POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [19.09.2019, 12:42:03] • Świnoujście

Czytelnik: Na Słowackiego prawie jak na sawannie

Czytelnik: Na Słowackiego prawie jak na sawannie

fot. iswinoujscie.pl

Wysokie trawy ozdobne przy ulicy Słowackiego wyraźnie utrudniają kierowcom widoczność. Na problem zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. - Wyjazd z ulicy Powstańców Śląskich na Słowackiego to jakiś koszmar. Zastanawiam się, czy musi dojść tam o tragedii, żeby cokolwiek zrobiono w tej sprawie – pisze Czytelnik.

Mieszkaniec pyta wprost, czy ważniejsze są kwestie wizualne, czy życie i zdrowie mieszkańców?

- Przez wysoką trawę prawie nie widać nadjeżdżających samochodów – dodaje.

Jak się okazuje, problemów dotyczących ulicy Słowackiego jest więcej.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno na łamach portalu iswinoujscie.pl poruszaliśmy temat autobusów, które zatrzymując się na ulicy wstrzymują ruch.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Stachu • Poniedziałek [23.09.2019, 11:32:52] • [IP: 178.238.246.***]

Widac jacy ludzie zyja w swinoujsciu 1, wyciac kilka drzew problem pytam tychl ludzi czy ma byc tak jak bylo drogi z budami smierdzoncym olejem Czeba pojechac na Rrancuska Rivere, , Hispanska zeby nauczyc sie kultury. Po wiadomo ile lat jestesmy cofnienci od tej kultury nie ze Wschodu. Brawo wladzom Swinoujscia robicie dobrze itak dalej. ...

Gość • Niedziela [22.09.2019, 16:52:19] • [IP: 188.147.37.***]

Trawa jak trawa ale o donicach przed pasami przy promach nikt nie wspomina

Gość • Czwartek [19.09.2019, 23:17:32] • [IP: 178.238.253.***]

Wiekszy problem stwarza kierowca który zrobił sobie parking z kawałka ulicy i stawia lawete raz pustą raz załadowaną innym autem na ulicy Krzywej, zasłania widoczność od strony Grunwaldzkiej, nie widać stojących ludzi przed przejściem, nadjeżający rowerzyści też są kiepsko widoczni. Tylko czekać na potrącenie.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 23:13:07] • [IP: 37.47.166.***]

DO ANALFABETY: Gość • Czwartek [19.09.2019, 16:37:43] • [IP:178.235.147.***] Cytelniku, cy ty muzyn ?.Witaj muzynku, nie boj sie w tej trawie lwow nie ma.A jak ladnie wygladaja. ZANIM ZACZNIESZ COŚ BAZGRAĆ, SPOJRZYJ DO SŁOWNIKA... POZA TYM RACJA, ŻE TAKIE WYSOKIE TRAWY NIE POWINNY BYĆ BLISKO SKRZYŻOWAŃ! JAKI PAN (PREZYDENT), TAKI KRAM!

Gość • Czwartek [19.09.2019, 20:59:06] • [IP: 176.221.122.**]

A bubel fontanna ze znikającymi od wody napisami na 250 lecie praw miejskich za 250 tys. już w ogóle nie interesuje odpowiedzialnych.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 20:34:00] • [IP: 77.252.46.**]

PROSZE NIE KRYTYKOWAC TAK ZAGRAZA NIE BEZPIECZNIE NIE TRZEBA BYC SLEPYM I STARYM UDA SIE ALE DOJDZIE DO STLUCZKI STARCZY PRZYCIAC TRAWE I BEDZIE DOBRZE ZBEDNE GLUPIE KOMENTARZE

Gość • Czwartek [19.09.2019, 19:41:54] • [IP: 80.245.189.***]

Po prostu wolniej jechac a moze czytelnik stary i slepy jak yen co ostatnio expresowka pod prad jechal??65 lat skonczone...co rok badania lekarskie stwierdzajace mozliwosc prowadzenia samochodu.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 18:21:00] • [IP: 185.210.39.**]

czytelnik pewnie jakiś neurotyczny frustrat. Jak tam stał duży betonowy słup ogłoszeniowy to mu nie przeszkadzało, teraz trawa- to wyciąć. Może mu zrobić sygnalizację albo rondo?

