POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [28.11.2019, 08:53:44] • Świnoujście

Przepadło ponad 7 milionów!

Przepadło ponad 7 milionów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o dofinansowanie inwestycji „Kurort Nadmorski Świnoujście – Nowa wizja przestrzeni publicznej – Przebudowa Promenady Historycznej.”

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o dofinansowanie inwestycji „Kurort Nadmorski Świnoujście – Nowa wizja przestrzeni publicznej – Przebudowa Promenady Historycznej” zawartej wcześniej z Gminą Miastem Świnoujście.

Przepadło ponad 7 milionów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Projekt był dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20 - Działanie 4.9. Rozwój zasobów endogenicznych. Mieliśmy dostać 7 203 410 złotych. Nic z tego.

- Inwestycja miała być zakończona na początku tegorocznych wakacji – przyznaje Mariusz Rabenda ze świnoujskiego magistratu. – W związku z powszechnie znanymi problemami wykonawcy termin nie został dotrzymany, a Promenada Historyczna do chwili obecnej jest nie przebudowana. We wrześniu br. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nie wyraził zgody na wydłużenie terminu realizacji tejże inwestycji. Cofnięcie dofinansowania było konsekwencją tamtej decyzji.

Przepadło ponad 7 milionów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Przedstawiciel Urzędu Miasta dodaje, że z uwagi na trudną sytuację na rynku budowlanym, polegającą na problemach z materiałami i odpowiednią liczbą wykwalifikowanych pracowników, tego rodzaju decyzje nie należą do rzadkości.

- Wystarczy prześledzić wykaz uchwał podejmowanych przez Zarząd Województwa, a opublikowanych na stronie BIP WZP – informuje Mariusz Rabenda i dodaje, że Zarząd Województwa uruchomił kolejny konkurs na środki unijne dedykowane tego rodzaju inwestycjom.

- Świnoujście będzie składało aplikację na przyznanie środków dofinansowujących ww. inwestycję - zapowiada Mariusz Rabenda. - W przypadku nieuzyskania dofinansowania w kolejnym konkursie Miasto wysunie roszczenia od wykonawcy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 86, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 86

Gość • Sobota [07.12.2019, 22:42:33] • [IP: 37.47.57.***]

Byłam w tym roku 2 razy w Świnoujściu w odstępie pół roku i niestety tak jak robiona jest droga do granicy to jakaś kpina. Ślimaki szybciej się poruszają jak robotnicy na tej ulicy. Tam nie ma ani ładu ani składu. To samo na promenadzie. Miasto chce przyciągnąć turystów ale niestety póki co odstrasz kolejkami na prom cenami w sklepach i gastronomii oraz rozbabranymi robotami budowlanymi.

Gość • Sobota [07.12.2019, 09:25:52] • [IP: 77.88.191.**]

Chociaz niech uloza tą kostke do konca, bo utopić sie mozna chcac dojsc na plaze przy slodkim centrum i dalej. Butów nie da sie doczyścić po zwykłym spacerze.

• Niedziela [01.12.2019, 18:17:35] • [IP: 176.221.122.***]

Trudności z materiałami?? Jakie to są trudności?? Proszę napisać co i na kiedy potrzeba !! Dowiozę, rozładuję i jeszcze piwo postawię!! kur... jakichś materiałów budowlanych brak czy może kolega nie zdążył jeszcze otworzyć hurtowni??Ulicę o długości 1.5km budują rok, " cudują światem" z jakimiś ulicami jednokierunkowym. To jest jakaś kpina a nie zarządzanie miastem!!

Qrczak • Niedziela [01.12.2019, 04:49:28] • [IP: 37.47.226.***]

Hagada już widzę jak w jednym czasie rusza budowa tunelu, portu kontenerowego, przebudowa promowego i ulic i dróg, jak wszyscy sobie na wzajem bedą podprowadzać pracowników. Stawki za godzinę to od 50 bedą sartować

Gość • Niedziela [01.12.2019, 01:41:58] • [IP: 77.88.191.**]

Ja pytam kiedy przestana straszyc te trzy budynki przy promenadzie? Strach patrzec w ta strone. ROZPOCZYNA SIE DUZO A KONCZY MALO. COS TU NIE GRA.

Gość • Sobota [30.11.2019, 21:15:03] • [IP: 176.221.123.**]

Tak to nieudolne urzędasy doprowadzą to miasto do ruiny.

Gość • Sobota [30.11.2019, 15:35:12] • [IP: 77.189.84.***]

tak to jest jak gamonie biora sie za rzadzenie i jeszcze szukaja powodu swojej glupoty!! a czasy durniow na stanowiskach mialy minac?

Gość • Sobota [30.11.2019, 13:06:02] • [IP: 5.173.184.***]

odrobi się bedzie kasa za parkownaie i nowe naklejki

Ciekawy • Sobota [30.11.2019, 00:05:15] • [IP: 77.115.148.***]

Dlaczego wybraliście takiego prezydenta? Serio pytam.

Gość • Piątek [29.11.2019, 21:15:58] • [IP: 37.47.134.***]

jak nic widać dziwne układy...zapraszamy cbś i cba

Zasłużony Emeryt • Piątek [29.11.2019, 17:25:32] • [IP: 5.173.152.**]

Skandal że pieniądze które powinny iść na zwiększenie standardu życia emerytów tzn zwiększenie emerytur. Jak hotelarskie prywaciarstwo chce nową promenadkę dla heren volku to niech sobie wybudują za swoje, a od pieniędzy dla emerytów wara!!

