POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.09.2019, 17:52:49] • 安inouj軼ie

Po瘸r w SP nr 1. Ewakuowano uczni闚 i pracownik闚!

Po瘸r w SP nr 1. Ewakuowano uczni闚 i pracownik闚!

fot. Czytelnik

Tym razem nie by造 to 獞iczenia ewakuacji przeciwpo瘸rowej. Na terenie Szko造 Podstawowej nr 1 pojawi這 si zadymienie. W plac闚ce przebywa造 dzieci oraz pracownicy. Na miejsce przyjecha造 trzy jednostki stra篡 po瘸rnej. Dosz這 do ewakuacji.

Bardzo gro幡e chwile prze篡li uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szko造 przy ulicy Narutowicza. Oko這 godziny 14.00 po budynku zacz掖 si rozchodzi zapach spalenizny. Dochodzi z sanitariat闚 znajduj帷ych si przy 鈍ietlicy. Wszystkich zelektryzowa豉 jedna my郵 - po瘸r!

Bardzo szybko przyjecha豉 stra po瘸rna. W tym czasie trzeba by這 przeprowadzi ewakuacj wszystkich os鏏 znajduj帷ych si na terenie szko造. Z uwagi na por, wi瘯szo嗆 dzieci z oddzia堯w nauczania pocz徠kowego przebywa豉 w 鈍ietlicy, inne mia造 zaj璚ia. Szkolne korytarze zasnuwa gryz帷y dym, by這 ciemno.

Ewakuowano ponad sto dzieci oraz kilkudziesi璚iu pracownik闚 szko造. Miejscem zbi鏎ki by wewn皻rzny dziedziniec, na kt鏎ym dzieci bez wzgl璠u na padaj帷y deszcz, niekt鏎e w kapciach, przeczeka造 pod opiek nauczycieli.

Przed szko喚 zajecha造 trzy jednostki stra篡 po瘸rnej. Ca造 budynek by pogr捫ony w ciemno軼iach, poniewa trzeba by這 odci望 zasilanie. Stra瘸cy zlokalizowali przyczyn zadymienia - pali豉 si oprawa o鈍ietleniowa przy sanitariatach po這穎nych w suterenie, gdzie mie軼i si 鈍ietlica. Stra瘸cy zlikwidowali 廝鏚這 ognia i oddymili teren.

Tymczasem stoj帷e na deszczu dzieci prze篡wa造 chwile strachu, by這 im zimno, niekt鏎e p豉ka造, nie wszystkie rozumia造 co si dzieje. Warto doda, 瞠 w przypadku zagro瞠nia ewakuowani nie mog si ubiera ani bra zmienia obuwia, st康 dzisiejsze ma這 komfortowe warunki.

Po opanowaniu sytuacji uczniowie i pracownicy mogli wr鏂i do budynku. Wszyscy uczniowie zostali skierowani do sali gimnastycznej, gdzie udali si pod opiek nauczycieli.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 41

Go嗆 • Czwartek [12.09.2019, 08:25:49] • [IP: 93.94.189.***]

Jak to, we wrze郾iu deszcz pada i dzieci mokn? Skandal! Przecie globalne ocieplenie jest! To wina PIS i PO, Donalda P i Jaros豉wa K, i jeszcze rowerzyst闚! I tej mamy co telefonu ze szko造 nie dosta豉 i dziecko w kapciach musia這 sta na dworze. Na dworze! Co tam alarm po瘸rowy w szkole i bezpiecze雟two innych. Na dworze stali! Co by by這 gdyby si dw鏎 zapali? Wtedy w kapciach musieli by do podziemi zej嗆. W kapciach! Skandal!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 16:29:31] • [IP: 37.8.230.**]

Faktycznie powinny by ubrane w ciep貫 botki, wyposa穎ne w kanapki i termosy z herbat!! No mo瞠 jeszcze co do zabawy!! Was chyba pokr璚i這!! Jako dzieciom sprawnie idzie przeklinanie w miejscach publicznych, plucie i chamskie zachowanie a tu raptem krzywda, 瞠 posta這 troch na podw鏎ku we wrze郾iu !! Jeste軼ie 鄉ieszni !!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 14:19:40] • [IP: 62.69.203.***]

