POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.08.2019, 09:48:58] • Świnoujście

Komunikacja testuje małe autobusy

Komunikacja testuje małe autobusy

fot. BIK UM Świnoujście

Od dziś 12 sierpnia do niedzieli 18 sierpnia świnoujska Komunikacja Autobusowa przeprowadzi testy autobusu miejskiego Karsan Atak. Autobus ma 8,15 metrów długości , 23 miejsca siedzące i 35 stojących. Pojazdy testowane będą na liniach na terenie Gminy Świnoujście i Międzyzdrojów.

Karsan Atak to autobus niskopodłogowy, wyposażony w system automatycznego podnoszenia i obniżania nadwozia, klimatyzację, miejsce na wózki. Mają też rozwiązania potrzebne niepełnosprawnym - wysuwaną rampę oraz specjalne oznakowania krawędzi. Silnik Karsana spełnia surowe normy emisji spalin EURO6, cechuje go niskie zużycie paliwa i niski poziom emisji zanieczyszczeń powietrza.

Zapraszamy do korzystania z przejazdu i przesyłanie opinii o jakości podróży tym autobusem na adres sekretariat@ka.swinoujscie.pl

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Wtorek [20.08.2019, 09:45:39] • [IP: 31.11.131.**]

Nie podoba się znowu? To z buta, albo na taczki! Prezydent.

Gość • Piątek [16.08.2019, 17:03:01] • [IP: 37.47.143.***]

no nie wierze jedna druga trzecia ulica zwezona teraz mikro busiki co to sie odpi..erlalala jak te nasze autobusy jezdza alb o puste albo i taak w nich nie ma miejsca komu to gówno potrzebne czy ktos pyta pasazerow co potrzeba i powinno sie zmienic czy to tylko widzi mi sie czyjes bo trzeba wydac pieniadze??

Gość • Czwartek [15.08.2019, 14:28:31] • [IP: 178.235.146.***]

Tylko polskie autobusy panie prezydencie.Czas nasladować w tym aspekcie naszych sąsiadow niemcow.

Gość • Czwartek [15.08.2019, 10:22:46] • [IP: 176.221.122.***]

Nie obrażając nacji - turecki to ja lubię kabab. pralki, lodówki a tym bardziej AUTOBUSY to nie jest to co chciałbym mieć tureckiego!! Oczywiście jest kwestia ceny ale jeśli urząd mówi o testowaniu to ja poprosiłbym o informacje jak wygląda serwis do tych autobusów/ dostępność części, gwarancja na podzespoły, gwarancja na ogumienie, itd/ Jak wyglądają opinie miast i przedsiębiorstw które już uzutkuja takowe/ o ile takie są/ Czyli co dostajemy za swoje pieniądze a nie przejedz się mieszkańcu i powiedz czy wygodnie. Tak kupujecie samochód? przejechawszy 1 km?

maxx • Środa [14.08.2019, 22:08:49] • [IP: 178.238.249.**]

Fajne autobusiki. Pomysł super, po co wysyłać solarisy, gdy w środku podróżują 3 osoby.

Gość • Środa [14.08.2019, 17:11:36] • [IP: 91.199.250.**]

Jechałem dzisiaj rano tym autobusem i niestety porażka. Brak miejsca, utrudnienia dla osób starszych. Bardzo niestabilny

Gość • Środa [14.08.2019, 13:15:36] • [IP: 176.221.123.**]

Masakra. Beznadziejne autobusy. Te trzy schodki do góry są nie do pokonania przez wielu pasażerów. Brak miejsc na" parterze'. Nie ma siedzeń dogodnych do wysiadania jak w Solarisach. Nie ma miejsca na postawienie wózka na zakupy bo wszyscy stłoczeni jak śledzie w beczce. Do Solarisów nie ma porównania.

Gość • Środa [14.08.2019, 10:50:56] • [IP: 46.231.59.**]

tragedia

Gość • Wtorek [13.08.2019, 16:43:11] • [IP: 176.221.123.**]

Jechałem nim...masakra mało miejsca dla kobiet z wózkiem i dla inwalidy z tz chdzikiem.Podest sie nie obniźa. W autobusie przejśćie na siedzenia po schodkach jak na klatkę w bloku. Jeden kasownik biletowy..Ciekaw jestem kto to wymyślił. M A S A K R A C.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 16:28:31] • [IP: 185.210.38.**]

Kiepski rozstaw osi.Podejrzewam że różnica w prowadzeniu jest nie wielka.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 16:03:35] • [IP: 87.134.255.**]

Nie mamy juz wlasnej marki autobusow?