Gość • Piątek [29.11.2019, 12:13:21] • [IP: 37.47.134.***]

biorą takie firmy z d..y bo taniej i zawsze fuszerka wyustarczy spojrzec ile budowali henryka czy hotel w miejscu po starym alibi pół roku i oddane do uzytku mozna??

Gość • Piątek [29.11.2019, 10:54:59] • [IP: 193.200.150.**]

Czy iŚwinoujście, mogłoby opublikować umowę, którą zawarło miasto z Molewskim?

Gość • Piątek [29.11.2019, 09:14:36] • [IP: 37.47.175.**]

Kolejny skandal! Wstyd, wstyd, wstyd!!

Gość • Piątek [29.11.2019, 07:32:05] • [IP: 80.245.191.***]

"W przypadku nieuzyskania dofinansowania w kolejnym konkursie Miasto wysunie roszczenia od wykonawcy." - chyba jakiś żart? Po to się wpisuje kary umowne do umowy żeby w takich sytuacjach z tego skorzystać zanim firma ogłosi upadłość. Miasto tak czy inaczej powinno żądać od wykonawcy kwot, które wynikają z umowy bo nie wierze żeby UM wypuścił umowę bez takich zapisów. Jeśli UM nie egzekwuje zapisów we własnej umowie to takie coś także podlega karze i pod dyscyplinę finansów publicznych.

kajak • Piątek [29.11.2019, 07:23:11] • [IP: 178.238.245.***]

jezeli wybiera sie wykonawce po znajomosci ale nie po znajomosci tematu i zagadnienia no to mamy pasztet ktory powinni zjesc wlodarze tego miasta, od dosc dawna dzieje sie dziadostwo w naszym miescie, brud smrod ale nie ubustwo, wlascicielom ekskluzywnych maszyn to nieprzeszkadza widac ze nie stac ich na to zeby mieszkac tam gdzie prestiz nakazuje, ale oni nie moga bo tam nikogo nie znaja i to jest dramat wiec siedza tu bo im wygdnie i tak sie dzieje ze syf dookola i brak kompetencji i cjagle ci sami przy zlobie a burdel dalej prowadzi swa dzialalnosc !!

Gość • Piątek [29.11.2019, 07:06:27] • [IP: 199.249.230.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [28.11.2019, 22:24:31] • [IP: 209.95.56.**]

Na Wojska Polskiego kto nadzoruje pracę? Czy będzie jeszcze jedna warstwa asfaltu? Jeśli tak, to niech się zastanowią, czy wylewać. Krawężniki jakiś nie są obniżone we wszystkich miejscach oznaczonych przejść, co jest dziwne i moim zdaniem świadczy o niedbalstwie nie tylko wykonawcy, ale przede wszystkim nadzoru!

Gość • Czwartek [28.11.2019, 21:46:22] • [IP: 46.215.147.**]

ostatnio spacerowałem z rodziną i nie mogłem sie nadziwić jak szybko jest realizowana inwestycja APART Park.Jakoś oni nie mają poblemów. słyszałem ze tam jest człowiek co bardzo prężnie buduje. szkoda ze nie wystartował w przetargu na promenade bo już dawno by skończył.wystarczy godnie i terminowo płacić ludzią to i ręce do pracy sie znajdą.to słowa jakie usłyszałem od pracowników. nasz szef dba o ludzi. to zadkość w naszuch czasach.

Gość • Czwartek [28.11.2019, 21:24:11] • [IP: 188.146.187.**]

Pasożyty z UM do roboty mieszkać beton na promenadzie historycznej

Gość • Czwartek [28.11.2019, 21:04:32] • [IP: 178.235.147.*]

Niech prezydent przestanie chrzanić o problemach z wykonawcami, bo największym problemem tego miasta jest on sam i jego klakierka. Niczego nie potrafią zrobić porządnie. Wszystko kosztuje kupę kasy. Dziadki to powinny na spacer po plaży chodzić i wnuki bawić a nie.

Gość • Czwartek [28.11.2019, 20:39:38] • [IP: 176.221.122.**]

Ta dziura budżetowa wynika z dziury kompetencyjnej, ale już tylko 9 lat i będzie inaczej.

Gość • Czwartek [28.11.2019, 20:36:21] • [IP: 185.13.106.***]

BETON PRZESTANĄ LAĆ -NIE MOŻLIWE?

Jasny • Czwartek [28.11.2019, 19:56:55] • [IP: 95.129.225.**]

Dopóki nie będzie odpowiedzialności personalnej za podejmowane decyzje- dopóty tak będzie się działo. I tyle w temacie.

Gość • Czwartek [28.11.2019, 19:35:00] • [IP: 176.221.122.**]

No to hotelarze! Zrzuta na dokończenie promenady ! Przecież wy czerpiecie z tego dudki.przeciez mieszkańcy nie będą finansoea waszych biznesów.

Oglądasz 1-25 z 86
■ W związku z kolejnym znalezieniem niewybuchu z okresu II Wojny Światowej i jego neutralizacją, odcinek akwenu Szczecin-Świnoujście zostanie zamknięty. Kapitanat Portu Szczecin przesłał Komunikat Kapitana Portu dotyczący zamknięcia akwenu oraz wstrzymania ruchu statków wchodzących i wychodzących do/z portu Szczecin w dniu 27 stycznia 2020 r. Kapitan Portu Szczecin informuje, że w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) w godzinach od 08.00 do 11.00 w Porcie Szczecin w rejonie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie na 60.89 km toru wodnego Świnoujście — Szczecin, odległość od osi toru 61,58 m na zachód (pozycja geograficzna F53028 2.878 N X-014036 6.227 E) odbędzie się neutralizacja przedmiotu niebezpiecznego z okresu II wojny światowej przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■