POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.09.2019, 22:22:03] • Świnoujście

Tylko ten raz! W dniu inauguracji roku nauki dzieci szły do szkoły całą szerokością ulicy!

Tylko ten raz! W dniu inauguracji roku nauki dzieci szły do szkoły całą szerokością ulicy!

fot. iswinoujscie.pl

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego obfitował w Świnoujściu w ważne wydarzenia. Te chwile na długo zapamiętają zwłaszcza uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Staszica, która była gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego. Drogę do szkoły 1 września zabezpieczyła im Policja i Straż Miejska. Na tę drogę i symbolicznie – cały czas zdobywania wiedzy- w kościele pw. Chrystusa Króla błogosławił uczniom i nauczycielom arcybiskup Andrzej Dzięga. Msza święta o godz. 10.00 otworzyła niezwykle uroczystą w tym roku inaugurację roku szkolnego w Świnoujściu. Rangi dodała jej decyzja władz Zachodniopomorskiego by, właśnie w Świnoujściu odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Gospodarzem było miasto i Szkoła Podstawowa nr 6 przy ulicy Staszica dokąd zmierzali uczestnicy przemarszu.

Stosownie do rangi wydarzenia, do Świnoujścia zjechali wysoko postawieni goście; przedstawiciele administracji rządowej i władz oświatowych. Ze Szczecina przyjechał Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc. Ministra Edukacji reprezentował wiceminister Maciej Kopeć. Wśród gości zebranych na szkolnym boisku „szóstki” była również Magdalena Zarębska-Kulesza; Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Maszerujących ulicą Staszica uczestników inauguracji prowadziła orkiestra Garnizonu Marynarki Wojennej w Świnoujściu.

Tylko ten raz! W dniu inauguracji roku nauki dzieci szły do szkoły całą szerokością ulicy!

fot. iswinoujscie.pl

Nie zabrakło oczywiście władz miasta z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i naczelnik Wydziału Edukacji Edytą Tomaszek. Gospodarzem była tu jednak dyrektor Sylwia Szostak, na której głowie spoczywa obecnie administrowanie potężnym kompleksem szkolnym z dwoma budynkami (przy ul. Staszica i ul. Kościuszki) i liczną kadrą pedagogiczną.

Tylko ten raz! W dniu inauguracji roku nauki dzieci szły do szkoły całą szerokością ulicy!

fot. iswinoujscie.pl

Nowoczesne wyposażenie, z roku na rok wdziera się do szkolnych pracowni jednak do symbolicznego otwarcia nowego roku zajęć posłużył dzwonek jakim wzywali na lekcje dozorcy szkolni przed stu laty.

Tylko ten raz! W dniu inauguracji roku nauki dzieci szły do szkoły całą szerokością ulicy!

fot. iswinoujscie.pl

Do zebranych przemawiali najważniejsi goście zaproszenie na inaugurację. Kurator, reprezentant Ministerstwa, Wojewoda… Wszyscy zgodnym chórem podkreślali dokonania świnoujskiego samorządu, który nie szczędzi pieniędzy na to by baza oświatowa spełniała oczekiwania uczniów i rodziców. Satysfakcję z takiego postrzegania starań miasta wyraził prezydent Janusz Żmurkiewicz, który dziękował władzom województwa za wsparcie, a uczniom i nauczycielom życzył wielu sukcesów w rozpoczynającym się kolejnym roku pracy i nauki. Prezydent podkreślał wielki wysiłek finansowy jaki podejmuje miasto przeznaczając dziesiątki milionów z własnego budżetu na funkcjonowanie oświaty.

Tylko ten raz! W dniu inauguracji roku nauki dzieci szły do szkoły całą szerokością ulicy!

fot. iswinoujscie.pl

Część z przybywających na uroczystość do „szóstki” była zdziwiona, co na środku boiska robi potężnej wielkości… armata. Sprawa wyjaśniła się po części oficjalnej kiedy na boisku wbiegły dzieci ubrane w stroje przypominające małych żołnierzy walczącego podziemia w czasach II wojny światowej.

