POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.11.2019, 20:44:20] • Świnoujście

Urząd Miasta w ruinie. Folia ochronna (budowlana) przyległa na stałe

Urząd Miasta w ruinie. Folia ochronna (budowlana) przyległa na stałe

fot. Sławomir Ryfczyński

Miasto nam pięknieje! kto nie zna tego hasła? Poprawę estetyki budynków widać na ulicach Świnoujścia. Jakby ktoś nie wiedział, to ocieplenia i remonty elewacji budynków zawdzięczamy samym mieszkańcom, członkom wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. To oni biorą kredyty i zadłużając się na długie lata, jako wspólnoty remontują swoje bloki, budynki i otoczenie. Mieszkania należące do ZGM remontowane są ze środków budżetu miasta.

Jak cię widzą - tak cię opiszą. To stara prawda powszechnie znana. Co więc można powiedzieć o budynku magistratu, który miasto przejęło od wojsk radzieckich w 1992 r? Czas się tam zatrzymał.

Urząd Miasta w ruinie. Folia ochronna (budowlana) przyległa na stałe

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak widać wymienione ponad 20 lat temu okna straszą nadal nie odklejonymi taśmami, zamurowanymi wnękami okiennymi i ogólnie mówiąc .... brzydotą.

Urząd Miasta w ruinie. Folia ochronna (budowlana) przyległa na stałe

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkaniec, który zwrócił nam uwagę na taki brzydki stan rzeczy, uważa, że to wstyd, że tak wygląda siedziba władz miasta.

Urząd Miasta w ruinie. Folia ochronna (budowlana) przyległa na stałe

fot. Sławomir Ryfczyński

"Wszystko wokół się zmienia i naprawdę pięknieje, a budynek urzędu po prostu przynosi nam wstyd!" - rzuca wymownie pan Stanisław - Prezydent miasta miał 16 lat na zakrycie tego wstydu, a nie zrobił nic. Postawienie kwiatów w doniczkach na parapetach, brzydoty nie zasłoni" - z rozżaleniem stwierdza mieszkaniec.

Urząd Miasta w ruinie. Folia ochronna (budowlana) przyległa na stałe

fot. Sławomir Ryfczyński

"Prezydent ciągle mówi, że jesteśmy bogatym miastem, ale to chyba tylko na papierze i w telewizji! - wtóruje panu Stanisławowi żona Małgorzata - Córka, która nas ostatnio odwiedziła po kilku latach nieobecności i musiała załatwić formalności w urzędzie, stwierdziła, że ten budynek nic się nie zmienił od czasów kiedy wyjechała za granicę, czyli od 15 lat. Czy miasta nie stać naprawdę na remont?"

Urząd Miasta w ruinie. Folia ochronna (budowlana) przyległa na stałe

fot. Sławomir Ryfczyński

Przychylamy się do zdania państwa Z. Urząd Miasta to nie Radisson, nie musi być "wypasiony", ale to jednak najważniejszy budynek w mieście i nie powinien przyprawiać mieszkańców o wstyd.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Wtorek [05.11.2019, 11:11:49] • [IP: 77.252.46.**]

Ja akurat do tego budynku się nie czepiam. Nie jest źle.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 07:57:35] • [IP: 5.173.144.**]

A nikt nie pomyślał żeby otworzyć okno i ja zerwać? Skoro jakoś myja te okna to i folie mogą zdjąć co nie?

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 20:56:34] • [IP: 31.11.129.*]

Bardzo słuszna uwaga! Niechlujstwo i tyle.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 20:22:35] • [IP: 88.156.235.***]

Przypatrzcie się na poziom komentatora - oto jego wpis:" Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 07:54:19] • [IP: 37.81.83.**] Ale lódzią się nudzi, już nawet do foli się przyczepia haha.". Takiego głos np wyborczy jest tyle samo wart co normalnego, wykształconego człowieka". Czy w naszym kraju może być dobrze?.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 20:06:44] • [IP: 185.13.106.***]

Teraz szukają tego co to zrobi.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:31:37] • [IP: 5.173.154.**]

I po co ta gównoburza

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:21:03] • [IP: 77.165.138.***]

Jacy urzędnicy taki urzad, czas to zamknąć z posadzić ich wszystkich

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:15:58] • [IP: 31.0.71.**]

