi do udzielenia pomocy każdemu potrzebującemu (czy na morzu czy w porcie) obyście nigdy nie potrzebowali ich pomocy.

Tomasz Brodziński • Piątek [21.06.2019, 07:23:48] • [IP: 83.16.15.**]

Czemu wszyscy komentują jako" Gość" ?? To mówi samo za siebie...Bez komentarza...

Gość • Czwartek [20.06.2019, 16:38:56] • [IP: 185.210.38.**]

Nie ma to jak kłamać w żywe oczy. .. WYNAGRODZENIE ZASADNICZE czyli to na umowie o pracę. Mł. Marynarz zarabia 1610zł brutto miesięcznie, czyli dużo mniej od minimalnej krajowej (aktualnie 2250zł brutto). Wniosek jest jeden - taki Marynarz NIE PRACUJE 360 godz./miesięcznie za taką pensję. Kolejna ściema to 2, 53zł/h. Kwota 1610zł podzielona na 360godz. jakie wskazują jasno podaje kwotę 4, 47zł brutto na godzinę. Kpt. Ż.W. zarabia (wg ich banerów) 9, 86zł brutto/godz.. Zanim zaczną strajkować niech pokażą PIT za 2018 jak już wspomniano i zobaczymy ile tak naprawdę zarabiają. .. A jeśli mają problem faktycznie pracując tyle godzin to do Sądu Pracy proszę się skierować i wyjaśnić sprawę. ..

Gość • Czwartek [20.06.2019, 08:59:52] • [IP: 31.2.71.***]

PITY ZA 2018 POKAZCIE HIHIHIII

Gość • Środa [19.06.2019, 14:16:04] • [IP: 31.0.41.***]

Wrzucić wszystko do jednego worka SAR SG Mar Woj Urząd Morski Straż Rybacka etc i zrobić Straż Wybrzeża będzie więcej wyjścia w morze i ćwiczeń!

Gość • Środa [19.06.2019, 01:24:23] • [IP: 62.97.206.**]

@Gość • Wtorek [18.06.2019, 22:07:43] • wedlug mnie to co robia to piaskownica. maja prace bajke. tak, mam doswiadczenie, pracowalem na Polnocnym, zapraszam tam panow ratownikow na statki ratownicze, ciekawe czy ktorys z nich wytrzyma choc jedna zmiane. wtedy bedziemy mogli rozmawiac o pracy ratownika morskiego.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 22:07:43] • [IP: 178.238.249.**]

Nie jestem zatrudniony w SAR, nie byłem i nie będę. Nie zazdroszczę tym ludziom wspaniałych jak czytam warunków w jakich pracują, jak również poborów. Jestem natomiast przekonany, że piszący tu komentatorzy nie mają najmniejszego pojecia o charakterze pracy ratowników SAR, ich kwalifikacjach zawodowych, rozkladzie zajęć codziennych, odpowiedzialności. Wiekszości komentatorom z cała pewnością brakuje kultury osobistej oraz mózgu o właściwej wielkości. Dowodem są bardzo liczne błędy ortograficzne.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 20:04:10] • [IP: 62.97.206.**]

stoicie tylko przy kei a tym pieknym kutrem manewrowac nie umiecie jak idziecie zdac fekalia czy wziac paliwo. ile razy w roku macie cwiczenia?? raz czy dwa??gotowosc do wyjscia 20 minut to jest ratownictwo?? slusznie napisali nizej za spanie i tak za duzo wam placa

Gość • Wtorek [18.06.2019, 16:34:53] • [IP: 176.221.123.***]

Lenie śmierdzące a to ze robią zmiany po 24h nielegalnej to jest dobrze? Za akcje powinni mieć dodatkowo płacone a za pierdzenie w stołek 1600 wystarczy w zupełności.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 13:42:32] • [IP: 31.2.71.***]

pity za 2018 rok poprosimy i wszystko jasne a tak na marginesie tak malo zarabiaja a NOWE AUTA Z SALONU STOJA JEDEN OBOK DRUGIEGO

Gość • Wtorek [18.06.2019, 13:11:55] • [IP: 89.67.27.***]

Ja bym zmieniła pracę nie ma co sie przyzwyczajać do jednego zakładu jako kobieta na zwyklym biurowym stanowisku mam 4300 na rękę po 5 latach pracy :) 8 h dziennie 8-16

Gość • Wtorek [18.06.2019, 12:12:56] • [IP: 5.173.152.***]

Spolecznosc Aktywnych Rencistow oni sie na wzajem ratuja i le oni maja lat ej chlopy wasz sukces w tym wieku to jak szczesliwie dojdziecie z domu do bazy to juz jestescie uratowani.wiem powiecie ze macie konskie zdrowie ale nie oszukujmy sie mam uprawnienia rotownika i pletwonurka i w wieku 55 lat mam te swiadomosc ze ni podejme takiej pracy bo nie chce dodatkowo narazac zycia ludzi mlodych z ktorymi wspolnie uczestnicze w akcji ratunkowej a mlodzi z gorek zachodnich czy wladyslawowa sie tylko z was namiewaja ze lesne dziadki i nikt z wami normalnie myslacy nie ma ochoty pracowac

Gość • Wtorek [18.06.2019, 10:12:58] • [IP: 80.245.190.***]

A jak najebani wracają z pracy to dobrze?

Gość • Wtorek [18.06.2019, 10:02:33] • [IP: 46.77.199.***]

Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej też powinni zacząć protest

Gość • Wtorek [18.06.2019, 01:53:56] • [IP: 62.97.206.**]

za stanie przy kei tyle emerytom wojskowym sie nalezy a jak tonal Kuguar to i tak pilotowka byla pierwsza bo sie dziady nie potrafily pozbierac.

Rysiek • Poniedziałek [17.06.2019, 23:52:41] • [IP: 37.8.230.***]

Zabrać dodatki i dodać do zasadniczej płacy i wyjdzie że zarabiają po 7 tys.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 22:49:33] • [IP: 80.245.189.***]

czytam i nie wierze co tutaj się wypisuje, to jest miasto morskie? żadnego szacunku do pracy ratowników, to wy pierdzicie w stołek i dłubiecie w nosie kiedy inni muszą podejmować akcje na morzu o których zielonego pojęcia nie macie, dziwię się właśnie ze jeszcze są ludzie który chcą wykonywać tak odpowiedzialna prace za tak nikłe wynagrodzenie, i chylę przed nimi czoła

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 22:45:19] • [IP: 5.173.144.**]

zarobki słabe ale śpicie 80% czasu w pracy nie ma co kłamać. Jak coś nie pasi ja chętnie zastąpie.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 22:26:56] • [IP: 217.99.219.***]

Przecież to są emeryci dodatkowo zarabiający pieniądze. Niech się otrząsną !!

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 21:52:17] • [IP: 31.0.67.**]

Niby stawka 2, 5 zł/h, a auta z salonu mają, hipokryzja. To może tak pit za 2018 pokazać, to była by niespodzianka... Nieprzygotowali się na to