POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [03.09.2019, 23:08:02] • Świnoujście

Członkowie załogi promu Bielik uratowali niedoszłego samobójcę

Członkowie załogi promu Bielik uratowali niedoszłego samobójcę

fot. Sławomir Ryfczyński

Z informacji wynika, że 47-latek miał w celach samobójczych wskoczyć do kanału w przy przeprawie promowej po stronie Warszowa. Pomocy udzielili mu najpierw członkowie załogi promu Bielik, a następnie strażacy. Ostatecznie ratownicy medyczni przewieźli poszkodowanego do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przy przeprawie promowej Bielik. Z wody został wydobyty mężczyzna. Gdy sześciu członków załogi promu próbowało go wyciągać, opierał się. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Strażacy udzielili mężczyźnie wsparcia psychicznego i zabezpieczyli go przed utratą ciepła na czas do przybycia ratowników medycznych.

- W dniu wczorajszym o godzinie 13:08 otrzymaliśmy formatkę zgłoszenia od WCPR o osobie którą wyłowiono z wody w pobliżu przeprawie promowej znajdującej się przy ulicy Dworcowej. Do zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy PSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia udzielono poszkodowanemu wsparcia psychicznego, sprawdzono czynności życiowe oraz zabezpieczono przed utratą ciepła do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przekazaniu pacjenta działania PSP zakończono - poinformował kpt. Kubas Marcin oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej W Świnoujściu.

Członkowie załogi promu Bielik uratowali niedoszłego samobójcę

fot. Sławomir Ryfczyński

Z kolei Żegluga Świnoujska informuje o szczegółach akcji:
- W dniu wczorajszym po godz 13.00 po stronie "Warszowa" załoga promu "Bielik IV" uratowała mężczyznę, który z nie znanych nam powodów wskoczył do kanału portowego. Do akcji ratunkowej przystąpiło sześciu pracowników naszej firmy. Pomimo oporu jaki stawiał ten mężczyzna udało się go wydostać na powierzchnię.

Kapitan promu "Bielik IV" powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym incydencie i po chwili pojawiła się Straż Pożarna, która udzieliła pomocy mężczyźnie do momentu przyjazdu Karetki Pogotowia.

Następnie mężczyznę przetransportowano do szpitala.

- Zgłoszenie dotyczyło 47-letniego mężczyzny, który miał wskoczyć do kanału w Świnoujściu w celach samobójczych. Na miejsce wysłano zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna po wyciągnięciu z wody był lekko wyziębiony i miał drobny uraz głowy. Został przewieziony do szpitala - wyjaśnia Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Niedziela [15.09.2019, 22:57:40] • [IP: 188.146.60.***]

A kto tu mieszka? i kogo oni znają? Zainteresował mnie ten wątek.

Gość • Wtorek [10.09.2019, 19:02:45] • [IP: 185.13.106.***]

NASTAŁA ERA DOBREJ ZMIANY SAMOBÓJCÓW.

Gość • Niedziela [08.09.2019, 18:31:07] • [IP: 178.238.246.**]

A dlaczego ktoś na sile ratuje człowieka może on tak chciał?

Gość • Czwartek [05.09.2019, 21:19:07] • [IP: 87.121.87.***]

Gdyby naprawdę wskoczył do kanału w celach samobójczych to by to zrobił gdzieś na odludziu gdzie by nikt mu nie przeszkodził, a nie przy promach Bielik gdzie jest pełno ludzi. Samobójca - amator od siedmiu boleści !

Marek z Międzyzdrojów. • Czwartek [05.09.2019, 14:19:43] • [IP: 89.174.73.**]

, , Gdy sześciu członków załogi promu próbowało go wyciągać, opierał się." Trochę okrutne co napiszę, ale, według mnie, tak się topił by się nie utopić.Inna kwestia, że jak nie idzie w życiu to człowiek jest zagubiony i podświadomie oczekuje wsparcia w akcie desperacji. Prawdopodobnie instynkt samozachowawczy wciąż funkcjonował. Kiedyś, obecnie radny, Andrzej Staszyński, bez wahania wskoczył do lodowatej wody by ratować tonącą kobietę... i uratował, jeszcze na starych promach. Za co dostał naganę, bo nie zachował procedur działając spontanicznie. Czy ratujący panowie zachowali procedury? W sumie pytanie bez znaczenia, byli skuteczni.

Gość • Czwartek [05.09.2019, 13:17:09] • [IP: 62.69.229.***]

następny chcący być sławnym - trzeba było z mostu w nocy.

Gość • Środa [04.09.2019, 22:27:48] • [IP: 176.221.122.**]

5.173.136 fakt literówka...nie trepie tylko cepie.

Gość • Środa [04.09.2019, 20:37:38] • [IP: 5.173.176.***]

Sanepid zamknął na Bieliku WC gosciu !! Jestes niedoinformowany spoleczniak

Gość • Środa [04.09.2019, 20:10:59] • [IP: 178.238.253.**]

AKCJA WISŁA, SAMI SWOI ITD...trzecie pokolenie!

