POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [02.10.2019, 19:38:22] • Świnoujście

Czytelnik: Zabawa na ostro, czyli walka na „tulipany”!

Czytelnik: Zabawa na ostro, czyli walka na „tulipany”!

fot. Czytelnik

Mieszkaniec, który sfotografował pijacką potyczkę, jest oburzony biernością władz zezwalającą na tego typu sceny. Rozgrywają się niemal codziennie na uczęszczanych ulicach. Zdaniem Czytelnika- i chyba nie tylko jego - centrum naszego miasta wygląda jak jedna wielka mielina!

- W biały dzień, w centrum miasta, na oczach wszystkich już nie tylko codzienne pijaństwo, ale też i bandytyzm, krew się leje i walka na tzw. tulipany ! A co na to władza i podległe jej służby , czym są zajęte, że nie reagują na to co się dzieje pod ich nosem? Jak dobrze się wychylą zza biurek, też będą mogli to oglądać co oglądają mieszkańcy miasta? Centrum miasta wygląda jak jedna wielka melina oblężona przez alkoholików, meneli i kryminalistów, ławki ustawione dla mieszkańców zamieniły się w knajpy pod chmurką i publiczne toalety - pisze Czytelnik.

Czytelnik: Zabawa na ostro, czyli walka na „tulipany”!

fot. Czytelnik

Czytelnik: Zabawa na ostro, czyli walka na „tulipany”!

fot. Czytelnik

Czytelnik: Zabawa na ostro, czyli walka na „tulipany”!

fot. Czytelnik

Czytelnik: Zabawa na ostro, czyli walka na „tulipany”!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 00:01:44] • [IP: 176.221.123.**]

Polityka i jej efekty xD Proponuje wam nawrócić się i nigdy nie wierzyć co rząd wam obiecuje bo to zdrajcy. Ja się przebudziłem i czekam na reszte narodu. P.S Politycy to ściema obudźcie sie! Walczymy?

RembranDDT • Niedziela [06.10.2019, 16:24:54] • [IP: 37.47.162.**]

"Dwóch pijaków" Honore Daumier

Gość • Czwartek [03.10.2019, 22:09:26] • [IP: 185.210.38.***]

zachlali fione i umarla na gdyskiej teraz sie dzgają

Gość • Czwartek [03.10.2019, 21:11:03] • [IP: 37.7.26.*]

Jeżeli piszecie kto to to jest czyli ich znacie Nie raz z nimi piliscie a teraz ich obgadujecie Ja ich znam i szanuję a Wam życzę żebyście zgnili jak wam się nie ułoży w życiu Nawet się podpisze Więckowski Przemysław Alkoholików na świecie jest 90% tylko że jedni się z tym chowają bo im wstyd a reszta ma to gdzieś

Gość • Czwartek [03.10.2019, 17:19:34] • [IP: 37.47.133.**]

Rozpijają ten NARÓD I NIC DZIWNEGO, MAŁPKI, FLASZKI NA KAZDYM ROGU I O KAZDEJ POZE MOZNA KUPIC TO SKANDAL ZE NIC SIE Z TYM NIE ROBI !!

Gość • Czwartek [03.10.2019, 17:02:12] • [IP: 62.69.229.***]

To jest obrzydliwe!W centrum na lawaczkach śpiące oblechyy.Dzieci na to patrzą.Policja nie mrugnie okiem.Ksiadz urzedujacy w swojej parafii nie zrobi nic.Kogo w końcu miasto musi zatrudnić aby zlikwidować to coś?

Gość • Czwartek [03.10.2019, 16:09:59] • [IP: 37.248.209.***]

pisząc kurewskie Miasto obrazasz w tym momencie wszystkich! !!nie udawaj inteligenta! nie miez wszystkich jedną miarą! i pamiętaj jedno NIKt nie wie co mu pisane także każdego z nas może to spotkać i Ciebie również! !!i na tym kończę z Tobą niepotrzebną dyskusję! !!

Gość • Czwartek [03.10.2019, 15:37:33] • [IP: 194.120.84.*]

przecież widać że tańczą, tango tańczą!

Gość • Czwartek [03.10.2019, 13:55:20] • [IP: 2.108.164.*]

A dlaczego miasto nie robi nic, żeby tym ludziom pomóc? Alkoholicy bezdomni zawsze byli i będą. Miasto znalazło sposób żeby ich się pozbyć - dało bilety PKP. To może i u nas więcej takich z innych miast?