Do Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:18] • [IP: 83.11.61.***] Przyk豉dem mo磧iwo軼i platformy jest awaria tunelu dla 軼iek闚 warszawskich.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 13:07:33] • [IP: 62.69.241.*]

Wi瘯szo嗆 martwi si, 瞠 dziecko marz這 na dworze 🤔 dla mnie jako matki najwa積iejsze by這by, 瞠 nic mu si nie sta這 i 瞠 mia這 opiek nauczyciela. Sierpie 15stopni kr鏒ka koszulka, wrzesie 15 stopni kurtka 🙄 taka prawda.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 12:09:31] • [IP: 185.210.39.**]

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:33] • [IP: 87.121.87.***] I ca豉 rodzina b璠zie wyplata torebki z pieni璠zy jak w Wenezueli i zajada si tynkiem ze 軼ian i co znajdzie :D Pis to upo郵edzona partia, ca趾owicie oderwana od rzeczywisto軼i do tego prowadzona przez starszej daty cz這wieka z widocznymi problemami i zanikami pami璚i. Czego wy chcecie ruiny? Co ludzie my郵 瞠 zwolnie nie b璠zie? W normalnym 安iecie b璠ziecie robi to samo na 0, 5 etatu co robili軼ie na 1. Tak b璠zie wygl康a這 rumakowanie Pisu w gospodarce.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 11:40:49] • [IP: 77.115.221.***]

Pewno Edzia podpalila i zwalila wine na kogos xDDDD

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 10:22:53] • [IP: 176.221.122.***]

CZEMU NIKT NIE ZATRZYMAL DESZCZU I NIE PODWYZSZYL TEMPERATURY POWIETRZA NA BOISKU. NIE BYLO PIZZY I FANTY DLA DZIECI.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 10:06:54] • [IP: 5.173.145.**]

Czujki nie zadzia豉造 ?? Drzwi ew. Kolo swietlicy nie otwarto ??

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 07:59:41] • [IP: 176.221.122.***]

Ozi瑿貫 kobiety ze 鈍ietlicy niech troch og豉dy nabior bo ich zachowanie wo豉 o pomst do nieba!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 06:05:43] • [IP: 178.238.252.**]

Zimno, deszcz a dzieci bez wierzchniego ubrania i w kapciach...kto nie pomy郵a...trzeba by這 autobus podstawi.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 01:36:04] • [IP: 185.210.38.***]

Panie wychowawczynie jak i dzieciaczki z zer闚ki przedszkolnej poradzi造 sobie 鈍ietnie, dzi瘯ujemy!!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 22:36:35] • [IP: 176.221.123.**]

Znaczy si 瞠 oprawa nie mia豉 atestu wzgl璠nie kto kto powinien wiedzie wkracil za du瘸 瘸r闚k lub te nowoczesne LED y swoje zrobi造 czyli dosta造 zwarcia ja to si cz瘰to im zdarza Czyli instalacja do szczeg馧owego przegl康u.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:35:06] • [IP: 37.47.153.***]

Ale bez zgody dyrektora nic nie mo積a zrobi nawet telefonu wykona do rodzica, to co ma biedna nauczycielka zrobi!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:20:49] • [IP: 176.221.123.***]

Moja Babcia dosta豉 Emerytur Matczyn a by豉 na utrzymaniu Dziadka idzie g這sowa na PIS

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:16:43] • [IP: 176.221.122.***]

Do Mama Dyrekcja informowa豉 rodzic闚, i prosi豉 o odebranie dzieci, dzieci bylo ponad sto wi璚 nie ma co si dziwi 瞠 dyrekcja nie zd捫y豉 zadzwoni do wszystkich w miar mo磧iwo軼i rodzice przekazywali sobie informacje, sytuacja zosta豉 opanowana przed godzin 15 dzieci wr鏂ily do sali ca貫 i zdrowe gdyby sytuacja trwala du瞠j na pewno wszyscy rodzice by si dowiedzieli, na szcz窷cie szybko si uda這. My郵 瞠 i tak Wszystkie Panie jak i dyrekcja poradzi豉 sobie w tej sytuacji

Mama • Wtorek [10.09.2019, 20:54:14] • [IP: 37.8.231.***]

