POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.10.2019, 20:33:22] • Świnoujście

Rozgrzebane inwestycje za grube miliony. Wykonawca znów nie zdąży?

Rozgrzebane inwestycje za grube miliony. Wykonawca znów nie zdąży?

Wojska Polskiego(fot. Sławomir Ryfczyński )

Promenadę zdrowia skończono z opóźnieniem. Kolejna- historyczna nie jest zrobiona. Końca nie widać też na ulicy Wojska Polskiego. Wydawać by się mogło, że pogoda jest po stronie wykonawcy i prace powinny się zakończyć szybko, tymczasem…

Wygląda na to, że prace na promenadzie historycznej to już historia. Ze starej promenady zebrano kafelki i tak jest do dzisiaj. Mieszkańcy miasta chcieliby już korzystać z nowej promenady (wszak miała być gotowa na koniec września), a widzą tylko… piach.

Rozgrzebane inwestycje za grube miliony. Wykonawca znów nie zdąży?

Wojska Polskiego(fot. Sławomir Ryfczyński )

Firma Molewski wykonuje jeszcze modernizację ulicy Wojska Polskiego w Świnoujściu. Tu także - mimo że pogoda sprzyja pracom remontowym- mamy problem. Inwestycja miała się zakończyć w połowie października. Już widać, że nic z tego.

Wykonawca wystąpił właśnie do miasta o przedłużenie terminu realizacji obu inwestycji. Miałyby być gotowe dopiero na wiosnę. Czy miasto powie „tak”, nie jest jeszcze pewne.

Rozgrzebane inwestycje za grube miliony. Wykonawca znów nie zdąży?

Wojska Polskiego(fot. Sławomir Ryfczyński )

Niestety wcześniejsze doświadczenia magistratu z wykonawcą nie pozwalają już wierzyć jego zapewnieniom. Z opóźnieniem wybudował wszak promenadę zdrowia. Kary, jakie naliczyło mu za to miasto, opiewają na 1,5 mln zł.

Rozgrzebane inwestycje za grube miliony. Wykonawca znów nie zdąży?

Wojska Polskiego(fot. Sławomir Ryfczyński )

Tym razem możliwy jest inny scenariusz. Jak nas poinformował Mariusz Rabenda ze świnoujskiego Urzędu Miasta, zapisy obu kontraktów przewidują zerwanie umowy z wykonawcą, jeśli z nieuzasadnionych przyczyn nie wywiązuje się z zadań zapisanych w umowie.

Z zerwaniem kontraktu może być jednak kolejny problem: znalezienie chętnego, który będzie kończył po kimś robotę, jest zazwyczaj bardzo kosztowne.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Czwartek [17.10.2019, 10:30:40] • [IP: 37.47.162.**]

ulice zwezaja to Tunul tez zweza tak zadzi ekipa zmura

Gość • Środa [16.10.2019, 17:45:05] • [IP: 37.248.209.***]

Każdy ma to co lubi. Widać nie są to najważniejsze dla świnoujszczan inwestycje w mieście. Samorząd wybrali sobie mieszkańcy taki jaki chcieli. To proszę nie narzekać teraz na priorytety. A oceniając z zewnątrz to slamazarzenie sie inwestycji chluby nie przynosi. Estetyzacja miasta jednak jest widoczna. A i tak zawsze jedni będą zachwyceni a inni wręcz przeciwnie. Na pewno mogło być ladniej ale w większości było brzydkiej. Szkoda mi trochę kostki na WP. Każdy ma swój gust tak jak każdy ma swoją rz...

Gość • Wtorek [15.10.2019, 09:55:57] • [IP: 31.11.128.**]

To, co ta firma wyrabia, to ilustracja tego co dzieje się w całej Polsce. Odżywa celne powiedzenie z czasów PRL: *** Jak się da, to się weźmie, a czy się zrobi, to się zobaczy...***

Posen • Wtorek [15.10.2019, 09:22:13] • [IP: 77.65.14.***]

Kontakty Prezydenta Żmurkiewicza z firmą MOLEWSKI pod lupę CBA!!