Gość • Czwartek [03.10.2019, 13:34:21] • [IP: 176.221.123.***]

Dwa lata temu uchwalono rewitalizację naszego przepieknego śródmieścia poprzez budowę budynków komunalnych w obrębie -Dąbrowskiego, Bema, Plac Wolności, Plac Kościelny (dz. Nr 564, 565, 572, 571, 570/2, 570/1, 569, 553, 554/2, 555, 611, 554/3, 554/1, 560, 561, 567, 566, 568) - miejsce z uwagi na bliskość przychodni i koscioła idealne na wzorcowy budynek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Na budynek komunalny przeznaczony jest też teren po kinie"Rybak" - na 150 osób. Oraz - Plac Wolności (dz. nr 604 oraz nr. 605/2 - budynek dla 20 najemców. I co ? Nico ! Trwa ogłupianie mieszkańców i czekających z listy ZGM. Jako komunalny lansowany jest budynek na Steyera, który faktycznie jest budynkiem spółdzielczym (!) spółki LOKUM.

Gość • Czwartek [03.10.2019, 11:49:00] • [IP: 31.11.128.***]

Wystarczy spojrzeć na policyjną mapę zagrożeń aby zobaczyć co się dzieje w mieście. Centrum miasta opanowały osoby częściowo wykluczone społecznie ale cóż robić w tak zdegradowanych i zaniedbanych miejscach jak m.in. Zaplecze ul. Armii Krajowej oraz Placu Wolności przypominają bardziej dzielnice slamsów niż cywilizowane miasto. Z żalem i niedowierzaniem obserwujemy jak Nasze Centrum Miasta pustoszeje i się dekapitalizuje w zastraszającym tępie.

Gość • Czwartek [03.10.2019, 11:40:32] • [IP: 5.173.130.***]

Ten z lewej to Shrek

Gość • Czwartek [03.10.2019, 11:21:42] • [IP: 81.17.27.***]

😫҉ Rodzina" Gumobetona" z j porządniejszej strony rodziny.. 🍹 🍶 ☕ 🍸

Gość • Czwartek [03.10.2019, 10:03:27] • [IP: 5.173.128.***]

Trzeba przyznać że mniej tego dziadostwa na mieście.

Gość • Czwartek [03.10.2019, 09:58:06] • [IP: 83.23.233.***]

Ograniczyć ilość sklepów sprzedających alkohol

Gość • Czwartek [03.10.2019, 09:54:47] • [IP: 31.0.87.***]

Sami się wytną. Czytelnik dzwoń na policję jak widzisz taką sytuację.

Gość • Czwartek [03.10.2019, 09:42:26] • [IP: 5.173.145.***]

[IP: 37.248.166.***] - odpowiedz proszę czy trzeba być żeby się z tego śmiać, na wielu stronach z humorem przewija się tabela komentarzy z tej fantastycznej strony, stąd mój wniosek że jest kurefskie i to nie przez fakt tego co przewija się w artykułach, nie bd tracić na ciebie czasu bo nie masz ani prawa głosu w sprawie tego gdzie jestem ani czy mogę być a już wgl w sprawie tego co pisze czy myślę, sprzedajecie się pod każdym artykułem, jeden na drugiego, zawistni zakompleksieni ludzie sprzed komputerów

0 • Czwartek [03.10.2019, 09:41:36] • [IP: 80.54.236.***]

Tak wygląda właśnie Świnoujście Taki wizerunek miasta idzie w świat, bo widocznie władzom to nie przeszkadza.

Gość • Czwartek [03.10.2019, 09:13:09] • [IP: 5.173.137.**]

Alkoholików dwóch, a butelka jedna i problem rozwiązany

Gość • Czwartek [03.10.2019, 09:07:50] • [IP: 178.238.249.**]

Walczą kto z nich ma podarować samochody ojcowi rydzykowi

Gość • Czwartek [03.10.2019, 08:52:32] • [IP: 88.218.255.**]

Gość • Czwartek [03.10.2019, 08:38:54] • [IP: 37.30.32.**]

To Shrek i Stolarz mieli chwilowy kryzysów relacji i tyle :-)

Gość • Czwartek [03.10.2019, 07:58:55] • [IP: 31.11.128.**]

Na zdjęciach menele, a większość komentarzy pochodzi od nieuków i pół (?)analfabetów. Taka gmina. Co to takiego *mielina*? Jedna z 44 wysp których nie ma?

Gość • Czwartek [03.10.2019, 07:39:16] • [IP: 37.248.166.***]

Jak takie miasto kur*skie piszesz to co tu jeszcze robisz! !! !!

Gość • Czwartek [03.10.2019, 07:39:16] • [IP: 37.248.40.***]

A panowie maja rodziny, corki, synow, wnuczeta, zony? Biedne spoleczenstwo, praca od podstaw...cierpia wszyscy teraz i w przyszlosci...

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■