POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.10.2019, 21:26:18] • Świnoujście

W hotelu Hamilton odbyła się inauguracja roku akademickiego filii Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zobacz film!

W hotelu Hamilton odbyła się inauguracja roku akademickiego filii Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zobacz film!

15 - lat Wydziału Ekonomi i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu(fot. Sławomir Ryfczyński )

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 odbyła się w sobotę w samo południe.



O godzinie 12:00, na siódmym piętrze hotelu Hamilton zebrały się władze uczelni, rektor, dziekan oraz studenci. Chór odśpiewał tradycyjny hymn "Gaudeamus".

W hotelu Hamilton odbyła się inauguracja roku akademickiego filii Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z naszym reporterem rozmawiała Elżbieta Kasprzak- dziekan Wydziału Ekonomii i Nauk o Zdrowiu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Jak się okazuje, to nie tylko rozpoczęcie nowego roku akademickiego, ale i jubileusz 15-lecia funkcjonowania uczelni na terenie Świnoujścia.

W hotelu Hamilton odbyła się inauguracja roku akademickiego filii Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uczestniczyli w nim absolwenci, studenci i pierwszacy. Tych ostatnich jest 92, zaś wszystkich studentów około 300, łącznie ze studiami podyplomowymi.

W hotelu Hamilton odbyła się inauguracja roku akademickiego filii Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziś inauguruje również pierwszy rok nowego kierunku, jakim jest pedagogika, specjalność: zarządzanie i ekonomika w hotelarstwie.

W hotelu Hamilton odbyła się inauguracja roku akademickiego filii Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Studenci, którzy zakończyli edukację rzucali birety. Na koniec na wszystkich czekał tort.

W hotelu Hamilton odbyła się inauguracja roku akademickiego filii Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Wtorek [22.10.2019, 19:58:40] • [IP: 62.69.251.***]

(patrz wyniki wyborow w zsm). Przepraszam szkołę ZSM, (nic do niej nie mam jest bardzo OK!) miało być (patrz wyniki wyborow w ZSW)

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 10:06:49] • [IP: 46.170.65.***]

W Świnoujściu brakuje ciekawych kierunków policealnych. Najbliższe szkoły - Szczecin.

do: Rektor • Poniedziałek [21.10.2019, 09:44:23] • [IP: 80.54.236.***]

Nieładnie tak się podszywać pod rektora uczelni. Przecież od razu widać, że komentarz został napisany przez inną osobę. Poza tym, nie można zmieniać faktów, bo uczelnia ma już swoją" renomę", którą wypracowała przez wiele lat i zdanie na jej temat jest powszechnie znane :)

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 07:04:26] • [IP: 62.69.251.***]

że mieszkam w mieście gdzie ludzi są tak nieżyczliwi." bo tu sama komuna mieszka (patrz wyniki wyborow w zsm)

Gość • Sobota [19.10.2019, 20:10:27] • [IP: 185.210.38.***]

Szkła jest super. Pani Małgosia jest super kobietom i to jej trzeba dużo zawdzięczam jak i Pani Pro Dziekanowi...niestety nie powiem nic dobrego o nowej Pani dziekan...Ta Pani to żart sam w sobie...Nie potrafi skladnie się wypowiedzieć, jej wykłady i opinie są pełne błędów- co zostało potwierdzone przez innych wykładowców. Do tego jest osoba bardzo nieslowna, mówi studentom jedno, za chwilę się tego wypiera... porażka stanowisko otrzymane pewnie po znajomości, bo niestety nic więcej tej Pani nie można zarzucić.

Gość • Piątek [18.10.2019, 10:22:00] • [IP: 93.94.190.**]

Jestem absolwentką w/w uczelni i jestem z tego dumna. Jedyna uczelnia w mieście, która stworzyła warunki pracującym osobom do tego aby mogły się kształcić. Poziom wpisów jest żenujący i świadczy o poziomie nadawcy. Z czystym sumieniem polecam uczelnię i serdecznie pozdrawiam całą Kadrę. Jest mi jedynie przykro z powodu, że mieszkam w mieście gdzie ludzi są tak nieżyczliwi.

Rektor • Czwartek [17.10.2019, 16:56:41] • [IP: 80.94.18.**]

Szanowni Państwo, Nazywam się Aneta Zelek, jestem rektorem Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Z pokorą przeczytałam wszystkie wpisy dotyczące naszej jubileuszowej inauguracji. Z pokorą przyjmuję też niewybredne komentarze dotyczące insygniów rektorskich, absolwentów i Uczelni. Widzę, że nie podoba się Państwu nasza obecność w Świnoujściu. To mnie zadziwia, bo nasza Uczelnia działa w czterech miastach w regionie i nigdzie nie spotkamy się z hejtem i taką nieprzychylnością. A może w Świnoujściu nie jest potrzebna szkoła wyższa (a jesteśmy tutaj jedyną!)? Dajcie znać. W imieniu całej społeczności akademickiej dziękuję za takie nieżyczliwe komentarze w dniu naszego 15 jubileuszu. Pozdrawiam wszystkich autorów komentarzy i zapraszam do nas. Pozdrawiam też pracodawców, którzy tak chętnie chcą zatrudnić naszych absolwentów na zmywaku. Może warto się przekonać? A mamy dowody na to, ze nasi absolwenci świetnie radzą sobie na rynku pracy - to oni często zatrudniają tych zakompleksionych. Vivat Academia!

