POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [03.09.2019, 23:08:02] • Świnoujście

Członkowie załogi promu Bielik uratowali niedoszłego samobójcę

Członkowie załogi promu Bielik uratowali niedoszłego samobójcę

fot. Sławomir Ryfczyński

Z informacji wynika, że 47-latek miał w celach samobójczych wskoczyć do kanału w przy przeprawie promowej po stronie Warszowa. Pomocy udzielili mu najpierw członkowie załogi promu Bielik, a następnie strażacy. Ostatecznie ratownicy medyczni przewieźli poszkodowanego do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przy przeprawie promowej Bielik. Z wody został wydobyty mężczyzna. Gdy sześciu członków załogi promu próbowało go wyciągać, opierał się. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Strażacy udzielili mężczyźnie wsparcia psychicznego i zabezpieczyli go przed utratą ciepła na czas do przybycia ratowników medycznych.

- W dniu wczorajszym o godzinie 13:08 otrzymaliśmy formatkę zgłoszenia od WCPR o osobie którą wyłowiono z wody w pobliżu przeprawie promowej znajdującej się przy ulicy Dworcowej. Do zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy PSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia udzielono poszkodowanemu wsparcia psychicznego, sprawdzono czynności życiowe oraz zabezpieczono przed utratą ciepła do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przekazaniu pacjenta działania PSP zakończono - poinformował kpt. Kubas Marcin oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej W Świnoujściu.

Członkowie załogi promu Bielik uratowali niedoszłego samobójcę

fot. Sławomir Ryfczyński

Z kolei Żegluga Świnoujska informuje o szczegółach akcji:
- W dniu wczorajszym po godz 13.00 po stronie "Warszowa" załoga promu "Bielik IV" uratowała mężczyznę, który z nie znanych nam powodów wskoczył do kanału portowego. Do akcji ratunkowej przystąpiło sześciu pracowników naszej firmy. Pomimo oporu jaki stawiał ten mężczyzna udało się go wydostać na powierzchnię.

Kapitan promu "Bielik IV" powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym incydencie i po chwili pojawiła się Straż Pożarna, która udzieliła pomocy mężczyźnie do momentu przyjazdu Karetki Pogotowia.

Następnie mężczyznę przetransportowano do szpitala.

- Zgłoszenie dotyczyło 47-letniego mężczyzny, który miał wskoczyć do kanału w Świnoujściu w celach samobójczych. Na miejsce wysłano zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna po wyciągnięciu z wody był lekko wyziębiony i miał drobny uraz głowy. Został przewieziony do szpitala - wyjaśnia Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Niedziela [15.09.2019, 22:57:40] • [IP: 188.146.60.***]

A kto tu mieszka? i kogo oni znają? Zainteresował mnie ten wątek.

Gość • Wtorek [10.09.2019, 19:02:45] • [IP: 185.13.106.***]

NASTAŁA ERA DOBREJ ZMIANY SAMOBÓJCÓW.

Gość • Niedziela [08.09.2019, 18:31:07] • [IP: 178.238.246.**]

A dlaczego ktoś na sile ratuje człowieka może on tak chciał?

Gość • Czwartek [05.09.2019, 21:19:07] • [IP: 87.121.87.***]

Gdyby naprawdę wskoczył do kanału w celach samobójczych to by to zrobił gdzieś na odludziu gdzie by nikt mu nie przeszkodził, a nie przy promach Bielik gdzie jest pełno ludzi. Samobójca - amator od siedmiu boleści !

Marek z Międzyzdrojów. • Czwartek [05.09.2019, 14:19:43] • [IP: 89.174.73.**]

, , Gdy sześciu członków załogi promu próbowało go wyciągać, opierał się." Trochę okrutne co napiszę, ale, według mnie, tak się topił by się nie utopić.Inna kwestia, że jak nie idzie w życiu to człowiek jest zagubiony i podświadomie oczekuje wsparcia w akcie desperacji. Prawdopodobnie instynkt samozachowawczy wciąż funkcjonował. Kiedyś, obecnie radny, Andrzej Staszyński, bez wahania wskoczył do lodowatej wody by ratować tonącą kobietę... i uratował, jeszcze na starych promach. Za co dostał naganę, bo nie zachował procedur działając spontanicznie. Czy ratujący panowie zachowali procedury? W sumie pytanie bez znaczenia, byli skuteczni.

Gość • Czwartek [05.09.2019, 13:17:09] • [IP: 62.69.229.***]

następny chcący być sławnym - trzeba było z mostu w nocy.

Gość • Środa [04.09.2019, 22:27:48] • [IP: 176.221.122.**]

5.173.136 fakt literówka...nie trepie tylko cepie.

Gość • Środa [04.09.2019, 20:37:38] • [IP: 5.173.176.***]

Sanepid zamknął na Bieliku WC gosciu !! Jestes niedoinformowany spoleczniak

Gość • Środa [04.09.2019, 20:10:59] • [IP: 178.238.253.**]

AKCJA WISŁA, SAMI SWOI ITD...trzecie pokolenie!

