POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.11.2019, 11:46:53] • Świnoujście

Bieg Niepodległości z udziałem zawodników z sekcji LA OSIR „WYSPIARZ”

Bieg Niepodległości z udziałem zawodników z sekcji LA OSIR „WYSPIARZ”

fot. OSiR Wyspiarz

Święto Niepodległości, to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Jest to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków oraz doskonała okazja, aby poprzez sport uczcić pamięć o tych, którym zawdzięczamy nasze Państwo.

Młodzi lekkoatleci z sekcji LA OSIR „Wyspiarz" uczcili ten ważny dzień w wyjątkowy sposób. Podobnie jak w ubiegłym roku wzięli udział w Goleniowskiej Mili Niepodległości. Sportowym wysiłkiem oddali cześć ludziom, którzy poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością.

Dzień ten z pewnością niezapomniany, pełen wrażeń i sportowych emocji był wielkim wydarzeniem dla 19 osobowej grupy młodych lekkoatletów, w składzie: Natalia Koszykowska, Lena Szepke, Kamil Gajewski, Gabriel Kasprzyk, Maciej Ruciński, Rafał Kowalczyk, Kazimierz Tomicki, Ksawery Karasek, Pola Miszel, Emilia Stalka, Bartosz Litra, Kacper Hamera, Gabriela Salamonik, Olaf Marciniak, Michał Kaleta, Maja Major, Adam Grudzień, Jaś Mathews, Jakub Greniuk.

Dzielnie walczyli oni o jak najwyższe pozycje. Wszystkim należą się ogromne brawa za sportową postawę oraz godne reprezentowanie swojej szkoły i miasta.

Bieg Niepodległości z udziałem zawodników z sekcji LA OSIR „WYSPIARZ”

fot. OSiR Wyspiarz

Dystans z jakim zmierzyli się młodzi adepci biegania to 600 m w kategorii klas I-II, III-IV i V-VI dziewcząt i chłopców. Na mecie stanęło 2500 młodych biegaczy.

Po pasjonującej rywalizacji na wyróżnienie zasługuje bieg młodej zdolnej lekkoatletki Mai Major, która uplasowała się na II miejscu w kategorii klasy III-IV, a także Poli Miszel i Rafała Kowalczyka w tej samej kategorii, którzy uplasowali się na V miejscu.

Pozostali zawodnicy pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał, co będzie miało przełożenie w przyszłych zawodach.

Życzę zawodnikom sekcji LA OSiR „Wyspiarz" dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych biegów.

Korzystając z okazji serdecznie zapraszam dzieci, młodzież oraz dorosłych na drugą edycję Ligi Biegowej w dniu 17 listopada 2019 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu o godzinie 11.00 (zapisy od godziny 09.00 do 10.45).

Anna Kryszan
Dyrektor OSiR „Wyspiarz”


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■