POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.11.2019, 17:47:52] • Świnoujście

Mieszkasz w centrum Świnoujścia? Masz samochód? Zapłacisz za to słono!

Mieszkasz w centrum Świnoujścia? Masz samochód? Zapłacisz za to słono!

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezydent Janusz Żmurkiewicz przygotował niespodziankę dla Mieszkańców, którzy mieszkają w centrum Świnoujścia i dzielnicy nadmorskiej. Jeśli macie samochód i parkujecie na ulicy już niedługo obejmie Was Strefa Płatnego Parkowania. Ale nie byłoby to może takie straszne, gdyby nie fakt, że Prezydent Miasta chce, żebyście płacili za prawo do zaparkowania przy swojej ulicy 50 zł. miesięcznie. Czyli 600 zł. rocznie! Prawo do wykupienia takiego abonamentu będzie dotyczyło tyko jednego samochodu.

Jeśli rodzina ma więcej samochodów niż jeden, za każdy dodatkowy samochód będzie musiała zapłacić zgodnie z cennikiem - karta abonamentowa parkingowa miesięczna dla mieszkańca rozliczającego podatek dochodowy od osób fizycznych w Świnoujściu - 200 zł./miesiąc

Tak, tak.... to nie żart. A to tylko niektóre z propozycji Prezydenta i jego współpracowników.
Taki projekt uchwały otrzymali radni i już w czwartek będą się nim zajmowali.

Co konkretnie proponuje Prezydent Janusz Żmurkiewicz?

Mieszkasz w centrum Świnoujścia? Masz samochód? Zapłacisz za to słono!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

1. utworzenie Strefy Płatnego Parkowania w Centrum Miasta, które będzie obejmowało ulice:
- ul. B. Chrobrego od Armii Krajowej do ul. Piastowskiej

- ul. Piastowską od ul. B. Chrobrego do ul. Konstytucji 3 Maja
- ul. Boh. Września od ul. B. Chrobrego do ul. Monte Cassino
- ul. Monte Cassino od ul. Armii Krajowej do ul. Piastowskiej
- ul. Armii Krajowej
- ul. Plac Rybaka
- ul. Plac Słowiański
- ul. Pl. Wolności
- ul. Jarosława Dąbrowskiego
- ul. Józefa Bema
- ul. Zaułek Kościelny
- ul. S. Staszica od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Rybaki
- ul. Marynarzy
- ul. Grunwaldzka od ul. Rybaki do ul. Marynarzy
- ul. Wybrzeże Władysława IV od ul. Rybaki do ul. S.Rogozińskiego
- ul. Mieszka I od ul. Jana z Kolna do ul. B. Chrobrego
- ul. Jana z Kolna od ul. Mieszka I do ul. Wybrzeże Władysława IV
- ul. Konstytucji 3 Maja od ul Piastowskiej do ul. Dąbrowskiego

2. Druga Strefa Płatnego Parkowania ma obejmować ulice Dzielnicy Nadmorskiej.

Mieszkasz w centrum Świnoujścia? Masz samochód? Zapłacisz za to słono!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

3. Nowość! Strefy Płatnego Parkowania mają obowiązywać CAŁY ROK.

4. Ceny proponowane przez Prezydenta Janusza Żmurkiewicza będą obowiązywały w dwóch okresach:
w okresie (sezon) - V, VI, VII, VIII, IX
W okresie (przed i po sezon) - I, II, III, IV - X, XI, XII

Mieszkasz w centrum Świnoujścia? Masz samochód? Zapłacisz za to słono!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

5. Dla właścicieli samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym, którego emisja CO2 nie przekracza 100g/km - roczną kartę abonamentową będzie można kupić za 5 zł

6. Opłaty za parkowanie w dzielnicy nadmorskiej i w centrum miasta pobierane będą w miesiącach: I, II, III, IV - X, XI, XII w godz. 9:00 - 18:00 oraz w miesiącach V, VI, VII, VIII, X w godz. 8:00 - 20:00 od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych.

7. Za nieopłacone parkowanie będzie pobierana opłata dodatkowa w wysokości 250 zł.

8. Szczegółowe zasady funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, organizacji i eksploatacji miejsc parkingowych oraz sposób pobierania opłat zawarte są w Regulaminie Strefy Płatnego Parkowania.

Mieszkasz w centrum Świnoujścia? Masz samochód? Zapłacisz za to słono!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

9. Wpływy z opłat za parkowanie pojazdów w SPP przeznaczone będą na remont, utrzymanie, przebudowę i budowę dróg, w tym budowę nowych miejsc postojowych na terenie miasta.

