POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.10.2019, 21:20:44] • Świnoujście

Akademia Każdego Wieku rozpoczyna nowy rok. Żywność i środowisko-tematem przewodnim tegorocznych wykładów

Akademia Każdego Wieku rozpoczyna nowy rok. Żywność i środowisko-tematem przewodnim tegorocznych wykładów

fot. iswinoujscie.pl

W piątek, 11 października zaludniła się sala kawiarni „Sonata". To właśnie tu, w swoim ulubionym lokalu, świnoujska Akademia Każdego Wieku rozpoczęła kolejny rok pracy. Opracowywanie kolejnych tematów oraz udział w wykładach będzie w kolejnych tygodniach zajmował słuchaczy. Jak zwykle bogata jest oferta ogólnodostępnych wykładów Akademii. Co najmniej jeden z nich można także śmiało polecić także urzędnikom świnoujskiego magistratu.

Najważniejszą częścią pierwszego w tym roku akademickim spotkania była prezentacja planów na najbliższe miesiące. Tematy wykładów przedstawiła koordynująca cały projekt Elżbieta Bruch. O artystycznych formach zajęć mówiła Ewa Sołowińska, a Barbara Napiórkowska-Jończyk zachęcała do aktywności w zajęciach taneczno-rytmicznych. Znany świnoujski multiinstrumentalista, Daniel Zyzik akompaniuje z kolei zespołowi wokalno-muzycznemu, który powstał w Akademii.

Akademia Każdego Wieku rozpoczyna nowy rok. Żywność i środowisko-tematem przewodnim tegorocznych wykładów

fot. iswinoujscie.pl

Podczas inauguracyjnego spotkania, uczestniczki miały okazję do zaprezentowania swoich talentów. Jak się okazuje, grupa może liczyć już także na pomoc profesjonalisty. Jozef Hajdrych, znany z występów w „eksportowym" chórze świnoujskiego MDK wspomógł mocnym, męskim głosem ten zespół.

Akademia Każdego Wieku rozpoczyna nowy rok. Żywność i środowisko-tematem przewodnim tegorocznych wykładów

fot. iswinoujscie.pl

To nie wszystkie propozycje! Okazuje się, że z dużym zainteresowaniem spotkała się propozycja organizacji zajęć strzeleckich. Strzeleckie koło Akademii prowadzi Wojciech Kuśnierek. Instruktor jest sędzią strzeleckim. Pod jego opieką, już w poprzednim roku zajęć, Akademia odnotowała pierwsze sukcesy. Elżbieta Bruch przypomniała, że reprezentacji AKW udało się nawet zająć drugie miejsce w zawodach strzeleckich w Wolinie.

Zabawa, zabawą ale słuchacze AKW zajmą się w najbliższym czasie kilkoma poważnymi tematami. Zgodnie z wiodącym tematem zajęć do Świnoujścia zaproszona została dr hab. inżynier Barbara Czerniejewska Surma, profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Towaroznawstwa i Oceny Jakości Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Spotkanie z panią profesor można śmiało polecić także radnym i zainteresowanym urzędnikom miejskim. Tematami jej wykładów będą segregacja i utylizacja odpadów w Świnoujściu oraz zasoby i gospodarka wodą w naszym mieście. W związku z tym tematem, kierownictwo Akademii zaplanowało organizację wiosną zwiedzania oczyszczalni ścieków w Świnoujściu. Nie będą to jedyne plenerowe zajęcia. Na wiosnę chętni wybiorą się na autokarowe zwiedzanie atrakcji wyspy Wolin oraz wspólną wycieczkę do podziemnego miasta.

Akademia Każdego Wieku rozpoczyna nowy rok. Żywność i środowisko-tematem przewodnim tegorocznych wykładów

fot. iswinoujscie.pl

Dzięki współpracy z Anną Młodzińską, także w tym roku kontynuowane będą spotkania poświęcone historii i roli sztuki w życiu człowieka. Najbliższe stanie się okazją do poznania malarstwa Vincenta Van Gogha. Ewa Sołowińska z kolei zadeklarowała kontynuację spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który powstał w poprzednim roku.

Jak zawsze, od początku istnienia AKW, nie zabraknie także okazji do podtrzymywania więzów towarzyskich. Każdy wykład czy spotkanie w „Sonacie" kończy nieoficjalna część przy pysznej kawie i słodkościach ale wkrótce będzie także specjalna okazja do integracji. Specjalna bo połączona ze świętowanie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. W piątek poprzedzający święto, Akademia Każdego Wieku organizuje tradycyjny „Bal Biało Czerwony", na którym narodowe barwy strojów obowiązują wszystkich uczestników. Akademia Każdego Wieku nawiązała także współpracę z Nadmorskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach. Tradycyjnie już, współpracuje także z UTW w Świnoujściu. W tym roku planowane są wspólne wyjazdy i wycieczki. Z Akademią i UTW można wybrać się do szczecińskich filharmonii i teatru.

Akademia Każdego Wieku rozpoczyna nowy rok. Żywność i środowisko-tematem przewodnim tegorocznych wykładów

fot. iswinoujscie.pl

Z roku na rok wzbogacany program Akademii to zasługa Towarzystwa Oświatowo-Promocyjnego Business-Pro, w którego ramach AKW od swoich początków funkcjonuje. W siedzibie Towarzystwa, w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I chętni mogą zapisywać się. Kontakt telefoniczny do biura to 91 321 18 67. Akademia Każdego Wieku zaprasza!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 13:47:15] • [IP: 193.43.77.***]

Te Piękne kwiaty to dla Pani Jadzi -cudownej kobiety

Gość • Niedziela [13.10.2019, 10:26:26] • [IP: 178.238.248.**]

JEST CUDOWNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH Z NAMI NIE BEDZIESZ SIE NUDZIC CZEKAMY POZDRAWIAMY

Gość • Niedziela [13.10.2019, 09:30:41] • [IP: 176.221.123.**]

Brawo miłe Panie.Aby wam się wciąż i nieustannie chciało chcieć...

Gość • Niedziela [13.10.2019, 08:56:53] • [IP: 185.13.106.***]

UWAGA!! W LOKALU WYBORCZYM NA PIŁSUDSKIEGO JEST OBOK STROMYCH SCHODÓW WINDA DZIAŁA !!

Gość • Sobota [12.10.2019, 22:46:51] • [IP: 176.221.123.***]

d paru lat obserwuję działalność tej Akademii. To piękna rzecz, którą robią. Bez wyciągania łapy po wielką kasę, za to z ogromnym własnym zaangażowaniem. Grupa ludzi, którym po prostu się chce! (A nie siedzieć w domu i narzekać na forach..

Gość • Sobota [12.10.2019, 22:32:24] • [IP: 185.13.106.***]

BUNGA BUNGA =NIE BĘDZIE 500+ CHYBA ZE ADOPTUJĄ.

Emeryt • Sobota [12.10.2019, 22:07:36] • [IP: 188.146.182.**]

Brawo Elu, robisz coś komu innemu by się nie chciało.Niewielka grupa sympatycznych ludzi.Nic dodać nic ująć.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■