POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.07.2019, 21:46:56] • Świnoujście

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Ostatnie akcje naszych strażaków to nie tylko walka z ogniem, ale również pomoc zwierzętom. Niedawno uwolnili małego jenota i psa, teraz zdjęli z drzewa kota.



We wtorek po godzinie 23.00 na skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Narutowicza zajechał wóz Wojskowej Straży Pożarnej, chwilę później dojechali strażacy z PSP. Skończyli właśnie akcję przy ulicy Armii Krajowej i pospieszyli na kolejną.

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Okazało się, że na drzewie jest kot, który głośno miauczy, bo nie potrafi samodzielnie zejść. Strażacy za pomocą drabiny dostali się do zwierzaka, zdjęli go i oddali właścicielce. Uspokojony kot poczuł się chyba bezpieczny, bo przestał rozpaczliwie miauczeć.

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Praca strażaków pozostawiła uśmiech na twarzach świadków, a gdy złapali kota, z chodników dały się słyszeć okrzyki "brawo, brawo". Najbardziej wdzięczna była właścicielka kota.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Piątek [12.07.2019, 00:45:50] • [IP: 176.221.123.***]

Nasi kochani strażacy, zawsze można na Nich liczyć. Sprawdzają się w każdej sytuacji. Prawdziwi faceci, profesjonaliści, a przy tym z wielką dozą empatii. Po raz kolejny stwierdzam, że są najlepsi ze wszystkich służb działających w mieście. A te wszystkie negatywne komentarze świadczą o tym kim są osoby je piszące: zgorzkniałe, nienawistne i prymitywne, no, ale niestety, dużo takich mamy w Świnoujściu.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 23:03:07] • [IP: 80.245.189.***]

też płacę podatki. a płacić każą za niby parking na Bałtyckiej. płacę podatki z działalności, stałej pracy, za zakupione produkty, moim jedynym przewinieniem jest że nie mam kota.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 15:41:51] • [IP: 37.47.137.***]

Prócz ejdetycznego opisu zdarzenia, dodałbym jeszcze onomatopeje.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:52:21] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:53:11] • [IP: 78.133.244.**] 100% poparcia

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:44:58] • [IP: 5.172.255.***]

Brawo panowie i dzielny kiciuś!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:31:45] • [IP: 5.173.144.**]

Drodzy Państwo! Mówiąc nieco złośliwie, to takie akcje będziemy wspominać z nostalgią. Kilkanaście lat równie intensywnej wycinki drzew sprawi, że nigdy żaden kot nie wejdzie na drzewo, bo po prostu drzewa znikną. Właściciele kotów odetchną. Strażacy również.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 12:21:54] • [IP: 94.254.232.**]

Dziwne to do kota robią wielki szum! Moja znajoma dzwoniła na straż pożarną, , straż miejską ponieważ potrzebowała pomocy do chorej matki która przewróciła się w domu. Zaznaczę że kobieta z wagą grubo ponad 100 kg.. Nikt nie pomógł... Pytanie brzmiało chętnie ale kto za to zapłaci??

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:54:06] • [IP: 31.11.130.***]

Strażacy mają płacone za każdy wyjazd, dlatego wstają od łózka i jada do każdych pierdół w kilka wozów...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:53:11] • [IP: 78.133.244.**]

Co za głupie pytania" kto zapłaci?" Właścicielka płaci podatki, więc za akcję już zapłaciła w podatkach. A kot ma taką budowę łap, że wejdzie bez problemu, ale z zejściem już jest o wiele gorzej. Musiałby schodzić jak misie na filmach przyrodniczych, czyli ogonem w dół, a z głową w górze. Akcja uzasadniona i podziękowania dla Strażaków :)

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:06:02] • [IP: 80.245.189.***]

Kotek wlazl mordowac ptaki a ci go ratuja...Biorac kota ze schroniska trzeba podpisac zobowiazanie ze nie bedzie sie poruszal na dziko, swobodnie zeby nie zabijal ptakow.wszystkie swobodne powinni wylapywac bo niedlogo nawet wrobla nie zobaczycie mewy najwyrzej.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:36:42] • [IP: 37.8.215.***]

Dziękujemy wiemy że na strażaków można liczyć mają panowie dobre serducha

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:33:23] • [IP: 176.221.123.*]

Do oponentów takich akcji, życie jest najważniejszym dobrem jaki mamy a życie to natura bez której z kolei nas jako naczelnego gatunku na tej planecie by nie byłoi trzeba go chronić o ile jest to możliwe. Brawo dla straży a kot może nauczony doświadczeniem już nie wejdzie choć przypuszczam że jako drapieżnik zapomni się w wędrówkach za zdobyczą czyli ptaszkiem do upolowania Mu ludzie też często zapominamy się i popełniamy błędy w sytuacjach do których nie powinno dojść

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:53:21] • [IP: 62.69.241.**]

Kot to powinien sam z drzewa zejść, koty wchodzą na drzewa i z nich same schodzą..

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:46:26] • [IP: 178.7.0.***]

Brawo, wspaniali ludzie!!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:32:07] • [IP: 31.11.130.***]

Brawo

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:22:06] • [IP: 78.133.244.**]

jak wszedł to powinien też zejść

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:19:22] • [IP: 78.133.244.**]

kto za to zapłaci?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:00:48] • [IP: 62.69.229.***]

A dlaczego nie, do kota, psa, czy mewy! to też stworzenia które czują - brawo strażacy super z was ludzie!!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:55:15] • [IP: 37.47.114.***]

Wszytko rozumiem. Ale kto zapłaci za akcję 3 wozów strażaciich. Czy aż tylu było potrzebna. Jedenen podnośnik i 3 strażaków do jednego kotka to za mało?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:40:29] • [IP: 37.47.154.***]

To jest patologia i to wybitna patologia. Do kota, do psa, do mewy, do gołębia... Jak paręnaście lat temu mojej byłej kot wszedł na drzewo i nie chciał/nie mógł zejść to po zadzwonienia na SP odpowiedzieli, że do kota nie przyjadą. I wbrew pozorom tak powinno być. A kot do rana sam zszedł.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:34:49] • [IP: 176.221.122.***]

Brawo

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:26:41] • [IP: 178.235.146.***]

Był taki co popłakał się.Są tacy kretyni.Inaczej znieczulica.Brawo strażacy.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:10:40] • [IP: 31.11.128.***]

Dziękuję

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:06:06] • [IP: 79.186.51.**]

Ostatnio widziałem jak siedział dwa dni i jednak sam zszedł jeszcze trochę i będą strażaków wzywać bo w domu komar lata

Gość • Czwartek [11.07.2019, 05:41:50] • [IP: 94.254.232.***]

Brawo strażacy to koty !

Oglądasz 1-25 z 37
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■