POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [17.10.2019, 17:48:56] • Świnoujście

Znaleziono ciało mężczyzny poszukiwanego przez rodzinę i policję

Znaleziono ciało mężczyzny poszukiwanego przez rodzinę i policję

fot. Sławomir Ryfczyński

Poszukiwany od poniedziałku mężczyzna został znaleziony dzisiaj w Parku Zdrojowym, pomiędzy ulicą Chrobrego a Krzywoustego. Niestety, nie żył.

Ciało znalazł mężczyzna niedaleko rosnącej w parku wierzby. Zmarły to 79-letni świnoujścianin - Jan Łykus, który po opuszczeniu szpitala nie wrócił do domu. Poszukiwała go rodzina oraz policja.

- Jak ustalili policjanci prowadzący poszukiwania, mężczyzna 13 października o godzinie 23:40 wyszedł na własne żądanie ze szpitala i udał się w kierunku centrum miasta - informował st. post. Kamil Zwierzchowski Komenda Miejska Policji w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Sobota [26.10.2019, 22:05:56] • [IP: 176.221.122.**]

Dlaczego szpital, pozwolił pacjentowi w tak krytycznym stanie, wyjść ze szpitala, bez powiadomienia rodziny, celem zapewnienia opieki przez rodzinę.

Gość • Wtorek [22.10.2019, 18:58:37] • [IP: 37.30.3.***]

Jak moja 80 letnia babcia, operacja biodra, to normalka, ale wdomciu nie było więc zaczęliśmy szukaćprzez... znajomych lekarzy. Babcia się znalazła, po wykopsie po 3 dniach ustawowych. Dostała balkonik, samochód do domu, rehabilitację, ale byłą jazda ostra. Tera widać, dlaczego mam(y) traumę emerycką, pokolenieX bez rent i potomnych. R.I.P. Nie miał się kto nim zaopiekować...

Gość • Niedziela [20.10.2019, 12:48:15] • [IP: 5.184.206.***]

A co to za dziwne stroje policjantów

Gość • Niedziela [20.10.2019, 07:14:05] • [IP: 108.184.141.***]

No bo idzie na kto kogo.

Gość • Sobota [19.10.2019, 04:26:17] • [IP: 31.0.36.**]

A czemu ten pan wogole miał uraz głowy?!! Zbadali to dokładnie? Może zasłabł, może miał wylew ale najlepiej zaszyć głowę i nie wnikać bo po ch...

Gość • Piątek [18.10.2019, 22:25:51] • [IP: 176.221.122.***]

Moja rada KARAĆ KARAĆ KARAĆ

Gość • Piątek [18.10.2019, 19:35:40] • [IP: 178.238.246.**]

ZWYKŁA LUDZKA ŻYCZLIWOŚĆ TROSKA OCZLOWIEKA STARSZEGO PACJENTA LEKARZE UCZCIE SIĘ EMPATI!!

Gość • Piątek [18.10.2019, 19:07:16] • [IP: 95.129.224.***]

Pierwszą rzeczą, jaką powinni zrobić rodzina i policja to dokładne przeszukanie najbliższej okolicy szpitala czyli Parku Zdrojowego. Ktoś nie pomyślał.

Gość • Piątek [18.10.2019, 16:26:12] • [IP: 91.234.49.***]

Moim zdaniem powinni poinformować Rodzinę. Pracowałem kiedyś z tym Panem, super Gościu. Wyrazy Współczucia Rodzinie.

Gość • Piątek [18.10.2019, 12:33:21] • [IP: 178.235.147.***]

Kto wysyla z domu starsza osobe do szpitala bez towarzyszenia i pomocy.Nikomu z rodziny tego pana nie przyszlo do glowy, ze trzeba z tym czlowiekiem isc a nie puszczac go samotnie ?.

Gość • Piątek [18.10.2019, 11:02:15] • [IP: 79.186.50.**]

Jasne co szpital winny, Śmieszne są nie które wpisy... Na własne żądanie to na własne żądanie. Nikt nie będzie cię głaskał po głowie i prosił zostań...

Gość • Piątek [18.10.2019, 11:02:02] • [IP: 83.233.111.**]

RODZINA NAWET NIE WIEDZILA ZE WYSZEDL CO ZA GLUPIE KOMENTARZE AZ SIE PLAKAC CHCE NAD LUDZKA GLUPOTA I TO 21 WIEK A CIEMNOTA I ZACOFANE MYSLENIE JAK W SREDNIOWIECZU

Gość • Piątek [18.10.2019, 10:08:18] • [IP: 85.232.245.***]

Przetrzymywanie wolnego człowieka wbrew jego woli jest przestępstwem. Personel, może jedynie odradzić opuszczenie szpitala i tyle. Jeśli podpisał, to nic nie da się zrobić.

Gość • Piątek [18.10.2019, 09:21:29] • [IP: 37.47.147.***]

Był tak blisko, że rodzina gdyby na prawdę się martwiła to by sama go odnalazła

Gość • Piątek [18.10.2019, 09:11:52] • [IP: 83.233.111.**]

ale wiek i choroba jakAs paranoja w tym swinoujsciu dlaczego nie zawiadomiono rodzIny ze ten pan PACJENT wychodzi.. jakis bezmuzgowiec siedzial i Tego pana tak poprostu wypuscil o 12 w nocy TO SIE W GLOWIE NIEMIESCI ukarac tego kogos kto TO ZROBIL I MIAL DYZUR W TYM CZASIE UKARAC SUROWO SAMA BYM MU DALA NAUCZKE NA CALE ZYCIE...CZY SWOJEGO BLISKIEGO TEZ TAK BY POPROSTU WYPUSCIL MOGL ZADZWONIC NA TAKSOWKE POD ADRES RODZINY----UKARAC ZE STEPLEM NA PRZYSZLOSC. I WYWALIC Z PRACY NA ZBITY P...

