POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.11.2019, 17:39:35] • zachodniopomorskie

Teatr KRZYK z Maszewa zdobył nagrodę w Rosji

Teatr KRZYK z Maszewa zdobył nagrodę w Rosji

fot. Organizator

Teatr KRZYK zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Rosji. Maszewski teatr reprezentował nasz kraj na Festiwalu w Tyumen. (zachodnia Syberia).

Krzyk wystawił "HEJ, TY" w reżyserii Marka Kościółka i Anny Giniewskiej. Międzynarodowe Jury przyznało maszewskiej grupie nagrodę za najbardziej wyrazistą kreację aktorską i najlepszy duet aktorski Festiwalu. To wielkie wyróżnienie dla Nikoli Palej (studentka Akademii Sztuki w Szczecinie) i Aleksandry Czubińskiej (maturzystka Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie). Obie grają w spektaklu.

Krzyk w Rosji przebywał tydzień. Na Festiwal Teatralna Rewolucja w Tyumen został zaproszony przez organizatorów. Obok Krzyku zaprezentowało się ponad 20 zespołów m.in z Rosji oraz z Niemiec, Węgier, Czech, Malezji, Grecji, Litwy, Estonii i Armenii.
To pierwsza międzynarodowa nagroda za autorski spektakl "Hej, Ty".

Przedstawienie to będzie można ujrzeć już 11 listopada w Kielcach oraz na Festiwalu Sztuk Autorskich "Windowisko" w Gdańsku 15 listopada.

Teatr KRZYK z Maszewa zdobył nagrodę w Rosji

fot. Organizator

Krzyk był jedynym zespołem z Polski. Cały koszt został pokryty ze środków własnych i od prywatnych darczyńców. Gmina Maszewo ze względu na plan naprawczy nie wspomaga maszewskiego zespołu finansowo.

Podobnie jest z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie, który nie wspomógł maszewskiego teatru w tym roku ani złotówką. Mimo, że Krzyk w tym roku reprezentował Polskę i województwo w Mikołajewie na Ukrainie - regionie, z którym zachodniopomorskie współpracuje.

Marek Kościółek


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje o awarii sieci wodociągowej w ul. Granicznej przy nr. 8. Przerwa w dostawie wody do nieruchomości przy tej ulicy nastąpi na odcinku od ulicy Roosevelta do ulicy Miarki. Przewidywany termin usunięcia awarii – dziś piątek 3 lipca do godz. 15.00. ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■ W Świnoujściu nie wprowadzono żadnej kwarantanny w obiektach/hotelach/ośrodkach - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie. Ponadto wszystkie obiekty hotelowe poinformowane są o procedurach w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa ■ Najwyższa Izba Kontroli kontroluje działania Prezydenta ■ Wyniki głosowania z 27 komisji obwodowych w Świnoujściu: Rafał Trzaskowski – 9849, Andrzej Duda – 6316, Szymon Hołownia – 3091, Krzysztof Bosak – 1192, Robert Biedroń – 625, Władysław Kosiniak – Kamysz – 371, Stanisław Żółtek – 37, Paweł Tanajno – 34, Marek Jakubiak – 29, Waldemar Witkowski – 26, Mirosław Piotrowski – 22 ■