POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.07.2019, 10:44:21] • Świnoujście

Leszek ze Środy Wielkopolskiej najkrócej przebywał na parkrunowej trasie

Leszek ze Środy Wielkopolskiej najkrócej przebywał na parkrunowej trasie

fot. Piotr Zgraja

W dzisiejszej słonecznej edycji #159 biegu parkrun Świnoujście wzięło udział 81 biegaczy, truchtaczy i chodziarzy, z czego 29 to panie a 52 to panowie. Uczestnikami byli w większej liczbie świnoujścianie ale gościliśmy dzisiaj takie miasta jak: Żary, Tychy, Lidzbark Warmiński, Środa Wielkopolska oraz naszych przyjaciół z niemieckiej części wyspy UZNAM.

Ten bieg był wyjątkowy, bo w naszej lokalizacji mamy kolejną osobę, która dołączyła do elitarnego grona i wybiegała sobie koszulkę z numerem 50, czyli ma za sobą już przebiegniętych pięćdziesiąt parkrunów. Jest to Pani Janina RAKIEL, gratulujemy Pani Janino! Ponadto padło 7 rekordów osobistych i również 13 osób po raz pierwszy zadebiutowało na parkrun Świnoujście.

W dniu dzisiejszym można było również wybiegać bilety na IV Bałtycką Noc Kabaretową, które ufundował Pan Ryszard Zabielski – zaprzyjaźniony z naszym parkrunem fotograf oraz prowadzący portal Ewyspiarz. Bilety wygrali: APRELIŃSKI Adam oraz DOMALEWSKA Teresa (dzisiejsza solenizantka). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za świetny pomysł Panu Ryszardowi.

Najszybciej trasę #159 edycji przebiegły:

1. Dorota SURMA – 25:04

2. Natalia TOMASZEWSKA – 25:19

3. Aleksandra JAWORSKA – 26:41

Wśród Panów bezkonkurencyjni okazali się:

1. Leszek WIERZBICKI – 19:02 (POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA - NOWY REKORD ŻYCIOWY!)

2. Robert RUMISTRZEWICZ – 20:41

3. Artur Jerzy MILLER – 21:11

Wszystkim gratulujemy uczestnictwa w dzisiejszym biegu, a przede wszystkim tego, że są aktywni.

Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Jak zawsze na wysokości zadania stanęli nasi wolontariusze, którzy zorganizowali i przeprowadzili kolejną edycję biegu. Dziękujemy: Grzegorz BURAKOWSKI, Agata CHWIEJ, Marta DUSZKIEWICZ, Dominika DUSZKIEWICZ, Elżbieta JABŁONSKA, Mirosław JABŁOŃSKI, Adriana KOSEL, Jakub KOSEL, Zbigniew KOSEL, Karolina ROMAŃSKA, Joanna SZAFRAŃSKA, Tomasz SZAFRAŃSKI, Martyna Magdalena SZYSZ, Piotr ZGRAJA. Fajnie, że jesteście. Podziękowania kierujemy także do naszych sponsorów: parkrun Polska i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz lokalnego partnera - Hotelu „Trzy Wyspy" oraz "Uzdrowisko Świnoujście".

Do zobaczenia za tydzień, bądźcie z nami na # 160 parkrun Świnoujście.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■