POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.10.2019, 18:46:38] • Świnoujście

Wypędzą koty ze stoczni? Na tym terenie żyje około 50 kotów! Zobacz film!

Wypędzą koty ze stoczni? Na tym terenie żyje około 50 kotów! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Blady strach padł na pracowników Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Leszek Gładysz, dyrektor zakładu w Świnoujściu zakazał dokarmiania kotów, które mieszkają na terenie stoczni. Zniknąć mają kocie miski i budki. Przede wszystkim jednak około pół setki zwierząt. A dla nich stocznia to dom.Pismo Leszka Gładysza, dyrektora świnoujskiego zakładu Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”, wśród wielu pracowników stoczni wywołało popłoch.

W związku ze stwierdzeniem w pomieszczeniach budynku SB-39 wydziału PD2 oraz na doku DOK-MSR-II zagrożenia , wynikającego z kocich odchodów i pcheł , oraz protokołem pokontrolnym Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego , zobowiązuję do niezwłocznego podjęcia poniższych działań – pisze dyrektor.

W stoczni ma być przeprowadzony przegląd sanitarny i porządkowy. Zaprowadzony ma być porządek. Nie chodzi jednak o zwykłe porządki. Zabrane mają być wszystkie kocie rzeczy ( budki, posłania, miski). Przede wszystkim jednak zniknąć mają same koty.

Kierownicy komórek organizacyjnych doprowadzą do zaprzestania dokarmiania kotów w jakiejkolwiek formie , na terenie przynależnych budynków i placów, przez pracowników MSRGZSW , oraz pracowników wszystkich podmiotów zewnętrznych , współpracujących z MSRGZSW – czytamy w piśmie Leszka Gładysza.

W pomieszczeniach ma być przeprowadzona dezynsekcja. Tam, gdzie dotychczas odbywało się dokarmienie, wyłożony zostanie preparat odstraszający koty.

Wypędzą koty ze stoczni? Na tym terenie żyje około 50 kotów! Zobacz film!

fot. Morska Stocznia Remontowa

Dział TR2 sporządzi i prześle informację do Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego o zrealizowaniu zaleceń pokontrolnych – kończy dyrektor.

Na wielu pracowników stoczni padł blady strach, że okazanie teraz serca zwierzętom może zostać ukarane.

- Wyobraźcie sobie - mówi jedna z osób pracujących w stoczni- Kot leci do mnie, bo mnie zna, a ja nie mogę mu dać jedzenia. To jest znęcanie się nad zwierzętami. Są miejsca, do których koty się przywiązały. Jakiegoś wydziału, ludzi. Są przyzwyczajone, że przed pracą, po dostają jedzenie. Ludzie też się do tych kotów przywiązali.

- Te zwierzęta bezpiecznie się tutaj czują – mówi nam kolejna osoba. - One były od początku działania stoczni. Nie wiem, czy nie było ich swego czasu więcej niż dzisiaj. Koty zawsze tutaj były. W tej chwili dyrektor postąpił niehumanitarnie, że zabronił ludziom dokarmiania.

Kotów na terenie stoczni jest około pięćdziesięciu. Dużych i małych. Trudno je policzyć, bo wędrują. Zimują w rurach, kanałach. Po decyzji dyrektora zakładu ta zima może być dla nich najgorsza w życiu.

- Chodziło o jeden wydział. Halę. Nabrudziły tam - słyszymy od osoby pracującej w stoczni. - Pan dyrektor po 40 kilku latach obudził się, że koty są na stoczni?

- Żeby zaraz wydawać zakaz bezwzględny? - mówi kolejny nasz rozmówca - Nie wiadomo, czy to koty przyniosły te pchły czy może pchły były w miejscach, gdzie przyszły koty. Jakieś stare rzeczy leżały… To można pokonać.