Mnie się podoba

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 17:21:39] • [IP: 62.69.252.***]

Bo tam takie nygusy pracują że nawet folie oderwać to jest problem

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 13:59:17] • [IP: 176.221.115.**]

A gdzie bluszcze Pani Michalskiej !!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 13:47:44] • [IP: 176.221.123.***]

Elewacja szpitala może nie odpada, ale jakze przepieknie wyglada budynek Dąbrowskiego 4 !!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 12:29:45] • [IP: 176.221.123.***]

Całe lata 1993- 2012 budynek zwany koszary sztuki był legowiskiem dla bezdomnych i uzależnionych, dokola leżały butelki i puszki, nikt ze służb UM sie tym nie zajmował, nie interesował, nie zauważył do czasu energicznej interwencji. A działo sie to praktycznie pod oknami straży miejskiej, sali posiedzeń Rady Miasta. Komentarz zbędny. Natomiast wystawiono tabliczki, ze nie wolno wejść na teren zielony wewnetrzny z psem, co jest zresztą niezgodne z prawem, bo to teren publiczny. Psy nie pija, nie palą, strzykawek nie gubią.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 12:13:01] • [IP: 178.238.253.**]

Drodzy mieszkańcy ten kawałek gruntu zbetonowana to dna, już do nas nie należy, należy do dwóch deweloperów i sąsiadów, podniecaja się mafią Polacy w Waeszawie, u nas ład i porzadek jeden właściclek i spoko!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 12:04:03] • [IP: 178.238.253.**]

Miato w ruinie a pierwszy deweloper bezkarnie kroi po kawałku niedługo zatoniemy z nadmiaru szczęścia to tak a propo wieży która kontrolpwała statki!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 11:55:40] • [IP: 176.221.122.***]

taki morski akcent -niebieska wstęga

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 11:16:21] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 07:54:19] • [IP: 37.81.83.**] Co to jest" lódzia"??

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 10:57:32] • [IP: 88.156.235.**]

tak wystarczy te białe pomalować na nowo i będzie ju z dobrze, pewnie pracy na 2 dni

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 10:56:40] • [IP: 37.8.230.***]

Faktycznie szpitala elewacja jeszcze nie odpada!! Co dzieje się w środku lepiej nie mówić. Urząd miasta martwi się swoim gospodarstwem, a jakoś nikogo nie interesuje 60 sklepów na trasie CPN - Plac Wolności zamkniętych lub z wywieszkami, sprzedam lub wynajmę /pustych/. Nikt nie odpowiada dlaczego tak się dzieje przy tak wspaniałych rządach miejskich i centralnych !! Miasto upada a nie pięknieje!!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 10:42:49] • [IP: 176.221.123.***]

Ul. Wojska Polskiego przy urzędzie też pełna dziur. Nawet przed planowanym remontem warto uzupełnić ubytki w jezdni.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 10:26:45] • [IP: 185.5.216.*]

Kasiora na”pięćsety” musi być!!?

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 10:04:37] • [IP: 176.221.122.***]

Jaka piękna tragedia...

troll • Poniedziałek [04.11.2019, 09:57:00] • [IP: 178.238.252.***]

Jeszcze tylko gnoju w obejściu brak. .

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 09:24:41] • [IP: 95.129.225.**]

Mi się podoba.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 09:19:19] • [IP: 176.221.123.***]

Historia no to jedziemy tu mieściły się koszary wojska niemieckiego potem wojska polskiego potem wojska rosyjskiego dzisiaj jeden budynek koszarowy stoi pusty od 28 października 1992 r Oczyscic cegłę czerwoną na scianach i budynek będzie piękny kwiaty postawiono na oknach bo Panie Sprzątaczki wychodziły na parapety okienne bo chciały umyc okna Sejm RP musi zmienić przepisy kto kupił dom musi go zagospodarować widzimy budynki poniemieckie stoją do dzisiaj puste jak ten Koszarowiec przy budynku Urzędu Miasta

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 09:13:12] • [IP: 37.47.143.**]

Lepiej radzę zainteresować się naszą Służbą Zdrowia bo tam się złe dzieje dzieje kto choruje ten wie.

Oglądasz 1-25 z 41
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■