Gość • Wtorek [13.08.2019, 14:01:36] • [IP: 178.238.246.**]

To najpierw zwężono ulice pod miejsca postojowe a teraz się ktoś obudził, że na zwężonych ulicach nasze autobusy się nie mieszczą i teraz trzeba kupić mniejsze... Tak to właśnie urzędnicy swoje błędy naprawiają tworząc kolejne problemy... Gratulacje! W ten sposób w naszym mieście nigdy nie będzie normalnie i żaden problem nie zostanie nigdy rozwiązany, dzięki czemu urzędnicy będą zawsze... POTRZEBNI!

Gość • Wtorek [13.08.2019, 13:56:30] • [IP: 37.47.149.***]

Przy obecnych ulicach sprawdzą się jednorzędowe pojazdy, takie motocykle na 10 osób.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 09:41:52] • [IP: 83.23.241.***]

rozumiem że teraz UM zacznie handlować nowymi dopiero co kupionymi autobusami i jeszcze mają zamówione nowe hybrydy duże po 12 m i tutaj się zreflektowali że ulice im się zwęziły i trochę opóźnień było w tym sezonie przez zatłoczone ulice i źle zaprojektowane pasy ruchu- prawdziwi biznesmeni, gdyby UM była firmą prywatną padła by po 2 miesiącach

Gość • Wtorek [13.08.2019, 07:35:22] • [IP: 37.47.170.***]

Dobrze ktoś zauważył, że obecnie nie ma potrzeby aby wszystkie linie jeździły przez osiedle Posejdon. 6 mogła by jechać Moniuszki na wprost.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 06:20:33] • [IP: 109.243.223.***]

22:28:06] • [IP: 77.252.46.***] No i pojawił się, szczęśliwie długo nie słyszany, maniak od smoły i papy - od dawna wpisuje to samo pod różnymi tematami, taki właśnie" żart", z którego sam się w swoim grajdołku przed komputerem śmieje. Może wreszcie kiedyś sam się przerobi na papę i smołę, skoro przerabiał już wszystko, o czym pisano na tym portalu?

Gość • Wtorek [13.08.2019, 05:21:57] • [IP: 37.47.150.***]

Te wiaty to schrony dla lumpow, wiata na torunskiej bedzie schronem i zaniedlugo ja rozwala wandale ktorzy nie maja pojecia ze ich rodziny placa za te wiaty w placeni podatku

Gość • Wtorek [13.08.2019, 00:04:49] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 18:01:29] • [IP: 78.10.206.**]. ... Jak sie nie ma argumentow to zaczyna sie uzywac wyzwisk, aby przekonac innych do swojego zdania. I to jest wlasnie domena nieukow, idiotow i dyletantow. To ze zaczynasz glosniej krzyczec, nie znaczy wcale, ze masz racje - no ale co o tym taki koles jak ty moze wiedziec. ... wlasnie taki idiota lub maloletni menel ja ty . ... lub 2 w 1-nym. Czytanie jest fajne chodz obecnie malo popularne, ale czasem sie przydaje. ... a jesli jeszcze rozumiemy co czytamy to juz jest zajebiscie. Pewnie jednak ciebie to nie dotyczy.

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 22:51:50] • [IP: 31.11.128.***]

małe autobusy są potrzebne...ale nie ten turecki szajs !!

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 22:51:21] • [IP: 176.221.123.***]

Głównie to urzad decyduje gdzie jeżdżą autobusy a Państwo ciągle winą obarczacie komunikację, dosc tego obwiniania.

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 22:47:00] • [IP: 176.221.123.***]

Mają jeżdzić na liniach pośpiesznych w sezonie letnim.

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 22:28:06] • [IP: 77.252.46.***]

Powinni te ❝Karaczany❞ przerobić na smołę chłodzoną papą z dachu.

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 22:05:13] • [IP: 185.210.38.***]

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 17:47:05] • [IP: 178.238.251.***]--- tak tak z pułnocy na polódnie, jak nie kópisz blet7w to p7jdziesz piszo.

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 21:32:41] • [IP: 31.60.42.***]

Te autobusy poprawią komfort pracy naszym kierowcom na wąskich ulicach gdzie stoi pełno samochodów i mniej stresów będą przeżywać, popieram ten pomysł

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 20:45:28] • [IP: 178.238.253.***]

Szroty

Oglądasz 1-25 z 56
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■