POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.08.2019, 17:25:04] • Świat

Srebro dla Świnoujścia na mistrzostwach świata seniorów w Lizbonie

Wśród rekordowej liczby- 582 zawodniczek i zawodników startujących w indywidualnych Mistrzostwach Świata Seniorów ITF w tenisie rozgrywanych w Lizbonie wystartował Irek Maciocha, senior, który urodził się i zaczął grać w tenisa w Świnoujściu a obecnie organizuje w naszym mieście międzynarodowy turniej tenisa Babolat ITF Seniors. Zagrał w kategorii +55 w trzech konkurencjach.

W singlu, w którym wystartowało 128 graczy wypadł nieco poniżej oczekiwań- po pokonaniu Szwajcara Jezusa Oliveiry w drugiej rundzie uległ Belgowi Cauberghowi 46 26. W deblu w parze z Frankiem Etzoldem z Izraela walczył o powtórzenie ubiegłorocznego wyniku- brązowego medalu, jednak po wygraniu 2 meczów w ćwierćfinale uległ deblowi Smith/Smith z USA i RPA. Natomiast w mikście odniósł ogromny sukces. W parze z Gabrielą Precup z Rumunii dotarł do finału, w czterech meczach pokonując pary z USA/Bułgarii, Australii, Nowej Zelandii i Włoch. Dopiero w finale para polsko- rumuńska musiała uznać wyższość broniących tytułu Brendy Foster z Australii i Behrenda Betza z Holandii.
Srebro jest jednym z niewielu medali zdobywanych przez seniorów z Polski w Mistrzostwach Świata w ostatnich latach- przed ubiegłorocznym brązem Irka Maciochy zdobytym w Ulm w Niemczech w deblu ostatni medal- srebro- zdobył w 2012 roku w USA znany z występów w turnieju Babolat ITF w Świnoujściu Beniamin Budziak z Górnika Bytom.
Sukces naszego seniora pozwoli mu umocnić się na 1 miejscu światowego rankingu ITF w mikście.

Ireneusz Maciocha


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [23.08.2019, 23:28:24] • [IP: 176.221.123.***]

turniej starcow i emerytow, wielki sukces emeryta co od dawna tu n ie mieszka

Gość • Środa [21.08.2019, 19:03:36] • [IP: 176.221.122.**]

Wole naszych mistrzów, tu mieszkających.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ Miło nam zaprosić do udziału w III ŚWINOUJSKIM BIEGU WYSPIARZA. Zawody rozpoczną się w dniu 06 października 2019 r. godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■