POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.09.2019, 19:15:18] • Świnoujście

Czy zdradzą Miasto?

Czy zdradzą Miasto?

fot. Andrzej Ryfczyński

Czy mamy prawo samodzielnie, decydować o swoim losie? O tym, czy miejsce w którym żyjemy, jest naszym domem, czy poligonem dla warszawskich polityków? I jaką cenę ma ten dom w którym wspólnie mieszkamy? Odpowiedzi na te ważne pytania, poznamy w poniedziałek, na posiedzeniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Która nie pytając wcześniej mieszkańców w referendum o zgodę, podejmie uchwałę w sprawie zmiany granic portu morskiego w Świnoujściu. Po to, aby można tam było wybudować choćby Terminal Kontenerowy, betonując z czasem kolejne hektary lasu. I zmieniając na zawsze los Świnoujścia. Dlaczego nie pyta się mieszkańców miasta o ich zdanie, w tak ważnym dla wspólnego domu temacie?

Procedury dotyczące planowania inwestycji o tak ogromnym wpływie na życie mieszkańców Świnoujścia powinny być wyjątkowo uważne i staranne. Szanując tych którzy tutaj mieszkają, należy pytać o ich zdanie, przedstawić im wszystkie możliwe zagrożenia i ewentualne korzyści z realizacji kolejnych planowanych inwestycji. Takich, które mogą kompletnie zmienić charakter miasta. Czy nie tą droga powinni postępować radni Rady Miejskiej? Przekonamy się o tym w poniedziałek a listę głosujących, jeśli tylko radni nie utajnią głosowania, opublikujemy na naszym portalu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 20:54:31] • [IP: 148.122.198.**]

Wszyscy którzy tu narzekają zapraszam na wybory czy to samorządowe czy inne.Macie możliwość głosowania to z niej korzystajcie i tylko w ten sposób możecie coś zmienić. Trochę wiary w siebie.A tak to tylko będziecie narzekać.

Gość • Piątek [13.09.2019, 19:16:46] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [13.09.2019, 18:58:57] • [IP: 176.221.123.**]

Jesteście dla mnie obrzydzeniem, odrazą, robalem obślizgłym patrzeć na was nie mogę, czuję do was wstręd i obrzydzenie! Nie dobrze mi się robi gdy tylko o was słyszę! Zakończe to najszybciej jak tylko jest to możliwe!

Gość • Piątek [13.09.2019, 18:45:40] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [13.09.2019, 14:18:16] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [13.09.2019, 13:09:02] • [IP: 31.11.131.***]

Do Gość cz.1 • Poniedziałek [09.09.2019, 10:32:50 Ty Szekspir, weź się za własny rozwój i zorientuj trochę na czym ziemia i ta kontenerówka stoi, bo poniosła Cię fantazja. Jak granice portu zostaną poszerzone i na ich terenie znajdzie się terminal LNG, to na jakiej podstawie miasto ma dalej otrzymywać z niego dochód? Port kontenerowy w tym miejscu się nie opłaca i wypowiedziały się na ten temat grona naukowe. PISarze zaś sieją takie farmazony, które Ty powielasz żeby skierować dochód do kasy centralnej. Ot i cała tajemnica

Gość • Piątek [13.09.2019, 11:01:29] • [IP: 176.221.123.**]

Mała kometa w centrum Warszawy pewnie wyjaśniła by te poglądy polityczne!

Gość • Wtorek [10.09.2019, 12:39:47] • [IP: 62.69.203.***]

Ciekawe, czy ktoryś z prokontenerowych troli był w Gdańsku lub innym dużym porcie kontenerowym? Radzę zobaczyć to na własne oczy a dopiero później pisać komentarze. A najlepiej porozmawiać z ludźmi mieszkającymi w pobliżu takiego portu. Koszmar. I niech żaden debil nie sugeruje mi przeprowadzki w inne rejony Polski, bo trzeba nie mieć mózgu, żeby twierdzić, że to takie proste.

Gość • Wtorek [10.09.2019, 11:52:55] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 14:37:37] • [IP: 109.196.114.**] SOPOT Waść jest miastem nadmorskim i Portu nie posiada, mówi to Waści coś?

