POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.08.2019, 11:24:15] • Szczecin

Finał Ekstraklasy w ten weekend!

Finał Ekstraklasy w ten weekend!

fot. Organizator

W sobotę i niedzielę w Szczecinie odbędzie się czwarta, finałowa runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Na czele rankingu z równą ilością punktów znajdują się zespoły Giżyckiej Grupy Regatowej i Jeziorak Yacht Clubu wyprzedzając Legie Warszawa o 2 pkt. Regaty odbędą się na jeziorze Dąbie Małe z bazą w Centrum Żeglarskim w Szczecinie.

Po rozegraniu 3 rund, 6 dniach wyścigów i 82 wyścigów, wszystko w Szczecinie zaczyna się od nowa. Dwa kluby z Giżycka i Iławy maja identyczną liczbę punktów i największe szanse na wygranie ligi i zdobycie tytułu Klubowego Mistrza Polski PZŻ. Ale tuż za nimi po raptem ze stratą 2 punktów plasuje się Legia Warszawa, która również ma spore szanse na końcowy sukces. Pozostałe kluby z czołówki maja już większe straty ale, jak pokazały ostanie regaty w Świnoujściu, kolejność na mecie nie jest pewna do ostatniego wyścigu i wszystko jest możliwe.

Na dole tabeli, trwa walka o utrzymanie się w Ekstraklasie na sezon 2020. Przed spadkiem do 1 ligi bronią się obie załogi Odyssey Sailing Club i Yacht Club Sopot. Kolejne załogi, JKM Gryf Gdynia i Dżygit Białystok mają 4-6 punktów przewagi ale musza być ostrożne, aby nie dać się zepchnąć do strefy spadkowej. Z Ekstraklasą pożegnają się 3 ostatnie załogi w rankingu.

Aktualny ranking Ekstraklasy po 3 rundach:
1. Giżycka Grupa Regatowa - 31 pkt
2. Jeziorak Yacht Club Iława – 31 pkt
3. Legia Warszawa – 29 pkt
4. Olsztyński Klub Żeglarski - 26 pkt
5. SEJK Pogoń Szczecin - 24 pkt
6. KS Iskra AMW Gdynia - 23 pkt
7. Sztorm Grupa Warszawa – 22 pkt
8. PŻKZ Dżygit Białystok – 14 pkt
9. JKM Gryf Gdynia - 12 pkt
10. Yacht Club Sopot – 8 pkt
11. Odyssey Sailing Club Warszawa – 7 pkt
12. Odyssey Sailing Club Warszawa2 – 7 pkt

Regaty transmitowane będą na żywo.
Relacje video z komentarzem z wody, wywiady i studia regatowe są dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: www.facebook.com/LigaZeglarska/
System SAP Sailing umozliwia śledzenie pozycji jachtów, każdego wyścigu i wyników regat, a dostępny jest pod tym linkiem: polishleague2019.sapsailing.com
Filmy podsumowujące regaty oraz studia przed i po regatowe publikowane będą na kanale Youtube tiny.pl/t5r1z
Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Organizatorami NostriMaris Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego.
Partnerem Głównym regat jest NostriMaris - to zespół działań informacyjno-promocyjnych projektu pod nazwą „Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających” realizowanego przez Urząd Morski w Szczecinie w ramach POIiŚ 2014-2020, współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa żeglugi i wzrost konkurencyjności polskich portów.
Partnerami technologicznymi regat są: SAP Polska, Hewlett Packard i Petrosoft.pl
Partnerami regat są: Pomorze Zachodnie, Sail Szczecin, Miasto Świnoujście, Marina Trzebież, Musto – Kees International Polska, Lotto, Polski Związek Żeglarski oraz Harken Polska, AVA Marine, Teknos-Oliva, Magazyn Żagle, W Ślizgu i portal zeglarski.info.

Baza regat: Centrum Żeglarskie, Szczecin, Przestrzenna 19-21.

Maciej Cylupa


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [23.08.2019, 23:11:39] • [IP: 176.221.123.***]

fake news, ekstraklasa jest tylko jedna i tam gra LEGIA

Oglądasz 1-1 z 1
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■