Decyzję o tym czy pomysły Prezydenta zaczną w Świnoujściu obowiązywać, podejmą świnoujscy radni w najbliższy czwartek. Znacie jakiegoś radnego? Możecie im bezpośrednio powiedzieć co myślicie o takich pomysłach.

A czy te pomysły się Państwu podobają? Czekamy na Wasze opinie.

Uchwała Rady Miasta Świnoujście

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 325, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 325

Pingu • Niedziela [01.12.2019, 18:35:47] • [IP: 176.221.122.***]

Rzadko kiedy zgadzam się z działaniami Prezydenta ale akurat ten ruch uważam, za słuszny.Handlarze przestana stawiać auta pod blokiem i czekać na klienta," możni" mający po kilka samochodów może przestaną stawiać auta na około budynków, bo to za darmo / po co wykupować garaże czy miejsca parkingowe/.50 zł miesięcznie to nie jest kwota której nie da się" przełknąć"a przynajmniej niemieckie auta zobaczą wezwania do zapłaty, a nie jak teraz przyjadą na wczasy, wynajmą mieszkanie, bo taniej i 20 samochodów zajmują ciągle te same miejsca.Ja popieram!!

Gość • Niedziela [01.12.2019, 09:51:09] • [IP: 176.221.123.**]

no i macie wyborcy to co chcieliście

Gość • Piątek [29.11.2019, 21:10:09] • [IP: 37.47.134.***]

Niby jedna z najbogatszych gmin w kraju...może CBŚ czy CBA powinno przyjżeć się bliżej...

Gość • Piątek [29.11.2019, 15:52:51] • [IP: 5.173.136.**]

Na konstytucji nie ma gdzie parkować już teraz! Przesada, kto głosował za tą ustawą? Po nazwisku ich!

Gość • Piątek [29.11.2019, 10:56:19] • [IP: 109.241.63.**]

Kręcenie lodów dla firmy obsługującej tę strefę. Patrząc na tę mapę, to w tym rejonie centrum nie ma prawie zupełnie miejsc postojowych, lub są jako prywatne. Pozostałe można policzyć, ile ich raptem jest, 30 miejsc, 40-ci - i dla tylu miejsc wszyscy pozostali mieszkańcy centrum mieliby płacić haracz dla miasta, 600 zł rocznie, za przywilej zatrzymania się autem pod blokiem, by dziecko przywieźć z przedszkola?! Przecież to jest skandal, to jest kpina, dla kilkunastu miejsc postojowych, karać de facto podatkiem 600 zł mieszkańców tego centrum. Za to powinien być prokurator i kara, dla pomysłodawców tego przekrętu-bo to jest przekręt w interesie tych, którzy dostaną pieniądze za obsługę tej strefy, a z miastem podzieli się zyskiem, plus 600 zł od frajerów co mieszkają w centrum. To wcale nie doda miejsc postojowych w centrum, wcale nie ułatwi parkowania, bo tych miejsc postojowych w centrum zwyczajnie nie ma. W dodatku ci sami cwaniacy budują niski parkingowiec koło przychodni, zamiast wysokiej wieży. Skandal!

Gość • Czwartek [28.11.2019, 16:43:30] • [IP: 46.231.56.***]

A CO Z TYMI, KTÓRZY STOJĄ NA MIEJSCACH OZNACZONYCH ZAKAZEM POSTOJU za Bankiem przy, , małym kościele"?od ulicy Piastowskiej?

Gość • Środa [27.11.2019, 22:11:47] • [IP: 81.204.98.**]

Nic nadzwyczajnego...wszedzie sie placi za parkowanie...nawet jezeli samochod stoi pod domem...

Gość • Środa [27.11.2019, 19:45:25] • [IP: 178.235.147.**]

36, najpierw trzeba naloliwic.Bo jak uslysza skrzypienie to uciekna w mysie dziury.

Gość • Środa [27.11.2019, 17:47:20] • [IP: 77.252.63.***]

Ad Środa [27.11.2019, 16:36:19] • [IP: 178.238.246.**] i tak też postępują. Nie jest dla nich żadną przyjemnością wożenie się po tak małym miasteczku o skomplikowanym i niewydolnym układzie komunikacyjnym. Może na miejscu tego nie widać, ale tak to odbierają przyjezdni. Ruch w Świnoujściu oprócz mieszkańców generują jednodniowi przybysze - głównie od sąsiadów oraz w letnie weekendy ze Szczecina. Ale tym drugim trudno się dziwić. A przyczyną mojego wpisu jest chęć riposty - po prostu miałem skojarzenie z wypowiedzią Hiacynty z serialu" Co ludzie powiedzą", Kto oglądał ten wie dlaczego.