Gość • Piątek [18.10.2019, 08:53:48] • [IP: 176.221.123.***]

Jestem wolnym człowiekiem i mam prawo o sobie decydować mając nawet 100 lat ! Dziwią mnie wpisy czytelników obarczające winą szpital. .. Pozwólmy ludziom dokonywać wyborów by żyli w komforcie własnych decyzji.

🐩🐩🐩 • Piątek [18.10.2019, 08:53:08] • [IP: 176.221.122.***]

Dorosły ale jednak to starszy czlowiek. Dzieciństwo i starość bardzo są do siebie zbliżone. Nie bez powodu mówi się że rodzice opiekują się dziećmi, zmieniają im pieluchy bo potem to rola dzieci wobec podeszlych wiekiem rodzicieli 😔 bardzo przykre że zabrakło ludzkiego odruchu w szpitalu... moi dziadkowie do końca mieli naszą opiekę, zajmowaliśmy się nimi jak dziećmi 😔 nie jeździeli sami do lekarzy, wszędzie z nami, to my biegaliśmy po aptekach i prowadziliśmy na wizyty. Nie wyobrażam sobie nie odebrać staruszka w nocy ze szpitala..

Gość • Piątek [18.10.2019, 08:12:25] • [IP: 80.255.2.**]

ale skoro pan wyszedł na własne żądanie to do kogo pretensje? Kto miał go siłą zatrzymać w szpitalu ? Pielęgniarka ? na całą izbę, na wszystkie oddziały są tylko 2 pielęgniarki !

Gość • Piątek [18.10.2019, 07:24:28] • [IP: 37.47.144.**]

To jest żałosne że nie mogli znaleźć człowieka który leżał kilkaset metrów od szpitala. Znowu służby zawiodły. Tydzień szukania. Parodia.

Gość • Piątek [18.10.2019, 05:36:30] • [IP: 77.252.46.**]

Starszy, z urazem głowy człowiek w nocy opuszcza szpital.A może miał wstrząs mózgu, wylew, po czasie się to ujawnia.Nawet jak procedury zostały zachowane, to niewporządku.Całkowity brak empatii i szacunku dla starszego człowieka.Bo to nieopłacalne.I emeryt.Takich się nie opłaca ratować.Straszne.Jeśli chciał wyjść na własne żądanie, to się myśli i pyta, czy jest komu go odebrać.Była noc.Pomóc.Rodzina powinna zawiadomić prokuraturę o przestępstwie zaniechania.Wbrew pozorom oni naprawdę stoją po stronie pokrzywdzonych.Wyrazy współczucia dla rodziny.

Gość • Piątek [18.10.2019, 05:17:42] • [IP: 185.210.37.**]

Skoro wyszedł na własne zadanie, szpital nie miał obowiązku nikogo informować, człowiek był dorosły i to w jego gestii było powiadomienie rodziny, szpital na pewno by mu w tym pomógł, gdyby poprosił.

Gość • Piątek [18.10.2019, 02:16:08] • [IP: 50.100.184.**]

AZ trudno uwierzyc ktos powinien za tak bestialski czyn odpowiedziec . Glebokie wyrazy wspolczucia dla rodziny RIP.

Gość • Piątek [18.10.2019, 00:36:34] • [IP: 80.245.188.**]

Takie postępowanie szpitala potwierdza tylko fakt, że pacjenci traktowani są jak per noga. Czyli wyraźnie i dobitnie widać, że z etyką lekarską w tym szpitalu jest bardzo źle. Rutyna ale w złym tego słowa znaczeniu oraz znieczulica w dużym stopniu przyczyniły się do tej tragedii. Czy to jest aż tak trudne, żeby telefonicznie poinformować rodzinę aby odebrała wiekowego pacjenta po wcześniejszym urazie głowy. A może on powinien zostać jeszcze na obserwacji i należałoby ewentualny wypis skonsultować z rodziną, bo po urazie głowy pacjent może sam źle oceniać swój stan zdrowia. Takie podstawowe ABC powinno być rozpisane w procedurach postępowania z pacjentami. szczególnie po urazach głowy, bo na etykę i empatię nie ma co liczyć.

Gość • Piątek [18.10.2019, 00:34:08] • [IP: 88.156.133.***]

Na własne żądanie wychodziłem i musiałem podpisać zgode i każdy musi, proszę Pokazac dokumenty ze ten Pan podpisał. Szpital teraz będzie się wybielał bo wiedzą szma..y ze źle zrobili.

Gość • Piątek [18.10.2019, 00:23:39] • [IP: 37.47.147.***]

Tak ten szpital się chwali na FB ich i ach na stronce i co ?? W tym wieku pacjenta wypuszczają do domu nocą ? A co by się stało jakby został do rana ? Pijaków przetrzymują po trzy doby a tu starszy człowiek i kopa w tyłek. Strach iść do tego naszego szpitala

Oglądasz 1-25 z 61
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■