Gość • Środa [04.09.2019, 19:40:12] • [IP: 178.238.253.***]

Świnoujście już nie to samo miasto co kiedyś (mentalnie), mianowicie normalni ludzie (mowa o mieszkańcach), teraz to snoby, co większość (nie wszyscy!), nowobogaccy, myślą że są bogaci i pozjadali wszystkie rozumy z tych nowych domków na Legionów, teraz co druga osoba znana w calym mieście nielegalnie się dorabiając (ja nie szydzę z tych osób które mieszkają w domkach, tylko stwierdzam fakty), wozi się w Armaniach Gucci itp, a w ogóle to jestem bardzo zdziwiony skąd co druga trzecia osoba w Świnoujściu zna każdego?! No chyba że mieszkaniec, to rozumiem, ale żeby 'słoiczek' był taki obłudny to już tego nie pojmuję; z ich ust słyszę" to mój kolega/koleżanka", " znam go/ją", albo i nawet przypadkowi ludzie - snoby z Dolnego Śląska, którzy całkiem niedawno się tu sprowadzili" mamy znajomości z każdym kto tutaj mieszka" - buahahahahahahahahah 😝😜😛 lepszej głupoty nie słyszałem, dlatego uważam, że dzięki atrakcyjnemu położeniu Świnoujścia miasto zdobywa coraz więcej 'snobów', m.in.z Wlkp, D. Śląska, Lubelszczyzny.

Gość • Środa [04.09.2019, 18:28:28] • [IP: 5.173.136.***]

[IP: 62.69.252.**] chapsaj dzide szambonurku promowy

Gość • Środa [04.09.2019, 18:02:52] • [IP: 62.69.252.**]

5.173.136.*** masz kible przed promami stary trepie.

Gość • Środa [04.09.2019, 17:53:36] • [IP: 178.238.252.**]

12:00:06]To prawda, nie jest łatwo przywyknąć do" rdzennych" mieszkańców, jeśli od nich" odstajesz", bo...nie pijesz, nie narzekasz, nie zapraszasz, uśmiechasz się...itp.znaczy, że coś z tobą, nie tak.A już nie daj Boże, jak mieszkasz w" lepszej" dzielnicy, mieszkaniu i masz auto...suchej nitki, na tobie nie zostawią.

Gość • Środa [04.09.2019, 16:50:42] • [IP: 5.173.136.***]

A toalety dla pasażerów dalej pozamykane!! Przestańcie ocieplać swój wizerunek rzucając wędką do wody tylko za robote się weżcie janusze promowi.

Gość • Środa [04.09.2019, 16:49:05] • [IP: 176.221.123.***]

Jaki z niego samobójca ? Idiota !Wybrał sobie miejsce w centrum miasta w miejscu największego skupiska ludzi w samo południe. Na czym mu zależało, na rozgłosie ? A moze postanowił się wykąpać ? Czy wystawiony zostanie mu rachunek za udzielona pomoc ?

Gość • Środa [04.09.2019, 15:56:32] • [IP: 178.238.253.***]

Tchórz

Gość • Środa [04.09.2019, 14:26:08] • [IP: 205.201.55.**]

Dokuczali mu wiec postanowil skoczyc do kanalu, biedny czlowiek..

Gość • Środa [04.09.2019, 13:38:26] • [IP: 31.11.130.**]

BRAWO dla załogi promu !

Gość • Środa [04.09.2019, 13:27:47] • [IP: 176.221.123.**]

gościu 176.221.123*** zgadzam się z tobą całkowicie, lecz nie przejmuję się tym zjawiskiem, smutasy nie mają przyszłości.

Edek z krainy kredek • Środa [04.09.2019, 12:00:06] • [IP: 88.156.133.***]

Przykro mi to pisać ale 70% mieszkańców Świnoujścia to patologia i pozerstwo. O tym mieście w całej Polsce jest bardzo zła opinia, a to przez was, przez wsze zachowanie. No ale jak ktoś lubi z siebie robić debila i się tym szczyci to ja jednen czy nawet sto osób tego nie zmieni. Kur...złodzieje...dilerzy...narkomani...tani Armani i Gucci za 30zl. Po prostu Wieś.

Gawryluk Teresa • Środa [04.09.2019, 10:51:47] • [IP: 31.0.41.***]

Szacunek dla załogi promu Bielik Pamiętam jak p.Staszynski skoczył z promu w krę aby ratować kobietę byłam tam było zimno i ciemno Wiem że pracownicy Żeglugi Świnoujście to życzliwi łudzę i pomocni

Gość • Środa [04.09.2019, 10:32:54] • [IP: 178.238.240.***]

Jeśli to był rzeczywiście samobójca to znaczy, że członkowie załogi promu nie pomogli mu a przeszkodzili w realizacji jego planów. Ładnie to tak utrudniać bliźniemu realizację marzeń?

Gość • Środa [04.09.2019, 10:26:41] • [IP: 176.221.123.***]

prom ma 5 zalogi co zmyslacie? No i nikt nie skoczy do desperata jak ma sie na wyzywieniu rodzine, a za skok mozna stracic premie i życie wg przepisow

Gość • Środa [04.09.2019, 09:36:44] • [IP: 37.47.193.**]

czy to nowy sposob lansowania sie w sieci??dlaczego zaloga bielika nie wskoczyla do wody, meszczyzna stawial opór??czyli umial plywac nic nie rozumiem trza bylo dac mu ze 2 kostki balastowe i po problemie

Gość • Środa [04.09.2019, 09:35:36] • [IP: 176.221.123.***]

01:37:02 Coś w tym jest. Sam jestem od kilku lat mieszkańcem Świnoujścia (napływowym) i rzeczywiście jest to miasto bardzo specyficzne. Mam wrażenie, że posiadając uśmiech na twarzy, czy pogodne nastawienie, jestem przez osoby mijane na ulicy, w sklepie czy urzędzie odbierany jako niespełna rozumu. Ze smutkiem zauważam, że atmosfera jaka w tym mieście panuje zaczyna się udzielać także mnie.

Oglądasz 1-25 z 47
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■