POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [06.09.2019, 21:33:05] • Świnoujście

Terminal LNG będzie serwisowany. Będzie widoczna „chmura” metanu nad wieżą wydmuchów

Terminal LNG będzie serwisowany. Będzie  widoczna „chmura” metanu nad wieżą wydmuchów

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

- Uprzejmie informujemy, że w dniach 07-12.09.2019 zostaną przeprowadzone planowane prace serwisowe urządzeń Terminalu LNG. W związku z powyższym nastąpi kontrolowane zatrzymanie instalacji Terminalu - pisze Zespół ds. PR I Komunikacji.

- Prace przeprowadzone zostaną pod nadzorem służb eksploatacyjnych oraz BHP spółki Polskie LNG we współpracy z Państwową Strażą Pożarną. Podczas zatrzymania instalacji będzie okresowo widoczna „chmura” metanu nad wieżą wydmuchów. Sytuacja ta jest normalna przy zatrzymanej instalacji, wynika ze specyfiki projektu całej instalacji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Niedziela [08.09.2019, 20:12:24] • [IP: 83.21.49.***]

Gazoport jest prawdziwą udręką świnoujścia. Miasto kurortem przestało być juz dawno temu, ile toksycznych oparów idzie z gazoportu, tego nie jest się w stanie już zliczyć.

Gość • Sobota [07.09.2019, 22:21:49] • [IP: 188.146.228.**]

to od tego takie wybuchy idą? w Międzyzdrojach chuczy jakby Berlin bombardowali :D

Gość • Sobota [07.09.2019, 11:11:59] • [IP: 77.88.191.**]

Uważam, że to może być bardzo niebezpieczne. Mieszkańcy Świnoujścia winni nie dopuścić do niszczenia przyrody i nie zezwalać na budowę portu kontenerowego. Bo to dalsza degradacja. Wszystko zawdzięczamy PIS-owcom. Oby za 5 tygodni zostały po nich przykre wspomnienia.

Gość • Sobota [07.09.2019, 10:06:14] • [IP: 185.210.37.**]

Na stronie airly.eu przy świnoujskim sensorze jest komunikat „Niestety... Sensor w tej lokalizacji najprawdopodobniej został odłączony od zasilania.”... cwanie... bardzo cwanie

Gość • Sobota [07.09.2019, 09:26:13] • [IP: 176.221.123.***]

Żydzi i Komuniści chcą odebrać Władzę Katolikom Nie damy się

Gość • Sobota [07.09.2019, 09:24:30] • [IP: 176.221.123.***]

w październiku będziemy płacic tylko 17% podatków to głosujemy na PIS

Gość • Sobota [07.09.2019, 08:43:59] • [IP: 151.248.62.***]

Czy to jest zdrowe dla mieszkańców??

Gość • Sobota [07.09.2019, 08:33:52] • [IP: 37.47.132.**]

a a gdyby tak serwisowana była sobie akurat staruszka ? a a to mogła być wasza matka ! a a albo jakby tak serwisowana była procesja ! ?

Gość • Sobota [07.09.2019, 08:01:21] • [IP: 185.210.37.**]

Jakość powietrza na ten moment bardzo zła., , masakra

Gość • Sobota [07.09.2019, 07:52:54] • [IP: 176.221.123.**]

Czy takie komunikaty były przed próbami i serwisowaniem elektrowni atomowej w czernobylu ? Nie gdyż nawet jak zdążyła się katastrofa to Rosjanie wiele dni później przyznali się już nie wspomnę o ostatnim wypadku na poligonie naxpolnic od nas, do dzisiaj Rosjanie bijąc się w piersi zaklinają że to nie my. Tu przynajmniej ostrzeżono ludność że coś się będzie działo a że przeglądy połączone z serwisowaniem kluczowych urządzeń sa niezbedne aby nie było takiej katastrofy jak w czernobylu gdzie zginęło tylu ludzi których potraktowano jak króliki czy roboty

Gość • Sobota [07.09.2019, 07:38:28] • [IP: 37.47.145.***]

Jaka stawka dla miasta za uwolniony metr sześcienny metanu?

Gość • Sobota [07.09.2019, 07:20:02] • [IP: 178.238.253.***]

Dla mnie bomba.

Gość • Sobota [07.09.2019, 06:31:21] • [IP: 188.147.41.**]

"Chmura metanu nad wieżą wydmuchów" - tak jest na Tytanie, satelicie Saturna, tam jest sam metan w formie chmur, rzek, opadów, jezior. Ewoluuje nam Świnoujście...

Gość • Sobota [07.09.2019, 04:25:19] • [IP: 5.173.128.***]

176.221.123.*** klimatyczne i tak jest tanie, mieszkańcy w ogóle nie powinni płacić za gaz za to niebezpieczeństwo jakie stwarzają te betonowe. ...

Gość • Sobota [07.09.2019, 01:04:19] • [IP: 92.42.116.***]

Oko saurona znów zapłonie ;)

Gość • Sobota [07.09.2019, 00:31:43] • [IP: 31.60.30.***]

Wg Airly już teraz wskaźnik jakości powietrza w Świnoujściu wynosi 154 w skali Caqi - a więc normy są przekroczone parokrotnie! Pobieranie opłaty klimatycznej wobec zaistniałej sytuacji powinno podlegać pod kryminał. No cóż Uznamiacy - może wreszcie przejrzycie na oczy i dotrze do Was o co mieszkańcy Prawobrzeża walczą od kilku lat wnosząc stosowne petycje, które nagminnie ośmieszacie? Obiektywna mieszkanka Dolnego Śląska.

Gość • Piątek [06.09.2019, 23:45:42] • [IP: 83.20.250.***]

Wow coś będzie serwisowane. A co miało przez 30 lat stać bez nadzoru? Ale informacja normalnie szok.

Gość • Piątek [06.09.2019, 23:42:22] • [IP: 176.221.123.***]

W imieniu mieszkańców, dziękujęmy za informację. Mam również nadzieję, że nikt przy tym nie zemdleje, jak kiedyś przy manewrach... Za ryzyko pogorszenia się powietrza mieszkańcy świnoujścia powinni mieć o połowę tańszy gaz... A turyści tańsze klimatyczne :)

Oglądasz 1-18 z 18
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ Miło nam zaprosić do udziału w III ŚWINOUJSKIM BIEGU WYSPIARZA. Zawody rozpoczną się w dniu 06 października 2019 r. godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■