POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.11.2019, 20:01:40] • Świnoujście

parkrun to też wolontariat

parkrun to też wolontariat

fot. Tomasz Szafrański

Rześkie powietrze przywitało uczestników 177. parkrunu, ale już za moment, gorąca atmosfera i rozgrzewka poprowadzona przez Dominikę Duszkiewicz - zrobiły swoje.

Na linii startu razem z uczestnikami pojawiła się wiewiórka i jeż w wykonaniu Dominiki. Po sygnale biegacze, chodziarze i kijkarze pomknęli alejkami Parku Zdrojowego, a peleton prowadził jako rower bezpieczeństwa - Piotr Zgraja.

Na sobotnim parkrunie czas odmierzał Janusz Michalski, a nad kolejnością pojawiających się a mecie zawodników, czuwał Mirek Jabłoński, sknaowaniem zajął się Zbigniew Kosel, któremu przy sortowaniu tokenów dzielnie pomagała Marcelina Gawle. Nie byłoby parkrunu bez herbatki (przygotowanej przez Łukasza Gawle i Marka Jasiuchnę) oraz korzennych ciasteczek (od Hotelu Trzy Wyspy), a serwowanej przez Julię Kulę. A żeby uczestnicy nie pogubili się na trasie, drogę wskazywały im Agnieszka Michalska i Joanna Szafrańska. Na parkrunie nikt nie jest ostatni, a to za sprawą zamykającego stawkę, tym razem zadanie tego podjęła się Iwona Hołota.

Szczegółowe wyniki znajdziecie pod linkiem:
www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Po parkrunie jak co tydzień spotkaliśmy się na dobrej kawie i innych wyśmienitościach w Cafe Pod Koronami, gdzie wyniki wprowadzał Tomasz Szafrański, występujący tym razem w podwójnej roli, bo także jako fotograf.
Każdy z uczestników może być zadowolony, bo pokonał dzisiaj 5km, pokonał swoje słabości i samego siebie, a to jest najważniejsze.

Jak widzicie parkrun to nie tylko bieganie i chodzenie można też zgłosić się na wolontariat i wspierać organizację sobotniego spotkania, zatem kto chętny na 178. parkrun.

Do Zobaczenia w sobotę,

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■