Do goscia z 19:45:53! Jestem rodzicem i mieszkam niedaleko szkoly, rozumiem powage sytuacji i nikogo o nic nie oskarzam, nie otrzymalam tel od nikogo z placowki i chodzi mi tez o to, ze chyba latwiej bylo by pania ogarnac sytuacje, jesli poinformowani rodzice, ktorzy mieliby tak mozliwosc zabraliby swoje maluchy!!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 20:13:13] • [IP: 80.245.189.***]

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:22:22] • [IP: 176.221.123.***]Jak twoje dzieci odziedzicza inteligencje po tobie to nawet prymitywnym plemieniem w Afryce nie beda potrafili rzadzic.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:33] • [IP: 87.121.87.***]

W Polsce nie by這 lepszej partii rz康z帷ej od PIS-U. Z ca陰 rodzin b璠ziemy g這sowa na PIS ! Niech 篡je PIS !

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:12] • [IP: 176.221.123.***]

Prawicowa PO wybudowa豉 Tunel w Gda雟ku a Katolicka PIS wybuduje Tunel w Swinoujsciu Komunistyczna Lewica te kiedy pr鏏owa豉 co Wybudowac ale zawsze nie mieli zgody to od Niemiec to od Rosjan albo pieni璠zy nie by這 ale pr鏏owali

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:50] • [IP: 5.173.144.***]

O ju si zaczyna czepialstwo rodzic闚. Wszystko by這 dobrze to trzeba znale潭 pow鏚 do kt鏎ego si przyczepi. Mo瞠 o odszkodowanie jeszcze piszcie bo dziecko sta這 w kapciach 10 minut

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:18] • [IP: 83.11.61.***]

gdyby platforma rzadzila bylby juz tunel w t i nawet z powrotem

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:45:53] • [IP: 176.221.122.***]

I co z tego 瞠 byli w kapciach na dworzu!? Wa積e jest ze opu軼ili szybko budynek i nikomu nic si nie sta這 w takich sytuacjach liczy si szybka reakcja.. Rodzice byli informowani telefonicznie przez Pani dyrektor, wszystko by這 tak jak by powinno.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:42:52] • [IP: 5.173.144.***]

Powiedzia豉, 瞠 獞iczenia 瞠by dzieci si nie ba造. My郵 kobieto. Dzieci i tak by造 ewakuowane a przynajmniej bez paniki i p豉czu. P豉ka dzieci ze szko造 a przedszkolaki sta造 spokojnie

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:40:23] • [IP: 5.173.144.***]

Jak ja si b璠 鄉ia j a k przegra PiS a Wam zostanie 3-4 dzieci i trzeba b璠zie im kupi podr璚zniki i ca豉 wyprawk a nie b璠zie 500 i 300 plus

Mama • Wtorek [10.09.2019, 19:39:09] • [IP: 37.8.231.***]

Moje dziecko, jak wiele pozostalych marz這 w kapciach na dworze, nie powinno sie w takich sytuacjach informowac rodzicow??

