POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.09.2019, 10:02:40] • Świnoujście

Europejski tydzień zrównoważonego transportu. Czy krótki autobus zostanie na dłużej?

Europejski tydzień zrównoważonego transportu. Czy krótki autobus zostanie na dłużej?

fot. Urząd Miasta Świnoujście

9,5 metra – to długość testowanego przez Komunikację Autobusową autobusu Isuzu Citibus. Autobus dziś (17 września) do godz. 15 za darmo wozi dzieci do przedszkoli i szkół. Potem – dalej na zasadzie testów – wyruszy na regularne trasy.

W Citibusie jest 25 miejsc siedzących i 48 stojących. To autobus niskopodłogowy, wyposażony w system automatycznego podnoszenia i obniżania nadwozia, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Silnik spełnia normy emisji spalin EURO6, cechuje go niskie zużycie paliwa i niski poziom emisji zanieczyszczeń powietrza. Wcześniej Komunikacja Autobusowa testowała jeszcze krótszy autobus (8,15 m) przygotowując się do obsługi linii na których, krótsze pojazdy lepiej się sprawdzą.

Przypominamy, że w niedzielę 22 września komunikacja autobusowa w Świnoujściu będzie bezpłatna.

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Sobota [21.09.2019, 00:45:44] • [IP: 176.221.122.***]

Taki autobus sprawdzał by sie na trasie Warszawa - Brzeszcze ale nie w Świnoujściu. Wydaje się, że jest niewielki ale na zakręcie pod kątem 90 stopni strach stać przy nim na pasie lewoskrętu bo mu kuprem zarzuca. To uwaga zewnętrzna, ktoś poniżej opisał walory jazdy jako pasażer.

Gość • Piątek [20.09.2019, 08:30:29] • [IP: 77.252.46.**]

Powinni go przerobić na smołę chłodzoną papą z dachu.

Gość • Czwartek [19.09.2019, 08:44:34] • [IP: 5.173.153.***]

Bardzo niewygodny, sztywny. Przy gwałtownym hamowaniu pasażerowie stojący na podeście z tyłu pospadają z wysokiego schodka. Ludzie starsi nie dadzą rady wejść na ten schodek. Nie byłoby problemu gdyby miejsca dla pasażerów były na jednym poziomie. Bardzo mało miejsca na wózek dziecięcy lub inwalidzki. dwa to max jak się zmieszczą. Taki autobus sprawdzi się w godzinach kiedy mało ludzi korzysta z przejazdu. Nie wyobrażam sobie przejazdu w godzinach rannych, kiedy dużo młodzieży jedzie do szkoły.

Mieszkaniec • Środa [18.09.2019, 13:53:41] • [IP: 31.11.129.**]

Jeden dzień jeżdżenia za darmo. Szkoda że to niedziela i autobusy rzadziej jeżdżą

Gość • Środa [18.09.2019, 11:17:51] • [IP: 185.210.39.***]

Ciekawe ile dzieci skorzystało z tego autobusu skoro on wczoraj jeździł a dziś daliście informację ;)

Oglądasz 1-5 z 5
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■