POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.07.2019, 10:44:21] • Świnoujście

Leszek ze Środy Wielkopolskiej najkrócej przebywał na parkrunowej trasie

Leszek ze Środy Wielkopolskiej najkrócej przebywał na parkrunowej trasie

fot. Piotr Zgraja

W dzisiejszej słonecznej edycji #159 biegu parkrun Świnoujście wzięło udział 81 biegaczy, truchtaczy i chodziarzy, z czego 29 to panie a 52 to panowie. Uczestnikami byli w większej liczbie świnoujścianie ale gościliśmy dzisiaj takie miasta jak: Żary, Tychy, Lidzbark Warmiński, Środa Wielkopolska oraz naszych przyjaciół z niemieckiej części wyspy UZNAM.

Ten bieg był wyjątkowy, bo w naszej lokalizacji mamy kolejną osobę, która dołączyła do elitarnego grona i wybiegała sobie koszulkę z numerem 50, czyli ma za sobą już przebiegniętych pięćdziesiąt parkrunów. Jest to Pani Janina RAKIEL, gratulujemy Pani Janino! Ponadto padło 7 rekordów osobistych i również 13 osób po raz pierwszy zadebiutowało na parkrun Świnoujście.

W dniu dzisiejszym można było również wybiegać bilety na IV Bałtycką Noc Kabaretową, które ufundował Pan Ryszard Zabielski – zaprzyjaźniony z naszym parkrunem fotograf oraz prowadzący portal Ewyspiarz. Bilety wygrali: APRELIŃSKI Adam oraz DOMALEWSKA Teresa (dzisiejsza solenizantka). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za świetny pomysł Panu Ryszardowi.

Najszybciej trasę #159 edycji przebiegły:

1. Dorota SURMA – 25:04

2. Natalia TOMASZEWSKA – 25:19

3. Aleksandra JAWORSKA – 26:41

Wśród Panów bezkonkurencyjni okazali się:

1. Leszek WIERZBICKI – 19:02 (POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA - NOWY REKORD ŻYCIOWY!)

2. Robert RUMISTRZEWICZ – 20:41

3. Artur Jerzy MILLER – 21:11

Wszystkim gratulujemy uczestnictwa w dzisiejszym biegu, a przede wszystkim tego, że są aktywni.

Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Jak zawsze na wysokości zadania stanęli nasi wolontariusze, którzy zorganizowali i przeprowadzili kolejną edycję biegu. Dziękujemy: Grzegorz BURAKOWSKI, Agata CHWIEJ, Marta DUSZKIEWICZ, Dominika DUSZKIEWICZ, Elżbieta JABŁONSKA, Mirosław JABŁOŃSKI, Adriana KOSEL, Jakub KOSEL, Zbigniew KOSEL, Karolina ROMAŃSKA, Joanna SZAFRAŃSKA, Tomasz SZAFRAŃSKI, Martyna Magdalena SZYSZ, Piotr ZGRAJA. Fajnie, że jesteście. Podziękowania kierujemy także do naszych sponsorów: parkrun Polska i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz lokalnego partnera - Hotelu „Trzy Wyspy" oraz "Uzdrowisko Świnoujście".

Do zobaczenia za tydzień, bądźcie z nami na # 160 parkrun Świnoujście.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■