Ogl康asz 1-25 z 41
■ W czwartek 獞iczenia s逝瘺 ratowniczych na obwodnicy Dargob康za na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargob康za na DK3 (mi璠zy Wolinem i Mi璠zyzdrojami) zostan przeprowadzone 獞iczenia s逝瘺 ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargob康za b璠zie zamkni皻a, a ruch pojazd闚 b璠zie si odbywa przez miejscowo嗆. Organizatorem 獞icze jest Zachodniopomorski Urz康 Wojew鏚zki w Szczecinie. W 獞iczeniach wezm udzia: Policja, Pa雟twowa Stra Po瘸rna, Ochotnicza Stra Po瘸rna, jednostki Pa雟twowego Ratownictwa Medycznego, si造 i 鈔odki Oddzia逝 GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojew鏚zkiego Systemu Zarz康zania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy tw鏎czo嗆 Beaty Ewy Bia貫ckiej, na kt鏎ej wystaw serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspania貫, g喚bokie malarstwo, charakteryzuj帷e si znakomitym warsztatem malarskim buduj帷ym realistyczne ale pe軟ych symboli obrazy. Prezentowane b璠 prace powsta貫 w latach 2010 – 2018, pod wsp鏊nym tytu貫m: „ Moje r璚e g這dne s dok豉dno軼i”. Tw鏎czo嗆 Bia貫ckiej to sztuka g喚boko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze 安inouj軼ia b璠 mogli dogada si z ka盥ym na 鈍iecie! ■ Szok mieszka鎍闚 po prezentacji koncepcji ruchu w mie軼ie. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokoj帷y wpis o sytuacji w 鈍inoujskiej komendzie Pa雟twowej Stra篡 Po瘸rnej zamieszczono na Facebooku. S konflikty, braki kadrowe, op騧nienia w wyp豉cie wynagrodze, pluskwy i zachowania „podchodz帷e pod mobbing" – czytamy w po軼ie ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcze郾iejszym twierdzeniom, wygl康a na to, 瞠 co wi瘯szego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopion bark, ca陰 wype軟ion amunicj zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsib鏎 po stronie 安inouj軼ia, a promy i statki dalej p造waj jakby nigdy nic – pisa niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakby軼ie potwierdzili te informacje ■ 15 radnych popar這 sprzeciw, a tylko trzech wstrzyma這 si od g這su. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 安inouj軼ia, 7 listopada Rada Miasta podj窸a uchwa喚 dot. o鈍iadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji zwi您anej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje si z ulg dla przedsi瑿iorc闚. Wiele emocji spo貫cznych wzbudzi造 nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza 痂urkiewicza niekt鏎ym lokalnym przedsi瑿iorcom. Przypomnijmy wi璚, 瞠 w latach 2007 - 2019 (do miesi帷a IV) Prezydent Miasta udzieli ulg r騜nym firmom na kwot 8.596.726,23 z ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w 安inouj軼iu pozosta造 smutne zagubione psy. Porzucone zwierz皻a by造 w szoku. Ich przyjaciele nagle znikn瘭i. Nikt ju nie m闚i po rosyjsku ■ Zako鎍zy豉 si przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-ㄆnowie, a wraz z finalizacj tego zadania wprowadzona zosta豉 nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli 鈍inoujscy policjanci. Kajdanki, kt鏎e na這篡li zatrzymanemu m篹czy幡ie odm闚i造 pos逝sze雟twa i nie chcia造 si otworzy. Policjanci na pomoc wezwali stra瘸k闚, kt鏎zy przeci瘭i kajdanki za pomoc szlifierki k徠owej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybo堯wstwa Morskiego. Informujemy, 瞠 planowana w Muzeum Rybo堯wstwa Morskiego, na najbli窺zy pi徠ek, 25 pa寮ziernika, wystawa: „安inouj軼ie w przedwojennej grafice” z przyczyn niezale積ych od organizatora zosta豉 przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 g這sami „za” Rada Miasta zdecydowa豉 o podwy盧e wysoko軼i stawek podatku od nieruchomo軼i ■ Podatek od nieruchomo軼i w nowym roku: w planach „g鏎ne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejm uchwa喚 o wysoko軼i stawek podatku od nieruchomo軼i. Z projektu uchwa造 wynika, 瞠 b璠zie zdro瞠j. Chyba, 瞠 kto ma kom鏎k, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej dzia豉lno軼i gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Gardu造 w 安inouj軼iu sp. z o. o informuje, i rozpocz掖 prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie dzia豉 inwestycyjnych odbywa si w ramach Bud瞠tu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Gardu造 w 安inouj軼iu sp. z o.o. informuje, 瞠 w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcj szczepie przeciwko grypie dla mieszka鎍闚 miasta w wieku powy瞠j 60 roku 篡cia ■ Agatowska i Kochan wygra造 w 安inouj軼iu ■ M篹czyzna na w霩ku inwalidzkim, zaopatrzony w butelk z 豉twopalnym materia貫m i zapalniczk, zosta zatrzymany przez policj przed jednym z lokali gastronomicznych w 安inouj軼iu. Mog這 doj嗆 do tragedii ■ W czwartkowy wiecz鏎 tu przy Ko軼iele Chrystusa Kr鏊a rozegra豉 si dramatyczna walka o 篡cie m篹czyzny. Po godzinie 19:00 pod ko軼iele zatrzyma造 si dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy stra瘸ckie. Ratownicy zacz瘭i reanimowa 67-latka, u kt鏎ego nast徙i這 zatrzymanie kr捫enia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywr鏂i豉 czynno軼i 篡ciowych ■ Ponad 1,5 mln z wynosi 陰czna kwota kar, jakie miasto naliczy這 wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■