POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.09.2019, 17:32:25] • Świnoujście

Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom

Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom

fot. Organizator

Kangurowanie (Kangaroo Mother Care) czyli kontakt „skóra do skóry” to oficjalna praktyka medyczna, której standardy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała w 2003 roku jako zalecenia wobec wcześniaków oraz dzieci urodzonych w terminie.

Miło nam poinformować, że dzięki wieloletnim wysiłkom pracowników oddziałów: położniczego i neonatologicznego, nasz szpital mógł przystąpić do akcji "SZPITAL PRZYJAZNY KANGUROM", którego celem jest szerzenie wśród społeczeństwa świadomości i znaczenia kangurowania oraz wzrost poziomu świadomości kontaktu „skóra do skóry”. 

Należy uwrażliwiać rodziców na znaczenie tego rodzaju kontaktu w rozwoju dziecka już od pierwszych chwil po narodzinach, uświadamiać rodziców o przysługujących im prawach, zachęcać do kontynuacji kangurowania w warunkach domowych, promować zalety płynące z „rodzicielstwa bliskości”.

Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom

fot. Organizator

Więcej o kangurowaniu i samej akcji na:
szpital-swinoujscie.pl/aktualnosci/pokaz/371_jestesmy_szpitalem_przyjaznym_kangurom
rodzicekangury.pl/
rodzicekangury.pl/szpitale-przyjazne-kangurom/


Artykuł nadesłany przez Hannę Lachowską - z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [15.09.2019, 13:21:34] • [IP: 176.221.123.***]

IP: 37.47.169.***, młody jesteś...

Gość • Niedziela [15.09.2019, 00:23:30] • [IP: 37.47.169.***]

Gość • Sobota [14.09.2019, 13:28:08] • [IP: 176.221.122.**] ciekawe w którym roku, od wielu lat dzieci po porodach są przy matkach, wręcz zdarzają się sytuacje odwrotne - kiedy matki życzą sobie zabrania dziecka po porodzie bo chcą odpocząć, niestety nie ma takiej możliwości

Gość • Sobota [14.09.2019, 22:08:03] • [IP: 178.238.247.**]

Daj Boze !! Zebym do tego szpitala nie musiala trafic!! Wchodzis na nogach a wychodzisz. ... az strach myslec ale trzeba o tym pamietac!!

Gość • Sobota [14.09.2019, 22:05:23] • [IP: 178.238.247.**]

Bla bla bla !! Wszyscy wiemy jak jest!! Wszyscy sie boja naszego szpitala!! A jak juz trafia to z przymusu !! Ja jestem bardzo negatywnie nastawiona z doswiadczenia i mam bardzo przykre wspomnienia!!

Gość • Sobota [14.09.2019, 18:24:00] • [IP: 176.221.123.***]

Na oddział położniczy złego słowa nie powiem, Panie położne są chwalone nie tylko u nas ale też w Szczecinie i Policach. Niestety poza tym oddziałem jest kiepsko, ale trzeba oddać szacunek lekarzom z pediatrii i z oddziału internistycznego bo tam naprawdę jest co robić a braki w kadrach są dramatyczne.

Gość • Sobota [14.09.2019, 18:10:21] • [IP: 87.78.246.***]

Do 207,. ...czytaj dokladnie bo przekrecasz slowa, buraku.

Gość • Sobota [14.09.2019, 14:09:45] • [IP: 73.123.207.**]

Świnoujski szpital przyjezdnym kangurom... więcej sensu ma początek tego zdania niż tytułowy tytuł:)

Gość • Sobota [14.09.2019, 13:28:08] • [IP: 176.221.122.**]

Przyjazny ha ha ha, to chyba zapomnieli personel przeszkolic w tej sprawie. Jak poprosiłam żeby mi położna dziecko dała, to powiedziała, że myślę tylko o sobie, że dziecko musi odpocząć po porodzie.

Gość • Sobota [14.09.2019, 10:10:04] • [IP: 176.221.123.***]

Gdzie te czasy, gdy szpital groził sprawą sądową matce, która odważyła się rozwinąc ze szpitalnych kocyków własne dziecko przyniesione do karmienia, bo chciała je troche sobie pokangurować.

Gość • Sobota [14.09.2019, 09:54:29] • [IP: 178.238.249.**]

Pytajcie pisowców dlaczego służba zdrowia leży. To oni rządzą i przed wyborami rozdają naszą kasę nawet na krowy i świnie a na leczenie i służbę zdrowia nie ma. Napadanie na zarząd szpitala jest odwracaniem uwagi od faktycznych winnych.