Gość • Wtorek [10.09.2019, 10:12:47] • [IP: 31.179.206.*]

Świnoujście to miasto czy skansen dla niemieckich emerytów?

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 15:50:25] • [IP: 37.47.135.***]

Panie Prezydencie tylko nie terminal

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 15:11:18] • [IP: 5.173.136.***]

SZKODA CZASU NA TYCH Z 5 KOLUMNY.

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 14:37:37] • [IP: 109.196.114.**]

Teraz wam betonowanie przeszkadza na Warszowie ale jak wydmy wycinali to było cacy? Psy szczekaja a karawana jedzie dalej.Co to za miasto nadmorskie co to portu nie posiada? Po artykiułach widac ze tak Nemcom jak i lokalnym pseudobiznesmenom nie na reke ta inwestycja.

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 12:22:46] • [IP: 176.221.123.***]

ludzie opamiętajcie się widział ktos z was kontenerówkę w rotterdamie ? sznur samochodów ale najpierw wybudowali 4 posmówkę do terminali i dla pracowników bo nikt tam nie mieszka z holendrów a u nas co ?niby budują po 2 pasy plus kontenery z promów i turyści miasto odcięte od świata transport kolejowy niewydolny bokonteney muszą dotrzeć na czas gdziekolwiek ale ważne że bonusy wzięte znowu parę rodzin ustawionych do końca świata

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 12:02:30] • [IP: 176.221.122.***]

trolle kontenerowi i inny ciemnogród w akcji

JUST ACT 447 • Poniedziałek [09.09.2019, 11:37:47] • [IP: 176.221.122.**]

A TERAZ COŚ O AGENDA 2030, YOUTUBE : Kto rządzi światem? Agenda 2030, NWO, światowe spiski! Prawda czy Fikcja? K. L. Łuksza i M. Matecki

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 11:33:41] • [IP: 178.238.250.**]

Lepiej szkopom usługiwać i dupę podcierać niż mieć własny przemysł i gospodarkę. Gudłajska mentalność.

AGENDA 2030 • Poniedziałek [09.09.2019, 11:26:11] • [IP: 176.221.122.**]

INWESTUJEMY MILIONY DOLARÓW W KACYKÓW W BANTUSTANACH, MOTŁOCH W NICH NIE MA NIC DO POWIEDZENIA !!. OBECNIE PRZYDZIELONO JUŻ ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ PACIORKÓW I LUSTEREK DLA KACYKÓW. MOTŁOCH NIECH DALEJ MIESZKA NA BAGNACH, OPARZELISKACH I GRZĘZAWISKACH KTÓRE W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZALEJE WODA. MY DO PRACY W TERMINALU SPROWADZIMY LUDZI Z CAŁEGO ŚWIATA, NIE JESTEŚCIE NAM poTRZEBNI. NA YOTUBE OBEJRZYJCIE FILM O NASZYCH MOŻLIWOŚCIACH : Home SOS Ziemia (2009) HD lektor PL

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 11:07:26] • [IP: 176.221.122.**]

Kto i po co tu przyjedzie jak zniszczycie przyrodę ?

Gość cz.3 • Poniedziałek [09.09.2019, 10:34:24] • [IP: 62.69.252.***]

Cz. 3 - Być albo nie być; oto jest pytanie - William Shakespeare Powiemy to nas nie obchodzi? A powinno choćby z powodu zobowiązania dla miejsc urodzenia z których TU przybyli nasi rodzice lub my sami. Szczególnie obchodzi to nasze dzieci, które będą emigrować z miasta a my zostaniemy skazani przy odrobinie szczęścia na zmianę pieluch przez obcokrajowców z dalekiej Azji, bo obywatele Ukrainy będą to robić w Niemczech. Powoli kończy się nasza konkurencyjność na rynku pracy w Niemczech – zostaniemy wyparci przez chętnych i tańszych obywateli Ukrainy. Czy potrafimy stworzyć dla kolejnych pokoleń miejsca pracy tu we własnym domu niezależne od koniunktury i decyzji geriatrycznej polityki socjalnej Niemiec oraz nieprzewidywalnej pogody przy konkurencji słonecznych plaż Egiptu, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Grecji, Turcji …… w podobnej a nawet niższej cenie z 100% gwarancją pogody oraz lazurem ciepłej wody z widocznością do kilkudziesięciu metrów? Zależy od nas Samych …. Bo myślenie ma przyszłość.