Tylko ten raz! W dniu inauguracji roku nauki dzieci szły do szkoły całą szerokością ulicy!

fot. iswinoujscie.pl

Część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli szóstki nawiązywała bowiem do niedzielnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. W programie znalazły się recytacje i piosenki, a – w finale- gościom ukazała się dostojna, zwycięska biało czerwona.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [04.09.2019, 02:37:54] • [IP: 37.7.20.***]

Gość • Wtorek [03.09.2019, 18:12:06] • [IP: 185.13.106.***] Zauważyłem, że towarzysza komuniste zabodło.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 18:12:06] • [IP: 185.13.106.***]

IP: 176.221.123.*** a ty ortodoksa religijny głoszący pislam czy w sukience?

Gość • Wtorek [03.09.2019, 16:39:58] • [IP: 93.94.190.***]

15:35 - Przychodzi czas rekolekcji, z kim ustala szkoła terminy, przebieg rekolekcji? Z władzą kościelną. Komu są poddani katolicy w sensie duchowym? Papieżowi, biskupom. Zatem także w szkole nie niszczymy autorytetów, skoro wg własnej woli katolicy uznają je jako swoje- bo katolicy są w szkole. Że to normalne, pisze o tym Konstytucja- wg niej katolicy mogą wyrażać swą wiare w przestrzeni publicznej, państwo winno współdziałać z Kościołem dla dobra kraju, a szczegółowe kwestie o funkcjonowaniu Koscioła w Polsce opisują osobne umowy (np. z Watykanem) i ustawy - tak dokładnie zapisano w Konstytucji. Zatem człowieku czytaj Konstytucję, a nie pisz życzeniowo, co ci dyktują złe emocje antykościelne. Konstytucja, tradycja w niej wyrażona powinna być kompasem postępowania w tej sprawie. Swoimi wpisami szczujesz przeciw zgodzie i pokojowi w Polsce.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 15:58:10] • [IP: 176.221.123.***]

IP:185.13.106.***] Pierwszy ujawniający się komunista.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 15:35:35] • [IP: 88.69.8.**]

Gość • Wtorek [03.09.2019, 11:43:42] • [IP: 185.210.39.***] W szkole należy uczyć poszanowania władzy kościoła? Te dwie instytucje powinny być od siebie odseparowane.Szkoła nie jest miejscem do wpajania dzieciom religijnych dogmatów.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 13:52:16] • [IP: 185.13.106.***]

JAK PEDOFILIA KOŚCIELNA ZNÓW DA ZNAĆ O SOBIE TO MOŻE RODZICE PÓJDĄ PO ROZUM -TYLKO BEDZIE ZA PÓŹNO.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 13:49:06] • [IP: 188.146.162.**]

12:28 ten nudziarz zawsze pisze nie odmieniając słowa" kler"-najwyraźniej w podstawówce, jedynej szkole, którą ukoñczył, nie zdążono z materiałem przed końcem 6. klasy i tak mu zostało:" nie widziałem kler, rola kler w historii Polski, poeta Krasicki należał do kler- był biskupem" (a może napisałby: był biskup, nie biskupem?)

Gość • Wtorek [03.09.2019, 13:44:51] • [IP: 185.13.106.***]

TO MIAŁA BYĆ KRUCJATA CZY POCHÓD W SUKIENKACH LGBT?

Gość • Wtorek [03.09.2019, 12:28:35] • [IP: 185.13.106.***]

IGRZYSKA DLA KLER I WŁADZY KOSZTEM DZIECI. CO SIĘ WYPRAWIA Z DZIEĆMI CO NA TO RODZICE? PISLAM I KOŚCIÓŁ UPADNIE ALE JEGO SKUTKI TO MY ODCZUJEMY I ZA NICH ZAPŁACIMY.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 12:21:49] • [IP: 89.205.138.**]

Piękne Święto Piękne

Gość • Wtorek [03.09.2019, 11:43:42] • [IP: 185.210.39.***]