Gość • Sobota [14.09.2019, 09:27:30] • [IP: 176.221.123.***]

DLACZEGO REJESTRACJA W SZPITALU JEST W ZAKAMARKU.SZPITALE STARAJĄ SIĘ ŻEBY PACJENT NIE BŁĄDZIŁ.W ŚWINOUJŚCIU JEST WSZYSTKO ODWROTNIE.BARDZO CZĘSTO PACJENCI BŁĄDZĄ, OZNACZENIA SĄ MAŁO WIDOCZNE I CZYTELNE! CZY TO MA BYĆ PRZYJAZNY SZPITAL??

Gość • Sobota [14.09.2019, 07:22:42] • [IP: 185.13.106.***]

Dobra zmiana niczym podatek od bachora.

Gość • Sobota [14.09.2019, 04:35:52] • [IP: 95.129.224.**]

szpital świnoujski nie ma dobrej opinii, dlatego dobrze by było aby wraz z, , kangurami " podnieść poziom leczenia, tylko w ten sposób odbuduje zaufanie mieszkańców. Jak widać po komentarzach nie nastąpi to szybko...

Gość • Sobota [14.09.2019, 00:08:04] • [IP: 37.47.159.***]

Gość • Piątek [13.09.2019, 22:08:14] • [IP: 78.10.206.**] ginekologia z kangurowaniem nie ma zbyt wiele wspólnego

Gość • Piątek [13.09.2019, 23:50:53] • [IP: 31.11.129.***]

Tak byłam ostatnio na ginekologii i stwierdzam, że cały personel jest super. Podziwiam ich kompetencje i oddanie pacjentom.Zawsze mili , uśmiechnięci i gotowi pomóc w każdej sytuacji. Jeszcze raz wielkie dzięki za opiekę dla całego personelu ginekologii. Pacjentka

Gość • Piątek [13.09.2019, 22:29:40] • [IP: 37.47.175.***]

Czytam: (...) Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom (...) czy nie powinno być jednak: "Świnoujski szpital przyjazny Kangurom" ? :)

Gość • Piątek [13.09.2019, 22:08:14] • [IP: 78.10.206.**]

Przyjazny?? kon by sie usmial!! a byl ostatnio ktos na ginekologii??

Gość • Piątek [13.09.2019, 21:23:22] • [IP: 37.47.159.***]

Dlaczego w Szczecinie nie ma kolejek? Może dlatego, że w Szczecinie masz od za**bania poradni, a nie jak u nas 1 specjalistę na miasto i okolicę? Macie pomysł jak ściągnąć tu specjalistów? Dawajcie, może akurat się sprawdzi. A nie, przecież tylko narzekać potraficie, żaden z Was wieczni malkontenci pojęcia nie ma o tym, w jak kiepskiej kondycji jest ochrona zdrowia w Polsce, jaki problem jest z personelem medycznym nie tylko w tak małych miastach jak nasze, ale też w dużych wojewódzkich szpitalach.

Gość • Piątek [13.09.2019, 21:01:04] • [IP: 103.106.250.**]

Szpital na uwadze ma tylko dzidziusie i mamusie bo takimi sweet fotkami może sobie ocieplać wizerunek na facebooku. Wyraźnie widać, że taką politykę przyjęło" kierownictwo". Nie ważne, że szpital ledwo zipie i nie ma miejsc do specjalistów, ważne że bobaski lecą na główną na stronie szpitala, ważne że walczy się sądownie z ludźmi, którzy ośmielają się te praktyki wytykać. Z jakich pieniędzy są prowadzone postępowania przeciw krytycznym mieszkańcom miasta? bo jeśli z publicznych to w sensie dosłownym, mieszkańcy, finansują postępowanie przeciwko samym sobie i jest to skandal i perfidia, która powinna owocować natychmiastową wymianą personelu zarządzającego.

Gość • Piątek [13.09.2019, 19:34:05] • [IP: 5.173.137.**]

Dlaczego ten sławetny szpital nie zatrudnia więcej specjalistów w poradni przyszpitalnej?Do dermatologa brak miejsc do ortopedy brakak miejsc, terminy do 3 miesięcy, a w rezultaciee pusto pod drzwiami gabinetu!Dlaczego w Szczecinie nie ma tych problemów?Zakens j jesteśmy wiochą.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ Miło nam zaprosić do udziału w III ŚWINOUJSKIM BIEGU WYSPIARZA. Zawody rozpoczną się w dniu 06 października 2019 r. godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■