POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.11.2019, 10:46:39] • Świnoujście

III Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Świnoujściu – już wkrótce

III Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Świnoujściu – już wkrótce

fot. OSiR Wyspiarz

Królowa sportu ponownie dostarczy młodym świnoujścianom okazji do sportowej rywalizacji.

Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki docenił bardzo dobrą zeszłoroczną organizację Ogólnopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego. W Świnoujściu padło kilka wartościowych wyników, które są jednymi z czołowych w statystykach polskiej lekkoatletyki w młodzieżowych kategoriach wiekowych i przyznał Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" zorganizowanie trzeciego Mitingu Lekkoatletycznego, który odbędzie się w dniu 16 maja 2020 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu.

III Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Świnoujściu – już wkrótce

fot. OSiR Wyspiarz

Są to zawody klasy I dające możliwość uzyskania klas sportowych z lekkiej atletyki oraz minimów do imprez rangi mistrzowskiej. Przykładem jest Paweł Misiaszek, zawodnik WLLKS Pomorze Stargard, który w rzucie młotem ( 6 kg) w kategorii juniorów uzyskał minimum do Mistrzostw Europy , czy Weronika Stefaniuk , zawodniczka Hermes Gryfino, która w skoku wzwyż uzyskała minimum na Mistrzostwa Polski juniorek.

III Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Świnoujściu – już wkrótce

fot. OSiR Wyspiarz

Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi działania, które zmierzają do propagowania lekkoatletyki wśród najmłodszych, stąd liczne imprezy i zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży szkolnej, która w ten sposób może trafić na obiekty lekkoatletyczne.

III Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Świnoujściu – już wkrótce

fot. OSiR Wyspiarz

Ze wsparciem najlepszych zawodników możemy promować lekką atletykę i zarażać pasją do „ królowej sportu" mieszkańców naszego miasta. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy, kibicowania i przeżywania zmagań sportowców.

Anna Kryszan
Dyrektor OSIR "Wyspiarz"


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [27.11.2019, 19:02:08] • [IP: 178.238.252.***]

STADION MIEJSKI , TYLKO NIE DLA RZUTOW MLOTEM, JAK BEDZIE WYGLADALA MURAWA BOISKA , A SZCZYCIMY SIE TYM ZE OBECNIE MAMY JEDNO Z LEPSZYCH BOISK W WOJEWODZKICH , BEDZIE NIE BOISKO A KRETOWISKO , . ...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■