Wypędzą koty ze stoczni? Na tym terenie żyje około 50 kotów! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Zdaniem pracowników, problem jest do rozwiązania. I podsuwają dyrektorowi wyjście z sytuacji:

-Dobre rozwiązanie , by pan dyrektor wszedł porozumienie z jakąś instytucją, która by koty wyłapała i wysterylizowała. I one by tu wróciły, bo kot jest przywiązany do miejsca - podpowiada osoba ze stoczni. - Przecież są różne fundacje, jest schronisko dla zwierząt. Sterylizacja jest bezpłatna, więc pan dyrektor nie poniósłby żadnych kosztów. I nie ponosi ich, bo ludzie dokarmiają i opiekują się tymi zwierzętami. Jeśli nie będzie kotów, to w to miejsce wejdą szczury. Gwarantuję to. Teraz ich nie ma. Sam zapach kotów odstrasza. Poza tym kot je złapie. Nawet jak jest najedzony, coś upoluje.

Obrońcy kotów zauważają, że działania dyrektora stoczni są sprzeczne z polityką miasta.

- Przecież wydział ochrony środowiska daje nawet karmę na dokarmianie zwierząt bezpańskich. Przecież to się wyklucza. Na jaki przepis powołuje się pan dyrektor?- pada pytanie.

- Lepiej by praca była w stoczni. Wtedy nie zajmowano by się takimi sprawami- słyszymy na koniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 137, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 137

Gość • Piątek [25.10.2019, 07:24:32] • [IP: 37.47.174.***]

Koty mają się dobrze a nawet lepiej. .. każdy dobrze wyglada, wręcz za dobrze. .. skąd te pomówienia. ..

Gość • Wtorek [22.10.2019, 12:00:19] • [IP: 31.0.42.***]

Po zaostrzeniu izakazie dokarmiania kotow z grozbami nakladania kar pienieznych na osoby ich dokarmiajace. Sa juz tego poczatki glodne zwierzaki slaniajace sie mialczace z glodu. Za kilka dni pracownicy beda napotykaci sie na martwe koty Kto za ten stan glodnych ibyci moze chorych zeierzakow powinien odpowiadaci wedlug ustawy Pytanie kierowane jest

Gość • Piątek [18.10.2019, 20:48:16] • [IP: 83.9.118.***]

Status prawny wolno żyjących kotów wynika z przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (dalej: u.o.z.). Na podstawie art. 21 u.o.z. w pierwszej kolejności wskazać należy, że koty wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Najprościej rzecz ujmując – oznacza to, że koty wolno żyjące mogą bytować w miejscu, w którym bytuje kocia populacja i nie mogą być przeganiane, wyłapywane i wywożone, przesiedlane.

Gość • Piątek [18.10.2019, 20:28:20] • [IP: 5.172.238.**]

Za to szefowa firmy sprzątającej to fajna laska 😀

Gość • Piątek [18.10.2019, 12:47:43] • [IP: 37.248.213.***]

Gdy by kotki nauczyci sraci do toalet moze by niebylo zasranego problemu dla p. D ip. G oraz kiepsko sprzatajacej firmy ze Szczecina ijej pracownikow. Zasrany temat kotow i ich usuniecie zterenu to temat bardzo pilny dla p Prezesa ijego seity Anie remonty statkow idbanie odobro zakladui pracownikow. Wy zakute lby.

Gość • Piątek [18.10.2019, 12:09:36] • [IP: 37.248.213.***]

Oco taki raban koty byly zawsze. Poco p Prezes tlumaczy sie az w radju. Niech zaoferuje wywoz pania co sprzataja na Ukrajne moze hetnie je wywjoza. Albo firma niech sprzata srodkami odkazajacymi i olepszym zapachu i moze zatrudnici do sprzatania jeszcze ze dwie osoby zeby utrzymac lepszy porzadek na terenie firmy Tak jak bylo przez ostatnie lata firmy p Bogusi i p Ani. Ta firma obecna tylko nadaje sie do odstrzalu. Ha h

Gość • Czwartek [17.10.2019, 19:28:02] • [IP: 37.47.157.*]

