POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.09.2019, 11:46:20] • Świnoujście

10 Madzi i 100 Tadeusza na parkrunie

10 Madzi i 100 Tadeusza na parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Mawiają „że na świecie pewne jest tylko śmierć i podatki" lecz ostatnio pojawiła się nowa opcja – parkrun Świnoujście. Byliśmy w sobotę rano w świnoujskim Parku Zdrojowym i faktycznie odbyła się kolejna – 168 już edycja tego biegu, a organizujący go wolontariusze wcale nie składają broni i zarzekają się, że nie mają zamiaru przestać organizować parkrun Świnoujście. Trzymamy za słowo.

Wracając do samego przebiegu sobotniej zabawy z bieganiem, truchtaniem i chodzeniem, na starcie stanęło 62 uczestników. Tyle samo uczestników ukończyło zawody z czego niezmiernie się cieszymy. Przed biegiem o prawidłowe funkcjonowanie mięśni, stawów, koordynacji i tego wszystkiego co w ludzkim ciele jest potrzebne do aktywności sportowej zadbał zaprzyjaźniony instruktor OCR Krzysztof JACHIRA. Niektórzy po rozgrzewce dowiedzieli się o istnieniu mięśni w swoim ciele o istnieniu których nie mieli pojęcia. Gdy już wszyscy rozgrzani udali się na linię startu do pięciokilometrowego biegu, tuż przed odliczaniem miała miejsce miła ceremonia wręczenia dyplomów za pokonanie kolejnych parkrunów. I tak w blasku fleszy i przy gromkich brawach za pokonanie 10 biegów w kategorii Junior swój dyplom otrzymała Magda SIKORA, a za 100 parkrunów w kategorii Open swój dyplom oraz prawo do noszenia czarnej koszulki otrzymał Tadeusz OLSZYK. Raz jeszcze gratulujemy.

Po tej sympatycznej chwili zaczął się jakże wyczekiwany bieg, w którym najlepiej wśród pań spisały się: Dominika „Duszek" DUSZKIEWICZ (24:17), Klaudyna MAŁOCHA (25:56) oraz Patrycja APERLIŃSKA (26:01). Wśród panów natomiast, najlepszymi wynikami mogli pochwalić się dzisiaj: Maciej GOŁĘBIOWSKI (21:01), Damian MIKIEWICZ (21:15) i Marek JASIUCHNA (22:03). Gościliśmy dzisiaj 6 debiutantów w naszej lokalizacji a 7 osób poprawiło swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulujemy wyników oraz pokonania dystansu wszystkim uczestnikom a szczegółowych wyników należy szukać na: www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/.

Dodatkową atrakcją sobotniego spotkania było sadzenie kwiatów na specjalnie przygotowanej z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rabatce. Każdy kto ukończył 5 km dystans - na mecie otrzymał garść cebulek kwiatowych z rąk pani Wioletty NAWROCKIEJ – naczelnika Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej (notabene długoletniego sympatyka parkrun), aby wnieść własny wkład w upiększanie naszego miasta.

Nad poprawnym, sprawnym, miłym i sympatycznym przebiegiem #168 parkrun Świnoujście czuwało dzisiaj 19 wolontariuszy, którzy przy wsparciu naszych lokalnych partnerów – Hotel „Trzy Wyspy" i Uzdrowisko Świnoujście S. A. – jak zwykle spisali się na medal za co im serdecznie dziękujemy.

A za tydzień pierwszy jesienny a zarazem ostatni wrześniowy #169 parkrun Świnoujście, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Startujemy jak zwykle punktualnie o godzinie 9.00 ze startu usytuowanego w Parku Zdrojowym na wysokości boiska. Będziemy na Was czekać.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [25.09.2019, 20:39:27] • [IP: 176.221.122.***]

Pozdro dla Madzi, pozdro dla Tadeusza i dalszych sukcesów.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■