POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [06.09.2019, 16:06:54] • Świnoujście

Piknik i bieg - MOPR organizuje Kampanię Promującą Rodzicielstwo Zastępcze

Piknik i bieg - MOPR  organizuje Kampanię Promującą Rodzicielstwo Zastępcze

fot. Organizator

Kampania Promującą Rodzicielstwo Zastępcze, której organizatorem jest MOPR, odbywa się corocznie. Towarzyszą jej imprezy dla najmłodszych i ich rodziców. Jakie atrakcje są przewidziane na ten rok?

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu każdego roku organizują Kampanię Promującą Rodzicielstwo Zastępcze. Rodzic zastępczy to osoba, która zgodnie z określonymi prawem procedurami przejmuje opiekę nad dzieckiem w sytuacji, gdy jego rodzice z różnych względów nie mogą jej dalej sprawować (np. sieroctwo, zaniedbanie, alkoholizm, przemoc).

W tym roku odbędą się dwie imprezy. Podobnie jak w roku ubiegłym, w tym roku centralnym punktem Kampanii będzie miejska impreza – Piknik Rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych mieszkańców naszego Miasta i ich rodziców, która odbędzie się 15 września 2019r. w godzinach od 14 00 do 1700 w Muszli Koncertowej w Świnoujściu. Imprezę rozpocznie występ Orkiestry Wojskowej. Będą także inne atrakcje: występ klauna, pokaz iluzji, animacje jak np. wielkie bańkowanie, malowanie twarzy, wodne eksperymenty, pokazy sztuk walki i inne. Dla mieszkańców naszego Miasta, zarówno dużych jak i małych będzie poczęstunek: grochówka i wata cukrowa. Podczas pikniku będzie miał miejsce również słodki kiermasz zorganizowany przez Drużynę Aniołów i Szpital Miejski im. Jana Garduły. DKMS przeprowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Natomiast dzień wcześniej, w sobotę 14 września 2019r. odbędzie się po raz pierwszy organizowany w ramach Kampanii - Parkrun. Jest to bieg na dystansie 5km organizowany cyklicznie w ciągu roku. Rozpoczęcie biegów o godzinie 9 00 w Parku Zdrojowym. Dla wszystkich uczestników mamy pamiątkowe medale.

Mając powyższe na względzie, proszę o umieszczenie informacji o imprezie – Pikniku Rodzinnym (plakat w formie elektronicznej w załączeniu) w widocznym miejscu na Państwa stronach internetowych. Zapraszam też serdecznie do zrelacjonowania przebiegu pikniku, poprzez fotorelację i umieszczenie zdjęć na stronie internetowej.

Przychylając się do prośby wpiszecie się Państwo w szlachetną ideę poszukiwania rodzin dla dzieci, którym rodzice biologiczni nie zapewniają miłości, bezpieczeństwa i właściwych warunków do życia.

Wszelkich dodatkowych informacji mogą udzielić pracownicy Działu Pieczy Zastępczej i Poradnictwa Specjalistycznego MOPR (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, tel. 913225483, 913225496).

Gabriela Poniedziałek – Petruk
Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Sobota [07.09.2019, 12:07:55] • [IP: 5.173.152.***]

od kiedy TĘCZA ma promować rodzicielstwo zastepcze? TFUUUU Moze tam w osrodku pracownicy krzyżują miecze po godzinach, ale dzieci do takich zwyrodnialcow trafiac nie powinny

Gość • Sobota [07.09.2019, 11:15:05] • [IP: 176.221.122.**]

Patrycja startuje

Gość • Piątek [06.09.2019, 18:16:18] • [IP: 188.147.37.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [06.09.2019, 17:50:31] • [IP: 37.47.171.***]

Brawo Mopr 🤗

Gość • Piątek [06.09.2019, 17:48:15] • [IP: 83.11.69.**]

Czyżby pkt 3 z POmysłu Rabieja??/

Oglądasz 1-5 z 5
■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■