Gość • Czwartek [17.10.2019, 13:54:55] • [IP: 176.221.122.***]

Jestem obecnie studentką II roku Ekonomii w ZPSB w Świnoujściu i jestem z tego powodu dumna. Mój wybór nie był przypadkiem a świadomą decyzją podyktowaną bogatą ofertą oraz świetną kadrą dydaktyczną. Zanim się kogoś lub coś oceni trzeba najpierw spróbować a potem wyrażać jakiekolwiek opinie.

Gość • Środa [16.10.2019, 08:35:24] • [IP: 46.134.163.**]

Nie rozumiem info o specjalności na pedagogice? Czy to nie omyłka autora artykułu

Gość • Wtorek [15.10.2019, 14:07:33] • [IP: 79.190.108.***]

Nie uczelnia czyni człowieka. Skończyłem zpsb i dzisiaj zarabiam wielokrotnie więcej niż moi" wykształceni" rówieśnicy. Także jak myślicie że od wyboru uczelni zależy Wasza przyszłość to pomyślcie raz jeszcze.

Gość • Wtorek [15.10.2019, 05:36:34] • [IP: 77.165.138.***]

jak skończą z dyplomem zatrudnię na zmywak ale tylko z dyplomem-to nie jest uczelnia to kpina nieudacznicy których nie stać na studia i konkretny wydział idą właśnie na taką tzw.uczelnię

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 19:49:19] • [IP: 37.47.157.**]

16.51.12 Joanna Monika. Wieczna kandydatka na pewno.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 16:51:12] • [IP: 37.47.173.***]

ze swoimi dyplomami nawet sie na kase w biedronce nie nadaja

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 14:51:21] • [IP: 62.69.251.***]

mój kot tez ma takie wdzianko, tyle ze naturalne

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 13:47:46] • [IP: 185.210.39.***]

Jaka szkółka takie gaudeamus/ek/!

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:10:15] • [IP: 176.221.123.*]

Gaudeamus w knajpie, dobre.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 11:09:38] • [IP: 188.146.181.***]

Wyższa Szkoła Gotowania Na Gazie. W latach 93-98 nie było Biznesu tylko Businessu. Beka z tego była.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 10:34:11] • [IP: 78.133.244.**]

co za" uczelnia" że nawet porządnego budynku nie ma i auli,

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 10:18:36] • [IP: 77.88.191.***]

fajna szkoła - polecam

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 09:14:13] • [IP: 151.248.62.***]

Prawie jak Cambridge . ... ale" prawie" robi wielką różnicę. Poziom zawodówki w cywilizowanych krajach, co nie znaczy że mam coś przeciw szkołom zawodowym. Dno i kilo mułu za pieniądze. Na dziennych studiach w normalnych uczelniach 90% geniuszy nie ukończyłoby pierwszego roku.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 08:58:55] • [IP: 176.221.113.**]

Haha ale śmieszne wdzianko. Wygląda jak truskawka z bitą śmietaną. :D

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 08:41:44] • [IP: 2.108.164.*]

Kupić można wszystko...

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 08:19:59] • [IP: 176.221.123.***]

Śmiechu warte. ..?Taka uczelnia i nie ma swojej auli by rozpoczęcie roku akademickiego organizować w hotelu ?Cienka, , uczelnia ''i ciency wykładowcy i jej absolwenci mają problemy ze znalezieniem pracy /ich dyplomy są wyśmiewane w okolicy. ..?/

- • Poniedziałek [14.10.2019, 08:01:54] • [IP: 10.0.2.***]

Kiedyś sprawa była jasna. Ci, którzy nie mieli szans, aby dostać się do renomowanych państwowych uczelni, szli płacić do uczelni prywatnych. Piękne dziewczęta, synowie bogatych rodziców, myśleli, że byli elitą, a tak naprawdę poza pieniędzmi rodziców nie mieli nic. To była druga połowa lat 90-tych ub. r. Czy coś się dzisiaj zmieniło w tej kwestii?

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 08:00:49] • [IP: 62.69.241.**]

Ile jest uczelni /filii/ w tym mieście" uniwersyteckim"?.

Oglądasz 1-25 z 33
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■