BRAWO !! BYŁO UROCZYŚCIE I DUCHOWO Z SZACUNKIEM I POSZANOWANIEM UCZNIA I NAUCZYCIELA TAK TRZYMAĆ I TAK MA BYĆ W SZKOLE DZIECI NALEŻY UCZYĆ POSZANOWANIA WŁADZY KOŚCIOŁA I NAUCZYCIELA ORAZ NAJWAŻNIEJSZE TO RODZICA Z TAKIM NASTAWIENIEM W NARODZIE BĘDZIE SPOKÓJ I WZAJEMNY SZACUNEK BRAWO PANI SYLWIO Z BOGIEM POKONA SIĘ WSZELKIE TRUDNOŚCI A DLA UCZNIÓW DOBREJ NAUKI W SZKOLE BEZ GŁUPICH WYBRYKÓW NAUCZYCIELI ABY ODZYSKALI SWOJĄ WARTOŚĆ W SPOŁECZEŃSTWIE

Gość • Wtorek [03.09.2019, 10:54:59] • [IP: 37.8.231.***]

Można? Można! Zorganizowanie wojewódzkich uroczystości w Świnoujściu na 6! Brawo! Malkontenci zajmijcie się czymś pożytecznym i odejdźcie od klawiatury.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 10:33:59] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:09:56] • [IP: 37.47.155.***] Bardzo dobra wypowiedź. Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:16:42] • [IP: 37.248.213.**] I po co to? Moja córka mało nie zemdlała w kościele Teraz kobieto pomyśl o córce czy ona wytrzyma gdy będzie brała ślub kościelny. Kondycję już teraz trzeba zacząć trenować.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 10:02:40] • [IP: 185.13.106.***]

Na paradzie powinni nieść zdjęcia prezesa. Chory spęd.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:50:55] • [IP: 37.8.230.**]

"Wspaniale" prezentowało się ustawione na boisku pewnie z początku 18 wieku działo i czyszczący je żołnierze !! A przerażający wrzask " wojna", zachęcał a może przerażał, szczególnie 6 i 7 latków. Faktycznie scenariusz godny upowszechnienia albo dodatku przed filmem Patryka Vegi" Politycy". Pewnie lepiej uświadamiać młodzieży wątpliwy symbol wojskowej potęgi, niż ostrzegać i uczyć jak się bronić przed złym dotykiem różnej maści pedofilii

Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:45:46] • [IP: 77.252.46.**]

Organizatorzy tego widowiska przekroczyli wszelkie zasady etyki, rozsądku i pewnych zasad odnośnie rozpoczęcia roku szkolnego - tak dzieli się społeczeństwo - przyjmij to do wiadomości nasza"śmieszna i nie lubiana władzo miasta"

Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:16:42] • [IP: 37.248.213.**]

Żal żal żal żal żal! Dzieci miały 3-godzinne rozpoczęcie roku szkolnego! I po co to? Moja córka mało nie zemdlała w kościele : (

Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:12:39] • [IP: 176.221.123.***]

Za komuna tęsknią komuniści-przeciwnicy kościoła bo to przecież komuniści walczyli z Kościołem. Mnie jest wszystko jedno kto w co wierzy. Ważne aby był człowiekiem a nie komunista

Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:09:56] • [IP: 37.47.155.***]

Przestańcie pitolić i czepiać się mszy św. To pytam... po co posyłacie swoje pociechy do komunii św w maju. Tu piszecie że było z klas mało dzieci w kościele, że nie było wiadomości na stronie szkoły o której rozpoczyna się inauguracja na boisku. W takim razie nie puszczać do komunii, i wypisać z religii. Po co dzieci wasze chodzą na religię? Przecież piszecie że nie wszyscy są katolikami... I bardzo dobrze, bo nie każdy musi być katolikiem. Pytam po raz kolejny... Po co obchodzicie święta Bożego Narodzenia, skoro uważacie że nie będzie nikt nikogo zmuszał chodzić do kościoła na mszę z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Pamiętajcie ludzie że nikt nikogo nie zmusza aby był katolikiem, żeby jego dziecko chodziło do kościoła, aby jego rodzice brali ślub kościelny, aby dziecko chodziło na religię, kto chce to chodzi... ale nie wypowiadaj ie się za innych, ludzi wierzących, którzy modlą się do Pana Boga... nie tylko od czasu do czasu, lub kiedy trwoga to do Boga. Wtedy to za późno...