Gość • Środa [27.11.2019, 16:36:19] • [IP: 178.238.246.**]

Turysci powinni chodzic pieszo po naszym miescie przeciez przyjechali odpoczywac i maja na to czas.

Gość • Środa [27.11.2019, 15:45:06] • [IP: 176.221.122.***]

A po co malować taczki na zasyfionych ich wy... w kosmos, żeby w innym miejscu się nie zalęgli. A jacy z siebie dumni bo oni za nic nie płacą. Brawo elektorat tej trójcy to Wy powinniście za ich pomysły zapłacić

Gość • Środa [27.11.2019, 15:33:16] • [IP: 176.221.122.***]

Do dm • Wtorek [26.11.2019, 18:44:13] • [IP: 185.210.39.***]. ... czy czytanie ze zrozumieniem jest takie trudne ? Czy czyta Pan/Pani chociaż to co sam/sama pisze ? Jak jedna godzina za free dla mieszkańców danej ulicy przy której mieszkają ? Już większej głupoty nie czytałem. Mieszkańcy którzy tak mieszkają powinni mieć symboliczne opłaty. ... jeśli już miały by być. Widać jednak, że tu turyści są tylko zasłoną do chorego pomysłu. Prezydent i cała rada mają przede wszystkim służyć /pracować na rzecz mieszkańców a nie małej grupy kolesi wzajemnej adoracji.

Gość • Środa [27.11.2019, 13:33:31] • [IP: 185.210.38.**]

za to należy się tylko Karny K...

Gość • Środa [27.11.2019, 08:26:30] • [IP: 77.252.63.***]

Ad Gość • Wtorek [26.11.2019, 20:24:21] • [IP: 176.221.123.***]. To nie tak. W miastach posiadających takie strefy płatnego parkowania ich mieszkańcy też płacą, lecz są o bardzo poważne zniżki. Ale nie jest bezpłatnie. A już tym bardziej nie jest to postój bezpłatny dla mieszkańców miasta zamieszkałych poza strefą.

Gość • Środa [27.11.2019, 08:10:51] • [IP: 185.210.36.***]

Taczki trzeba odmalować

Gość • Środa [27.11.2019, 08:08:26] • [IP: 185.210.39.***]

Nieudaczniki które każdy problem który zrobili, rozwiązują wkładając łapy do naszych prywatnych kieszeni. No ale co niektórzy ich wybrali na nieszczęście dla całego miasta

Gość • Środa [27.11.2019, 08:05:40] • [IP: 193.71.109.***]

Ja mam hybryde, i elektryka. Za nie się nie płaci 😁

Gość • Środa [27.11.2019, 00:13:25] • [IP: 185.210.39.***]

Jakże tania zrobi się opieka w żłobku czy przedszkolu niepublicznym zatem...

Gość • Wtorek [26.11.2019, 22:42:43] • [IP: 176.221.123.***]

Zamiast wszystkie działki w mieście sprzedawać deweloperom, " inwestorom", może by ktoś pomyślał o jakieś lokalizacji z przeznaczeniem na garaże. Miesięczny abonament tylko na ulicy przy, której mieszkamy. W przypadku gdy ktoś zaparkuje na innej ulicy bo pod jego domem nie ma już miejsca to może go wsadzić sobie w buty.

Gość • Wtorek [26.11.2019, 21:57:09] • [IP: 37.8.230.***]

trzech krasnoludków, gburek, medrek i wesołek ?

Gość • Wtorek [26.11.2019, 21:52:53] • [IP: 37.8.230.***]

widać że Świnoujście opanowała chora grupa cyklistów i rolkarzy

Gość • Wtorek [26.11.2019, 21:02:09] • [IP: 176.221.123.**]

CZY TO MA BYC TA DOBRA ZMIANA

Gość • Wtorek [26.11.2019, 20:44:03] • [IP: 176.221.122.**]

A kto to jest ta niewiasta ?

Gość • Wtorek [26.11.2019, 20:24:21] • [IP: 176.221.123.***]

Przesadził Zmurkiewicz i to grubo... strefa nadmorska to rozumiem ale na ulicach przy budynkach mieszkalnych to arogancja i szczyt bezczelności. Nie każdy zarabia tyle co prezydent i świta i go nie stać zwyczajnie. Wstyd wstyd a takie bogate miasto a parkingów jak nie było tak nie ma. A samochody nie rozplyna się tak po prostu.

Gość • Wtorek [26.11.2019, 20:10:07] • [IP: 83.8.19.**]

Beznadziejny pomysł!!

Oglądasz 1-25 z 325
■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■