Gość • Czwartek [19.09.2019, 16:37:43] • [IP: 178.235.147.***]

Cytelniku, cy ty muzyn ?.Witaj muzynku, nie boj sie w tej trawie lwow nie ma.A jak ladnie wygladaja.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 16:23:56] • [IP: 80.245.189.***]

fajnie ale widoczność ograniczona o jakieś 40 %

Kodorasta • Czwartek [19.09.2019, 16:19:02] • [IP: 178.235.147.***]

Mi przeszkadza kolor liści nasadzonych drzewek jest zbyt jaskrawy oślepia kierowców szczególnie w nocy tylko szary beton jest rozwiązaniem problemu !!

Gość • Czwartek [19.09.2019, 16:10:56] • [IP: 178.238.253.***]

Mam wielki apel do redakcji: nie publikujcie od dziś już takich badziewii bo już rzygać się chce co drugie to źle jedno to źle czas skończyć z wiecznym narzekaniem i malkontenctwem!! Wystarczy szeroko spojrzeć na miasto jak pięknie pięknieje z dnia na dzień!! A Wam jak zawsze polecam wyprowadzkę i wiązankę w Bieszczady! 👉👉🖐️✋

Gość • Czwartek [19.09.2019, 15:58:33] • [IP: 37.8.231.**]

[19.09.2019, 15:35:40] • [IP: 188.147.104.** 100% racja. .ciagle zle a co ten czytelnik robi chyba nic w zyciu nie osiagnal i nie osiagnie menda spoleczna...tylko krytykuje...

Gość • Czwartek [19.09.2019, 15:51:09] • [IP: 178.238.246.**]

wieczny malkontent, nic mu nie pasuje, niech sie przeniesie do krainy betonow moze mu bedzie lepiej

Gość • Czwartek [19.09.2019, 15:35:40] • [IP: 188.147.104.**]

Beton-źle.Zieleń-źle.Popieprzony ten naród

Gość niedzielny • Czwartek [19.09.2019, 15:10:43] • [IP: 188.146.34.**]

Maruda

Gość • Czwartek [19.09.2019, 15:01:00] • [IP: 2.28.78.***]

Betonu za duzo, zieleni za malo, zieleni za duzo. ...ludzie!!

Gość • Czwartek [19.09.2019, 14:49:45] • [IP: 176.221.123.***]

czytelniku, a moze po prostu jazda samochodem cie przerasta i czas oddac prawko do wydzialu komunikacji? czy najpierw musi dojsc do tragedii ?

Gość • Czwartek [19.09.2019, 14:28:06] • [IP: 109.70.100.**]

Zgłoście to metresie Cygana. Zaleje betonem i po sprawie.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 14:21:28] • [IP: 2.108.164.*]

Czy ktoś w tym mieście myśli planując nasadzenia? W centrum miasta było podobnie z trawami.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 13:39:08] • [IP: 37.47.173.***]

Kjeeeeeeeee*rwa czy tym „czytelnikom” ktoś kiedyś dogodzi? Jest zielono kolorowo zle, brak zieleni lub zaniedbana oczywiście też zle... Z pozycji przejścia dla pieszych nie widzi pojazdów nadjeżdżających? Jakoś na wysokości znaku stop widoczność jest wystarczająca...! Pozdrawiam „czytelników”

Gość • Czwartek [19.09.2019, 13:35:08] • [IP: 5.173.153.***]

ja pierdole, aleś ty głupi jest, juz niedobrze od tych najazdów na UM. sam wystartuj w wyborach i pokaż, że lepiej potrafisz

Gość • Czwartek [19.09.2019, 13:34:43] • [IP: 31.0.83.***]

"Czytelniku" życzliwy nie możesz jeździć samochodem jak jesteś niedojda

Gość • Czwartek [19.09.2019, 13:15:47] • [IP: 83.30.240.***]

ale tylko nie widać wyjeżdzając z parkingu rusałki, a wizualnie jest spoko, bez przesady.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 12:56:37] • [IP: 178.238.246.**]

Zawsze będzie wam zle nic wam nie pasuje Co za ludzie tu mieszkają ?

Oglądasz 1-25 z 25
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■