Gość • Wtorek [03.09.2019, 09:03:18] • [IP: 188.146.162.**]

07:05 - Religia w szkole nie jest przymusowa, w odróżnieniu od innych przedmiotów - stosowne deklaracje składają rodzice lub w starszych klasach szkół średnich uczniowie - więc pójście do kościoła jest oczywistym następstwem tego wolnego wyboru, a ok.90% uczniów chodzi na lekcje religii. Czy 10% mniejszości ma dyktować większości co ma robić? Chcesz powrotu do dyktatu mniejszości PZPR z czasów PRL, gdy lekcji religii nie było w szkole (wyrzucił je Gomułka w l.58-61), a zmuszano katolików do komunistycznych manifestacji 1 maja i organizowano przez jakiś czas w Boże Ciało przymusowe imprezy sportowe? -Niedoczekanie twoje, młody bolszewiku. I wskaż gdzie w Konstytucji mówi się o" państwie świeckim".-Nie ma takiego terminu o ustroju państwa, kłamco.

Gość • Wtorek [03.09.2019, 08:45:26] • [IP: 5.173.184.***]

Czarna zaraza obowiązkowo, w końcu przytulają 6 tysi bez podatku a tak na poważnie to komuna wróciła czy coś przespałem, rozumiemy że władza w mieście to komuchy dzieci komuchów, kochanki komuchów itd ale żeby pochody robić to już przesada.zdjecie betonga jaki on dumny idzie 😂😂 a w kieszeni czerwona legitymacja

Gość • Wtorek [03.09.2019, 08:21:13] • [IP: 176.221.122.***]

Połowa dzieci z młodszych klas uwierzylo że wojna jest

Gość • Wtorek [03.09.2019, 08:11:32] • [IP: 185.13.106.***]

Parada przyszłych ofiar systemu i kler?

Gość • Wtorek [03.09.2019, 08:01:28] • [IP: 83.23.246.***]

widać że jest w narodzie tęsknota za komuną i pochodami

Gość • Wtorek [03.09.2019, 07:46:07] • [IP: 185.210.39.***]

Pisowsko - platfusiowski sojusz starych komunistów. Fałszywe pozy w kościele i to wszystko pod publiczkę. Całe życie głosowałem na Żmurkiewicza, ale teraz mi wstyd. Mam nadzieję, że trochę pożyję więc już nigdy tego błędu nie popełnię. Układ PO-PiS w Świnoujściu jest nie do przyjęcia.