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 15:37:18] • [IP: 176.221.122.**]

Kogo to pomysł z tym zwężaniem ulic w mieście ?? Odszkodowania należą się kierowcą, którzy niszczą sobie zawieszenie już drugi rok na tym objeździe !

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 13:27:23] • [IP: 77.253.135.***]

Proszę zobaczyć ul. Bat. Chłopskich za 2.324.000. Nawet nie mamy chodników. Hańba dla tego Urzędu Miasta Świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:54:26] • [IP: 205.201.55.***]

Ten remont W.P. to kpina Z szerokiej ulicy zrobiono ścieżkę rowerową...

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:47:53] • [IP: 88.156.206.***]

jak teraz zerwac kontrakt skoro wszystko rozgrzebane, a kiedy znajdzie się następny wykonawca.MASAKRA

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:46:02] • [IP: 88.156.206.***]

przeciez promenada zdrowia jeszcze nie skonczona do konca to jak mozna napisac ze juz jest gotowa

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:34:35] • [IP: 109.241.63.**]

Kto pozwolił na zawężanie głównej arterii przelotowej w mieście?! Pani Michalskiej należałoby kazać usiąść za kierownicą TIRa z przyczepą i pojeździć po Świnoujściu. Do automatu powinien być przyczepiony pistolet reagujący na demolowane krawężniki. Zwłoki pochować na koszt magistratu. A potem kolejny urzędnik za zawężanie ulic, i kolejny, i kolejny, aż się nauczą, by tego nie wolno ludziom robić... W tak prosty sposób oczyścilibyśmy miasto z ludzi bez wyobraźni, zawężających ulice, likwidujących miejsca parkingowe.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:07:49] • [IP: 176.221.123.**]

Jezeli firma nie ma ludzi do roboty to po co łapie się za następne zlecenia skoro nie skończył tego robił..?? Chciwośc przyslania myślenie ?? A dlaczego Miasto idzie na takie układy i dopuszcza do takiej sytuacji ??

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 11:32:32] • [IP: 62.69.253.**]

Patrząc jak każdy remont i przebudowa ulic w tym mieście kończy się porażką, to lepiej żeby już nic nie robili. Płakać się chce kiedy tyle pieniędzy jest wydawane, a efekt opłakany. Spieprzyli Markiewicza, Władysława IV, Wojska Polskiego. Która następna? Czy naprawdę nie można pociągnąć do odpowiedzialności ludzi, którzy akceptują te projekty? To po prostu chore.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 11:01:09] • [IP: 79.186.52.***]

Wykonawca może czeka na poprawienie beznadziejnego projektu.Droga łącząca dwa kraje w UE powinna zapraszać i być szeroka bez pułapek i pełna parkingów nawet piętrowych.Ten lewacki projekt, by czołgi leopard nie zmieściły się był z minionej epoki i może omyłkowo z archiwum go wydobyto jako ciekawostkę.Jednak okazuje się, że sentyment niektórym pozostał i po co mieszkańcom ułatwiać życie.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 10:28:37] • [IP: 37.8.231.***]

trzeba mieszkac w miescie z DURNYM MAGISTRATEM bo tylko w takim mozna stworzyc ulice glowna wezsza od podporzadkowanej!! (mieszkancy rosvelta nie pozwolcie na przebudowe bo ulica bedzie ciut szersza od sciezki rowerowej) DEBILE z magistratu nie slyszeli ze istnieje cos takiego jak RONDO!! a na skrzyzowaniu z 11LIST. idealne warunki sa ale debil o tym nie wie. okolo 60 % sa bezpieczniejsze od klasycznego ale debile z M>>> o tym nie wiedza TA ULICA jest po prostu ALEJKA wsrod starych LIP WYSTARCZYLO zrobic prosta jak za niemca i tej szerokosci z rondem i byloby prosto i pieknie albo wyciac jeden pas drzew i zrobic pas techn. czy bezp.. ale to skomplikowane CO ?? CHODNIK tez debile zwezyli ale trawnika za to do szczania przez psy przybylo BRAWO??WINE i odpowiedzialnosc za pierwszy zgon na tym skrzyzowaniu WP 11 List poniesc powinnien pPREZYDENT

