POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.07.2019, 10:42:42] • Świnoujście

3 urodziny pakrun

3 urodziny pakrun

fot. Organizator

Po raz 158. stanęli na starcie biegacze uczestniczący w cotygodniowym biegu parkrun na dystansie 5 km w parku naszego miasta i w 67 miastach w Polsce, a na świecie w ogromnej liczbie. Ponieważ była to nasza impreza urodzinowa, to relacja będzie też bardziej uroczysta i nieco większa.

Dziś na starcie stanęło 113 biegaczy, chodziarzy i 24 wolontariuszy, choć i niezapisani wolontariusze też się przyczynili do uświetnienia imprezy. Najważniejsze osoby, to oczywiście te, które przebiegły trasę najszybciej a byli to panowie: Kamil Stępień – 19.36, Adam Olejniczak – 20.13, Robert Rumistrzewicz – 20.34 oraz panie: Kasia Stępień – 23.36 ( zdradzimy tajemnicę, że we wrześniu bierze udział w mistrzostwach świata kolejarzy – życzymy sukcesów), Klaudyna Małocha – 23.54 (tegoroczna super absolwentka gimnazjum i jedna z najaktywniejszych biegaczek, która dziś ustanowiła swój rekord życiowy), Agnieszka Buchowicz - 24.11, także z życiówką na tym dystansie. Skoro o rekordach mowa, to parkrun też oblicza wyniki procentowe kategorii wiekowych, co 5 lat w stosunku do zarejestrowanych biegaczy z całego świata. I tu dziś najlepszymi byli: Piotr Andrzejewski - 75, 93%, Jarek Kosoń z Kołczewa – 74,27% i Janusz Michalski – 70,15%. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zna na pewno te nazwiska pojawiające się od wielu lat na forum świnoujskich biegaczy.

W biegu uczestniczyło 66 panów i 47 pań, w tym 13 juniorów, w tym wielu z Floty. Wszak piłkarze muszą dobrze biegać, by osiągać piłkarskie sukcesy. Gościliśmy biegaczy z Gorzowa, Jaworzna, Legnicy, Głogowa, Wrocławia, Gdańska, Szczecina, Trzciela i Niemiec. Wiola i Piotrek z Trzciela przyjechali na nasze trzecie urodziny, a są od pierwszych, więc zapraszamy też i na następne. Jak święto to i nowości – przybiegło aż 12 debiutantów i 5 osób niezarejestrowanych, czyli tych, którzy na pewno wystąpili po raz pierwszy. 10 osób poprawiło swoje życiówki na dystansie 5 km ( w tym troje ze zwycięzców).

Ale zwycięzców było na pewno więcej – Karolina i Agnieszka otrzymały plecaki ofiarowane przez prezesa Klubu Jogging Andrzeja Mrozka za 44 miejsce (ilość wysp) i za 100 miejsce w biegu. Iwonka, która dotąd chodziła z kijkami po raz pierwszy pobiegła i poprawiła swój czas z pierwszego biegu – 58.36, do czasu 37.56. Nadmieniamy, że kategoria wiekowa jest raczej ze stanów wyższych. Można? Można!!!
Szczegółowe wyniki pod linkiem: www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults


W organizację biegu oprócz 30 wolontariuszy włączyli się też inni – pan Jarosław Węglarz Twoja Piekarnia - po raz trzeci ufundował tort urodzinowy tak pyszny, że zniknął w mgnieniu oka, Komendant Policji, który brał po raz kolejny udział w naszym biegu i pomógł obstawić załogę rowerową. Panowie prowadzący wraz z naszym Adasiem bieg obiecali swój udział w następnych spotkaniach jako biegający uczestnicy. Pani Wioleta Nawrocka z UM wczoraj, czyli tuż przed biegiem zamontowała nowe tablice trasy parkrun, zniszczone przez wandali. Wzięła też po raz pierwszy udział w imprezie i podjęła decyzję o udziale w następnych edycjach. Klub Rowerowy KS Uznam ofiarował flagi dla Stowarzyszenia Biegaczy Świnoujścia i wspomógł w dekoracjach biegu. Dekoracją wspomogła też GoDan Strefa Uśmiechu, a balony z dekoracji po imprezie ucieszyły biegające dzieci. No i tradycyjnie dziękujemy sponsorom: Hotel Trzy Wyspy, Uzdrowisko Świnoujście, którzy wspomagają nas na co dzień. Podziękowania też należą się naszym fotografom amatorom i zawodowcom, panu Danielowi Szyszowi szczególnie za zdjęcia z drona i wszystkim, którzy nam dobrze życzą. Lodziarnia najpyszniejszych lodów na wyspie Kaai ufundowała bony na lody, które zostały wręczona najszybszym juniorom biegu. Oczywiście innych też zapraszamy na lody o pysznych i oryginalnych smakach. Nasze spotkanie było dzisiaj bardzo słodkie, oprócz wspaniałego tortu mogliśmy skosztować wielu ciast i ciasteczek, cukierków, owoców. Było z czego wybierać. Oprócz naszych stałych parkrunowych „cukierniczek" ciasta przyniosły też nasze biegaczki i chodziarki. Dziewczyny bardzo Wam dziękujemy!!!

Najmłodsi wolontariusze: Helenka, Gabryś, Zuzia, Martynka, Magda byli jak zwykle niezastąpieni, dlatego prosimy Was o pomoc zawsze gdy nie będziecie mogli biec. Mieliśmy też najmłodszego kibica – Kacperka, który urodził się 8 dni temu i z mamą Olą przyszedł kibicować tacie. Tydzień przed przyjściem na świat pomagał mamie w wolontariacie na parkrun. Najmłodszemu parkunowiczowi życzymy zdrówka, radości i spokoju w życiu no i oczywiście chęci do biegania...

Na zakończenie pozdrawiamy nasz bliźniaczy parkrun w Kaliszu – zapraszamy zawsze do nas i życzymy sukcesów, radości i satysfakcji z biegania i działania.
A już za tydzień kolejny 159. parkrun. ZAPRASZAMY!!!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [18.07.2019, 17:13:59] • [IP: 83.20.250.**]

Zgadza się - panowie z najwyższym współczynnikiem wieku, to biegająca historia biegów w Świnoujściu.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 20:36:06] • [IP: 185.210.39.***]

Wspaniała impreza biegowa!

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 17:48:42] • [IP: 176.221.122.***]

Wszystkim wolontariuszom, sympatykom, sponsorom i parkrunowiczom serdeczne dzięki, pozdro i do zobaczenia na trasie.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Dn. 24.08.2019 (sobota) przed godz. 19:00 na przejściu dla pieszych (skrzyżowanie ulic Wojaka Polskiego i Bałtyckiej) przeprowadzałąm rower. Przewróciłąm się i złamałam rękę. Świadków tego zdarzenia proszę o kontakt tel. 694930076 ■
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■