Oglądasz 1-25 z 42
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na spotkanie artystyczne pt.: „Moja droga do sukcesu…”. Gościem spotkania będzie Kuba Molęda – wokalista i aktor (znany ze scen musicalowych, ról dubbingowych i programów telewizyjnych). Spotkanie poprowadzi Michał Biegun. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w czwartek, 27 lutego o godz.11:00 do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15 ■
■ Jednogłośnie świnoujscy radni postanowili, że strażacy-ochotnicy z terenu miasta otrzymywać będą ekwiwalent pieniężny za udział w działaniach pożarniczych lub szkoleniu organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub Gminę Miasto Świnoujście. Radni przyjęli także zaproponowane wysokości tego ekwiwalentu ■ Po długiej dyskusji Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie szczegółowych zasad wnoszenia inicjatyw obywatelskich, zasad tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasad promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych i formalnych wymogów, jakim powinny odpowiadać składane projekty ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2020 - Rokiem Samorządu Terytorialnego na terenie Gminy Miasto Świnoujście ■ Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch. W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu. Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się na grafice. Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej ■ Koronawirus w pociągu i na promie? Tak, zgodnie z zaleceniami. Mieszkasz w Świnoujściu i podejrzewasz u siebie koronawirusa? Nie fatyguj się do miejscowego szpitala. Placówka informuje, że należy się zgłosić na oddział zakaźny w… Szczecinie. Pasażerom promów, busów, pociągów i tramwajów życzymy dużo szczęścia ■ Skorzystaj z dotacji! Usuń azbest! Prezydent Miasta Świnoujście informuje, że Miasto Świnoujście zamierza już po raz siódmy skorzystać z dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na realizację w 2020 r. zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest ■ W Parku Zdrojowym znaleziono zwłoki kobiety. Rano policja otrzymała informację o martwej kobiecie leżącej na terenie Parku Zdrojowego. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni potwierdzili zgon. Teraz Wydział Kryminalny pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci kobiety. - W dniu 17 lutego 2020 roku, około godziny 06:20, Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni o ujawnieniu zwłok na terenie Parku Zdrojowego. Na miejsce zadysponowany został zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził zgon kobiety. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą w tej sprawie czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu- poinformował st. post. Kamil Zwierzchowski Komenda Miejska Policji w Świnoujściu ■ Nie bądźmy obojętni! Interwencja przypadkowej kobiety przerwała rodzinną awanturę. W minioną sobotę po godzinie 15.00, po wyjściu ze Stokrotki kobieta usłyszała krzyki i płacz dziecka dochodzące z budynku przy Placu Wolności. Podeszła bliżej budynku i próbowała zainteresować lokatorów tej klatki, aby coś zrobili w tej sprawie, ale jak mówiła w rozmowie z naszym redaktorem, nie byli zainteresowani. Kobieta postanowiła działać i zadzwoniła po służby ■ Odpręża, poprawia nastrój, obniża ciśnienie krwi. Zapewnia właścicielowi codzienną porcję ruchu. To świetny towarzysz i przyjaciel. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Czekamy na zdjęcia Waszych pupilków. Trudno w to uwierzyć, ale w Polsce to święto obchodzimy od 14 lat. To okazja do refleksji nad znaczeniem tego zwierzęcia w naszym życiu, ale też przypomnienia sobie o losie kotów, które straciły dom i potrzebują wsparcia ■ Ewakuacja Liceum! Pięcioro uczniów w szpitalu. Młodzież poczuła się źle po tym jak ktoś rozpylił nieznaną substancję chemiczną ■ Pół miliona na nagrody dla urzędników. Temat nagród wypłacanych przez prezydenta urzędnikom wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców Świnoujścia. Na wniosek mieszkańców zwróciliśmy się do Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z pytaniem ile te nagrody kosztowały nas mieszkańców. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nagrody urzędnicze za 2019 rok wyniosły w sumie 550. 950,00 zł. brutto. ■ Blisko 200 armatorów, którzy zabierali wędkarzy na Bałtyk odejdzie z zawodu. Przyczyną jest wprowadzony od stycznia 2020 r. zakaz połowu dorsza. Właściciele łodzi turystycznych domagają się rekompensat od Rządu, a o wsparcie swoich postulatów poprosili Radnych Województwa Zachodniopomorskiego. Sytuacja jest olbrzymim ciosem dla branży turystycznej, a szczególnie dla takich miejscowości jak Kołobrzeg, Mrzeżyno czy Darłowo. Właśnie tam połowy rekreacyjne były magnesem ściągającym turystów i czynnikiem mocno ożywiającym miejscowe porty. Sytuacja niepokoi Samorząd Województwa Zachodnioporskiego ■ Laboratorium w Berlinie potwierdziło że pacjent z Greifswaldu nie jest zarażony koronawirusem. Berlin dostał próbki i potwierdził że nie jest chory ■ Aneksy do umów trochę nas kosztowały. Promenada historyczna może być gotowa do końca marca? Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Urzędu Miasta o wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC - Molewski złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia budowy Promenady Historycznej do końca marca br. ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■