A może się skupić bardziej na ludziach" leśnych dziadkach" którzy siedzą na stanowiskach kierowniczych przy czym nie mają żadnego pracownika!!Jak można być kierownikiem wydzialu-bez żadnego pracownika(stoczniowca) A druga sprawa to taka że do okola gadają że ludzi do pracy nie ma, to niech lepiej powiedzą jakie warunki płacowe oferuja- 17, 50 brutto /godzinę (Żenada) Ale kierownicy nie narzekają

Gość • Czwartek [17.10.2019, 17:09:30] • [IP: 217.96.20.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [17.10.2019, 12:19:37] • [IP: 188.146.39.*]

Jak byście widzieli zataczające się żywe kocie szkielety po zamknięciu Odry których dni do śmierci głodowej były policzone to na każdy komentarz typu -pseudo miłośnicy zwierząt weście sobie je do domu byście odczuwali jednocześnie przypływ agresji i niemocy, swoją drogą zawsze zastanawia mnie zwrot (pseudo miłośnicy zwierząt) to takie powątpiewanie że są ludzie którzy naprawdę o nie się martwią ? tak na marginesie trudno niektórym by było uwierzyć ilu ludzi ma po kilka kotów w mieszkaniu tyle że kotów nie słychać i nie czuć (zadbanych kotów)

Gość • Czwartek [17.10.2019, 07:55:46] • [IP: 37.47.185.***]

Z wpisów wynika, że jest tam jak tragikomedii, wesoło, beztrosko i śmierdząco. Statków w remoncie mało, zagorzałych kociarek i kociarzy sporo, kotów rekordowo dużo, pchły zgodnie z naturą, aromat odchodów krąży przy nozdrzach, płyny procentowe spożywane - pełna natura. Teren jest duży, to można tam zrobić schronisko wojewódzkie. Będzie naturalnie, a jak kot będzie głodny, to podrapie lub odgryzie jaja podchmielonej obsłudze.

Gość • Środa [16.10.2019, 23:13:46] • [IP: 188.146.39.*]

Z kim wolał/a byś zamieszkać na bezludnej wyspie z człowiekiem który wszystkie zwierzaki uwielbia i szanuje czy z kimś co ma je za nic jak żecz ? No właśnie ja też - prostaków lepiej omijać.

Gość • Środa [16.10.2019, 22:50:54] • [IP: 188.146.39.*]

Na pierwszym miejscu człowiek potem zwierzęta a na samym końcu rzeczy materialne i inne sprawy, You tube jest pełen filmów ludzi ratujacuch zwierzaki narażając własne życie, Świnoujście też ma takiego człowieka który z bagien uwolnił orła bielika, tacy ludzie dają nadzieję że świąt może być coraz lepszy.

Gość • Środa [16.10.2019, 20:07:32] • [IP: 83.8.166.**]

Panie Dyrektorze proste rozwiązanie aby zaprzestać ten skowyt" pseudo obrońców kotów" a raczej zasranych aferzystów jest taki że w związku z tym że wiadomo kto, za co i dlaczego dokarmia koty, zakupić szufelki, miotełki i inne torebki do gówien i wyposażyć tych oszołomów z nakazem sprzatania zasranych hal produkcyjnych po których również przemiestrzają sie Armatorzy, Klasyfiaktorzy, Ubezpieczyciele i patrzą na te zasrane ściezki komunikacyjne i uśmiechają się z pożałowaniem co to kurwa jest. tak w nawiazie jak z chłodnika czy trawnika w swoim mieście nie spratniesz gówna zasrany" pseudo humanitarny obronco kotów aferzysto" to poprostu to porpostu zapłacisz. Więc dokarmiasz to sprzątaj gówna... zasrańcu

Gość • Środa [16.10.2019, 19:56:12] • [IP: 83.8.166.**]