Gość cz.2 • Poniedziałek [09.09.2019, 10:33:34] • [IP: 62.69.252.***]

Cz. 2 - Być albo nie być; oto jest pytanie - William Shakespeare Tak więc Świnoujście winno aspirować do miasta 100 tyś mającego turystykę i przemysł. Za rozwojem idzie edukacja – wydziały zamiejscowe lub własna uczelnia wyższa. Sport ekstraklasowy na najwyższym poziomie. Malkontenci i przeciwnicy rozwoju chcący zachować lesisto-sielski klimat wybrzeża wraz z ruinami fortyfikacji powojskowych oraz brakiem dostępu do większości plaży na Warszowie (no chyba, że na przełaj przez tory i pieszo po piachu kilka kilometrów) przy ogromnych cenach nieruchomości w mieście mogą kupić, nawet dwa w całym kraju lub na całej długość wybrzeża morskiego Bałtyku, która wynosi 770 km. Ponad 700 km oazy spokoju – do dyspozycji w bliskim kontakcie z przyrodą. Gdzie narodowa racja stanu ? Inwestycja dotyczy rozwoju całej Polski zamieszkałej przez 38 mln obywateli. Czy 40 tyś Świnoujścian stanowiących 0, 1% obywateli (tak, tak - 10 krotnie mniej ni z 1%) ma moralne prawo blokować rozwój kraju ?

Gość cz.1 • Poniedziałek [09.09.2019, 10:32:50] • [IP: 62.69.252.***]

Cz. 1 - Być albo nie być; oto jest pytanie - William Shakespeare Świnoujście zasługuje na rozwój! Narzekamy, że brak specjalistów, instytucji, że młodzi wyjeżdżają. No to zróbmy coś, aby zostawali. Aktualnie młode pokolenie nie pasuje do profilu zawodowego „stolicy niemieckiej geriatrii”. Rozwój portu da im szansę. To praca dla pilotów, logistyków, mechatroników, pracowników infrastruktury drogowej, stacji obsługi pojazdów kołowych, spedytorów, kolejarzy, hotelarzy, gastronomików, suwnicowych, portowców oraz wielu innych specjalizacji. A podczas budowy portu kolejna grupa Świnoujścian „z obrzydzeniem” się wzbogaci na całorocznym wynajmie, cateringu i usługach dla budowniczych portu. Tak jak podczas budowy Gazoportu. Jakoś nic nie wybuchło i wytruło miasta. Należy domniemać, że TIR-y nie rozjadą miasta, bo obwodnicami znikną szybko z naszego widoku. Pozytywnym będzie fakt, że skorzystają wszyscy, bo usprawni się infrastrukturę drogową na Warszawie.

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 10:06:28] • [IP: 62.69.203.***]

Zyczę Zmurkiewiczowi żeby kiedyś zrobiono mu coś wbrew jego woli, coś okropnego, wtedy by przypomniał sobie ile krzywdy robił mieszkańcom bez naszej zgody, okropny prezydent robi wszystko dla swojej chorej ambicji a nas ma w du..e.

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 10:00:41] • [IP: 185.210.39.***]

Żmurkiewicz chodził przed wyborami po ludziach i gadał, że Agatowska straszy tylko tym portem, że go nie będzie! A tutaj proszę bardzo, i port kontenerowy wyskakuje z kapelusza? Ci wszyscy co uwierzyli Żmukiewiczowi i wybrali tego. ... są winni temu co się stanie. Wydymał was wszystkich bez mydła pisowski. ...

Gość • Poniedziałek [09.09.2019, 09:58:52] • [IP: 94.240.40.**]

Promenadę ? Gdzie ? Na terenie nadleśnictwa Międzyzdroje, na terenie pasa nadmorskiego, na wydmach? Za czyje pieniadze? Kto to bedzie serwisował? Ludzie obudzcie się. Mydlenie oczy i tyle. Ścieżki rowerowej i chodnika na Barlickiego kawałka nie ma za co wybudowac. jedynie LNG sie wywiazało z czesci obietnicy.

Oglądasz 1-25 z 67
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■