POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.11.2019, 08:49:37] • Polska

Uśmiech dla seniora od Fundacji „Dr Clown” 14 listopada w 14 miastach

Uśmiech dla seniora od Fundacji „Dr Clown” 14 listopada w 14 miastach

fot. Organizator

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. W ten dzień Fundacja „Dr Clown” przypomina, jak wiele osoby starsze mają do zaoferowania a w 14 miastach organizuje „Uśmiech dla seniora” – akcję zanoszenia uśmiechów tam, gdzie seniorom szczególnie dolega smutek i samotność – do szpitali, hospicjów i domów seniora.

– Seniorzy, których napotykamy podczas naszej, już 20-letniej pracy w szpitalach, hospicjach i domach seniora, to bardzo często osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. Nierzadko nasze odwiedziny to jedyne, na jakie mogą czekać. Stąd tym większa potrzeba, by w ich święto zanieść im uśmiech, najserdeczniejsze życzenia, chwilę zabawy i radości na przełamanie samotności i smutku – wyjaśnia Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Dlatego 14 listopada, w Światowy Dzień Seniora osoby starsze w szpitalach, hospicjach, domach seniora i Domach Pomocy Społecznej odwiedzą „Doktorzy Clowni” z Fundacji „Dr Clown” z wyjątkowymi atrakcjami. Będą sesje jogi śmiechu, okolicznościowe kartki z życzeniami, zabawy taneczne, zajęcia z elementami choreoterapii, animacje oraz inne elementy „Terapii śmiechem”, po które ci specjaliści od leczenia śmiechem sięgają w swojej działalności. Na co dzień w ten sposób pomagają chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym i seniorom w ponad 80 miastach.

Fundacja chce również przypomnieć, jak wielki potencjał tkwi w osobach starszych.

– Seniorzy w Fundacji „Dr Clown” to nasi podopieczni, ale też w naszych szeregach bezcenni, aktywni wolontariusze, liderzy, darczyńcy, ambasadorzy. W każdej z tych ról dzielą się swoim cennym doświadczeniem i mądrością życiową, na co dzień obserwujemy więc, jak wiele mają do zaoferowania. Chcemy o tym przypominać, podziękować im za to symbolicznym uśmiechem i pokazać, jacy są dla nas ważni – dodaje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Akcja „Uśmiech dla seniora” odbywa się w 14 miastach: Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Opolu, Kupie, Gdańsku, Sieradzu, Suwałkach, Szczecinie, Ustrzykach Dolnych, Warszawie, Zamościu i Zielonej Górze.

Fundacja „Dr Clown” prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych od 1999 roku. Jej motto brzmi: Uśmiech leczy! Fantazyjnie przebrani, przeszkoleni wolontariusze Fundacji, zaopatrzeni w charakterystyczne kolorowe noski, koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. W swojej pracy sięgają po interaktywne zabawy, jogę śmiechu, „magiczne” akcesoria, iluzję, klaunadę i wspierające rozmowy.

Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 58 000 podopiecznych w 150 szpitalach i placówkach w ponad 80 miastach. W tym roku Fundacja „Dr Clown” świętuje 20-lecie działalności.
Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl , www.facebook.com/fundacja.dr.clown

Urszula Hajn
Specjalistka ds. public relations
Fundacja "Dr Clown"


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■