Panie Dyrektorze proste rozwiązanie aby zaprzestać ten skowyt "pseudo obrońców kotów" a raczej zasranych aferzystów jest taki że w związku z tym że wiadomo kto, za co i dlaczego dokarmia koty, zakupić szufelki, miotełki i inne torebki do gówien i wyposażyć tych oszołomów z nakazem sprzatania zasranych hal produkcyjnych po których również przemiestrzają sie Armatorzy, Klasyfiaktorzy, Ubezpieczyciele i patrzą na te zasrane ściezki komunikacyjne i uśmiechają się z pożałowaniem co to * jest. tak w nawiazie jak z chłodnika czy trawnika w swoim mieście nie spratniesz gówna zasrany "pseudo humanitarny obronco kotów aferzysto" to poprostu to porpostu zapłacisz. Więc dokarmiasz to sprzątaj gówna... zasrańcu

Gość • Środa [16.10.2019, 19:51:10] • [IP: 31.0.67.***]

Teresa stara kociaro na emeryturę i weź se te koty do lepianki razem z pchlami

Gość • Środa [16.10.2019, 18:03:38] • [IP: 37.30.52.***]

To normalne przestępstwo w dodatku z kilku artyku ochrony praw zwierząt kotów wolnożyjących można raczej w tym przypadku być spokojnym. Tak na marginesie skąd tylu skur..snów na tym biednym świecie, taka lachudra jadna z drugą jest tak zpieprzona genetyccenie brakiem jakiegokolwiek sumienia że aż trudno uwierzyć.

Gość • Środa [16.10.2019, 17:34:42] • [IP: 37.30.52.***]

To normalne przestępstwo w dodatku z kilku artyku ochrony praw kotów wolnożyjących można raczej w tym przypadku by spokojnym.

Gość • Środa [16.10.2019, 17:23:30] • [IP: 77.88.139.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [16.10.2019, 16:05:15] • [IP: 176.221.123.***]

... co się dzieje z tymi ludźmi. .. problemu zawsze są dwie strony medalu... w jakim świecie żyjemy żeby koty były tematem Ważniejszym niż remonty statków... miłośnicy kotów niech zaopiekują się kotkami u siebie w domu :) bo w stoczni odchodów kocich nie ma kto sprzątać ! Fetoru tez nikt by nie chciał wdychać !

Gość • Środa [16.10.2019, 14:56:59] • [IP: 37.248.162.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [16.10.2019, 13:57:15] • [IP: 37.47.137.***]

Może te pchły, ktore przyjadą na szczurach po wyrzuceniu kotów sprzedadza dyrektorowi to co bedą miały najlepszego : DŻUMĘ

Gość • Środa [16.10.2019, 13:53:58] • [IP: 91.248.52.**]

Co się dzieje z ludźmi ? Jak można być tak okrutnym ! Na każdym kroku tylko znęcanie się nad zwierzętami ! Karma wróci do Ciebie Ty chamie !!

Gość • Środa [16.10.2019, 00:35:47] • [IP: 37.47.150.**]

Ziuta !! chyba znowu zaczełeś żle trybić.Wiesz gdzie się udać żeby tryby działały trochę sprawniej.Jak Nowogrodzka się dowie to będzie dym ha, ha, ha.

Gość • Wtorek [15.10.2019, 22:41:53] • [IP: 176.221.123.**]

Przestali sterylizować koty w mieście, nikt nie liczy ich pogłowia. Na ogrodach działkowych tegoroczne suche lat zaowocowało eksplozją kocich rodzin. KOTÓW JEST MNÓSTWO I TO MŁODYCH! Niebawem zacznie się problem głodu, nędzy, chorób i dręczenia zwierząt. Właściciele działek, na których zagnieździły się niespodziewanie jakieś kocie tłumy z młodymi, już nie mają sił, żeby je przeganiać, a zima idzie, wyborcy przestaną na działki przyjeżdżać, oj! będzie zimowy pomór kotów. Prawdopodobnie ruszą na miasto. Ale to wszystko pikuś, największy problem to komu uda się je wyłapać i wysterylizować, bo w przeciwnym razie w przyszłym roku proszę się przygotować na przyjęcie potężnej fali kocich uchodźców z RODOS!!

Gość • Wtorek [15.10.2019, 21:00:40] • [IP: 5.173.232.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 137
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■