• Poniedziałek [14.10.2019, 10:09:57] • [IP: 176.221.122.**]

Odcinek WP, to jest problem taki ze tam jest wiele uliczek laczacych i rynek, dostawy towarow itp, bo jak by naraz zamkli cala ulice to byl by wrzask ze niema przejazdu do rynkowiczow, wiec TU SA WIELKIE BZDETY pisane Niemcy sremcy granice przesunac do 11 list. bzdety jakich malo Niemcy to najwieksze nieroby swiata i Zydzi taka przawda robia ale cudzymi rekoma, i tania sila robocza A ZRESZTA W NIEMCZECH JUZ JEST TYCH PRAWDZIWYCH 44 % ZESZTA TO OBCY NABYTEK TAM JUZ URODZONY, A WIEC ZAMKNAC CALA ULICE TO BYLO BY DAWNO ZROBIONE A NIE RYNEK SRYEK I NIEMCY,

Mieszkaniec • Poniedziałek [14.10.2019, 09:56:32] • [IP: 31.11.129.***]

Wygonić dziadowską firmę z placu budowy, skoro są jak politycy, obiecują i nie dotrzymują obietnic z terminem zakończenia prac.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 09:43:34] • [IP: 185.210.38.***]

Pani Michalska kiedyś stwierdziła ponoć, że zwężenie ulicy spowoduje ostrożniejszą jazdę Świnioszczan, buahahahaha

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 08:42:36] • [IP: 95.129.224.**]

Ee tamm.. ważne że prezio kieszeń napchał..

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 07:30:04] • [IP: 193.43.77.***]

Następna ul. tj. Wojska Polskiego -kolejny gniot -projektant nie zna realiów Świnoujście -chyba że Pani Michalska zabroni poruszania się dorożką i tych miejskich pseudo autokarów wycieczkowych

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 06:03:20] • [IP: 5.173.184.***]

Jakie wojsko taka ulica

Gość • Niedziela [13.10.2019, 23:49:06] • [IP: 176.221.123.**]

Kolejna ulica w mieście została zwężona. Niech ktoś wyjaśni dlaczego przy każdym remoncie zwęża się ulice . Chyba że chodzi oto by był większy bałagan w mieście.

Gość • Niedziela [13.10.2019, 23:40:31] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Niedziela [13.10.2019, 22:33:16] • [IP: 5.173.192.***]Wiekszej bzdury juz nie mogles wymyslic??cfaniaczku..Kazdy bezsens dobry zeby idiotow z UM wytlomaczyc??

Gość • Niedziela [13.10.2019, 23:34:44] • [IP: 148.122.184.***]

i cala zime auta beda latac rosvelta i graniczna... brawoooo ty!!

Gość • Niedziela [13.10.2019, 23:17:59] • [IP: 185.220.101.**]

Przedwojenny Niemiec przy ówczesnej technologii wybudował drogę prostą i prawidłowo wyprofilowaną. Współczesny polski inżynier przy użyciu zaawansowanych przyrządów pomiarowych niestety nie! To jest porażka polskich managerów i absolwentów szkół technicznych.

Gość • Niedziela [13.10.2019, 23:14:38] • [IP: 37.8.215.***]

Zwężając ulicę W. P. o około 1 metr dokonało się niebagatelnych, , oszczędności, , że kosztem użytkowników dróg. .. kogo to

Oglądasz 1-25 z 40
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■