Gość • Środa [04.09.2019, 19:40:12] • [IP: 178.238.253.***]

Świnoujście już nie to samo miasto co kiedyś (mentalnie), mianowicie normalni ludzie (mowa o mieszkańcach), teraz to snoby, co większość (nie wszyscy!), nowobogaccy, myślą że są bogaci i pozjadali wszystkie rozumy z tych nowych domków na Legionów, teraz co druga osoba znana w calym mieście nielegalnie się dorabiając (ja nie szydzę z tych osób które mieszkają w domkach, tylko stwierdzam fakty), wozi się w Armaniach Gucci itp, a w ogóle to jestem bardzo zdziwiony skąd co druga trzecia osoba w Świnoujściu zna każdego?! No chyba że mieszkaniec, to rozumiem, ale żeby 'słoiczek' był taki obłudny to już tego nie pojmuję; z ich ust słyszę" to mój kolega/koleżanka", " znam go/ją", albo i nawet przypadkowi ludzie - snoby z Dolnego Śląska, którzy całkiem niedawno się tu sprowadzili" mamy znajomości z każdym kto tutaj mieszka" - buahahahahahahahahah 😝😜😛 lepszej głupoty nie słyszałem, dlatego uważam, że dzięki atrakcyjnemu położeniu Świnoujścia miasto zdobywa coraz więcej 'snobów', m.in.z Wlkp, D. Śląska, Lubelszczyzny.

Gość • Środa [04.09.2019, 18:28:28] • [IP: 5.173.136.***]

[IP: 62.69.252.**] chapsaj dzide szambonurku promowy

Gość • Środa [04.09.2019, 18:02:52] • [IP: 62.69.252.**]

5.173.136.*** masz kible przed promami stary trepie.

Gość • Środa [04.09.2019, 17:53:36] • [IP: 178.238.252.**]

12:00:06]To prawda, nie jest łatwo przywyknąć do" rdzennych" mieszkańców, jeśli od nich" odstajesz", bo...nie pijesz, nie narzekasz, nie zapraszasz, uśmiechasz się...itp.znaczy, że coś z tobą, nie tak.A już nie daj Boże, jak mieszkasz w" lepszej" dzielnicy, mieszkaniu i masz auto...suchej nitki, na tobie nie zostawią.

Gość • Środa [04.09.2019, 16:50:42] • [IP: 5.173.136.***]

A toalety dla pasażerów dalej pozamykane!! Przestańcie ocieplać swój wizerunek rzucając wędką do wody tylko za robote się weżcie janusze promowi.

Gość • Środa [04.09.2019, 16:49:05] • [IP: 176.221.123.***]

Jaki z niego samobójca ? Idiota !Wybrał sobie miejsce w centrum miasta w miejscu największego skupiska ludzi w samo południe. Na czym mu zależało, na rozgłosie ? A moze postanowił się wykąpać ? Czy wystawiony zostanie mu rachunek za udzielona pomoc ?

Gość • Środa [04.09.2019, 15:56:32] • [IP: 178.238.253.***]

Tchórz

Gość • Środa [04.09.2019, 14:26:08] • [IP: 205.201.55.**]

Dokuczali mu wiec postanowil skoczyc do kanalu, biedny czlowiek..

Gość • Środa [04.09.2019, 13:38:26] • [IP: 31.11.130.**]

BRAWO dla załogi promu !

Gość • Środa [04.09.2019, 13:27:47] • [IP: 176.221.123.**]

gościu 176.221.123*** zgadzam się z tobą całkowicie, lecz nie przejmuję się tym zjawiskiem, smutasy nie mają przyszłości.

Edek z krainy kredek • Środa [04.09.2019, 12:00:06] • [IP: 88.156.133.***]

Przykro mi to pisać ale 70% mieszkańców Świnoujścia to patologia i pozerstwo. O tym mieście w całej Polsce jest bardzo zła opinia, a to przez was, przez wsze zachowanie. No ale jak ktoś lubi z siebie robić debila i się tym szczyci to ja jednen czy nawet sto osób tego nie zmieni. Kur...złodzieje...dilerzy...narkomani...tani Armani i Gucci za 30zl. Po prostu Wieś.

Gawryluk Teresa • Środa [04.09.2019, 10:51:47] • [IP: 31.0.41.***]

Szacunek dla załogi promu Bielik Pamiętam jak p.Staszynski skoczył z promu w krę aby ratować kobietę byłam tam było zimno i ciemno Wiem że pracownicy Żeglugi Świnoujście to życzliwi łudzę i pomocni

Gość • Środa [04.09.2019, 10:32:54] • [IP: 178.238.240.***]

Jeśli to był rzeczywiście samobójca to znaczy, że członkowie załogi promu nie pomogli mu a przeszkodzili w realizacji jego planów. Ładnie to tak utrudniać bliźniemu realizację marzeń?

Gość • Środa [04.09.2019, 10:26:41] • [IP: 176.221.123.***]

prom ma 5 zalogi co zmyslacie? No i nikt nie skoczy do desperata jak ma sie na wyzywieniu rodzine, a za skok mozna stracic premie i życie wg przepisow

Gość • Środa [04.09.2019, 09:36:44] • [IP: 37.47.193.**]

czy to nowy sposob lansowania sie w sieci??dlaczego zaloga bielika nie wskoczyla do wody, meszczyzna stawial opór??czyli umial plywac nic nie rozumiem trza bylo dac mu ze 2 kostki balastowe i po problemie

Gość • Środa [04.09.2019, 09:35:36] • [IP: 176.221.123.***]

01:37:02 Coś w tym jest. Sam jestem od kilku lat mieszkańcem Świnoujścia (napływowym) i rzeczywiście jest to miasto bardzo specyficzne. Mam wrażenie, że posiadając uśmiech na twarzy, czy pogodne nastawienie, jestem przez osoby mijane na ulicy, w sklepie czy urzędzie odbierany jako niespełna rozumu. Ze smutkiem zauważam, że atmosfera jaka w tym mieście panuje zaczyna się udzielać także mnie.

Oglądasz 1-25 z 47
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ Miło nam zaprosić do udziału w III ŚWINOUJSKIM BIEGU WYSPIARZA. Zawody rozpoczną się w dniu 06 października 2019 r. godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■