POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.08.2019, 09:07:26] • Świnoujście

Parkrunowe spotkania to okazja do poprawienia sobie humoru

Parkrunowe spotkania to okazja do poprawienia sobie humoru

fot. Organizator

parkrun Świnoujście stał się stałą pozycją w kalendarzu biegaczy, truchtaczy i kijkarzy na sportowej mapie naszego miasta. Nie inaczej było dzisiaj, tj. 24 sierpnia 2019 r., gdzie miała miejsce już 164 edycja parkrun Świnoujście. Motywacja oraz cele jakie stawiają przed sobą zawodnicy bywa niezwykle różna: poranny zwykły rozruch poprzez przygotowania do innych biegów, trening wytrzymałościowy, poprawa kondycji czy po prostu spotkanie się z przyjaciółmi na pogawędkę lub zjedzenie ciastka i pochwalenie się nowym uniformem lub butami. Ale najważniejsze że przychodzą, biegną i tym poprawiają sobie i innym nastrój na cały dzień.

Na piętnaście minut przed startem o prawidłowe rozgrzanie i rozciągnięcie mięśni zadbała Agata CHWIEJ, która dzisiaj wystąpiła w potrójnej roli – prowadzącej rozgrzewkę, zamykającej stawkę oraz chyba najmilszej – laureatki nagrody za ukończenie 50 parkrunów. Po tej miłej chwili koordynator dzisiejszego biegu dał sygnał do rozpoczęcia zmagań.

I tak oto w swoją pięciokilometrową przygodę ze sportem ruszyło 61 zawodników z czego 18 to sportowcy płci piękniejszej, a 43 to sportsmeni płci silniejszej.

Gościliśmy zawodników z Katowic, Poznania, Świdwina, Świdnika, Szczecina, Wejherowa, niemieckiej części wyspy, no i oczywiście mieszkańców Świnoujścia. Dzisiaj na parkowych ścieżkach prym wiodły: Ola JAWORSKA (25:24), Monika MURAWSKA (26:05) i Sandra LAUDIEN (26:29). Wśród panów dzisiaj brylowali: Jarosław RICHERT (17:36), Kamil KLIMAS (18:42 – debiut na świnoujskim parkrun) oraz Robert DERDA (19:36). Padło dzisiaj 6 rekordów życiowych a 4 osoby pobiegły w naszej lokalizacji po raz pierwszy. Wszystkim – bez względu na osiągnięte dzisiaj wyniki serdecznie gratulujemy pokonania dystansu. Szczegółowych wyników należy szukać pod adresem:
www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ Miło nam zaprosić do udziału w III ŚWINOUJSKIM BIEGU WYSPIARZA. Zawody rozpoczną się w dniu 06 października 2019 r. godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■