POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.12.2019, 17:53:44] • Świnoujście

Jest przetarg na wybór wykonawcy zagospodarowania Mulnika

Jest przetarg na wybór wykonawcy zagospodarowania Mulnika

fot. Andrzej Ryfczyński

Do dnia 8 stycznia czekamy na oferty firm, które będą chciały przeprowadzić inwestycję zagospodarowania terenów powojskowych na Mulniku i przystosowania ich do planowanej strefy przemysłowej.

To drugi przetarg na to zadanie inwestycyjne. Poprzedni, przeprowadzony przed rokiem został unieważniony, ponieważ ceny zaproponowane przez oferentów znacznie przewyższały kwotę, jaką miasto przeznaczyło na sfinansowanie tej inwestycji.

Celem inwestycji jest udostępnienie istniejącej i planowanej do rozbudowy strefy działalności gospodarczej.

Zadanie polega na doprowadzeniu dróg i mediów oraz rewitalizacja terenów powojskowych.

Obejmuje zagospodarowanie terenu powojskowego o powierzchni 5,5 ha wraz z uprzednim oczyszczeniem go z przedmiotów niebezpiecznych, w tym wybuchowych, rozbiórkę zdegradowanych budynków.

Wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie 3,3 km nowej jezdni o szerokości 7 m, ścieżki rowerowej, chodnika, zatok autobusowych, miejsc postojowych dla samochodów osobowych i ciężarówek.

Budowę 3,3 km sieci wodociągowej i 2,7 km kanalizacyjnej.

Na terenie samego CU „Mulnik” wybudowanie 48 miejsc postojowych dla aut osobowych, 9 dla ciężarówek, 7 zatok autobusowych.

Więcej informacji o przetargu na świnoujskiej Platformie Zakupowej:

platformazakupowa.pl/transakcja/286841

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

JUST ACT 447 • Poniedziałek [16.12.2019, 12:31:44] • [IP: 176.221.122.**]

TO PRAWDZIWY DRAMAT. ZNOWU TYSIĄCE METRÓW BETONU I SYFU. KIEDY CI IDIOCI ZMĄDRZEJĄ? PRZECIEŻ MIESZKAŃCOM MIASTA TEN BETONOWY SYF NIE JEST POTRZEBNY !! TO NAPRAWDĘ TRZEBA BYĆ DEBILEM, ABY TAKICH BETONOWYCH DEBILI WYBIERAĆ.

Gość • Poniedziałek [16.12.2019, 10:24:33] • [IP: 178.183.147.**]

Nie jest to przetarg na zagospodarowanie Mulnika a jedynie na rozbiórkę obecnych tam budynków i doprowadzenie dróg. Jeśli uda się UM to zrobić to dopiero będzie przetarg na właściwe zagospodarowanie tego terenu. Dopóki nie będzie tunelu myślę, że miasta nie będzie na to stać. Niewiele firm chce budować w Świnoujściu, bo koszty transportu i oczekiwania na promy są ogromne.

Gość • Niedziela [15.12.2019, 08:28:02] • [IP: 31.11.129.***]

Widać bardzo lubimy to miejsce, ale proszę zabierajmy swoje śmieci, widok bywa przygnębiający.

Gość • Sobota [14.12.2019, 16:51:37] • [IP: 176.221.113.**]

Niepotrzebnie. Teraz można tam sobie pojechać, zrobić piknik, a jak zagospodarują to ogrodzą i nie będzie można. To po co to zagospodarowywać aby było gorzej? Tak jak z tą przystanią za Poltrampem. Było można tam jeździć, a teraz ogrodzone. Nie chcemy grodzenia terenów miasta!

Gość • Sobota [14.12.2019, 10:28:04] • [IP: 88.156.235.**]

wygląda na idealne miejsce na apartamenty, hotele, rekraacje.Strefa przemyslowa jeśli już to powinna być w okolicach przeprawy promowej Karsibór

Gość • Sobota [14.12.2019, 09:07:25] • [IP: 176.221.122.***]

Piękne miejsce na marine

Gość • Piątek [13.12.2019, 23:02:54] • [IP: 89.151.35.***]

Strefa przemysłowa na lewobrzeżu to niezbyt mądry pomysł.

Gość • Piątek [13.12.2019, 21:06:30] • [IP: 185.91.189.**]

17 lat i nic nie zrobił w celu umożliwienia powstawania nowych przedsiębiorstw z zaawansowana technologia, gdzie inżynierowie mogliby znaleźć pracę i pozostać w Świnoujściu. Mulnik grzebie już ponad 10 lat i caly czas w jednym miejscu. Ale jeszcze tylko 9 lat i przyjdą normalni dla tych czasów, będą miejsca pracy nie tylko dla sprzataczek, kelnerów i pokojowek.

Tomcio • Piątek [13.12.2019, 19:59:44] • [IP: 95.41.35.***]

Co się dzieje do cholery z ul. Wojska Polskiego ?! Ile lat jeszcze ma trwać" remont" tej ulicy ?! Nieudacznictwo, kolesiostwo czy robienie komuś na złość ?

Gość • Piątek [13.12.2019, 19:12:29] • [IP: 88.156.234.**]

chory gospodarz chore pomysly...

Gość • Piątek [13.12.2019, 18:54:09] • [IP: 89.186.174.**]

7 zatok autobusowych powiadata? a nad morzem ile takich jest?

Gość • Piątek [13.12.2019, 16:08:20] • [IP: 45.154.255.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [13.12.2019, 15:58:45] • [IP: 31.11.130.**]

Nie ma się co martwić bo i tak nikt tego nie weźmie. Jeszcze tam Panowie i Panie połowimy do końca tego stulecia.

Gość • Piątek [13.12.2019, 15:38:22] • [IP: 31.11.129.***]

W końcu? Przecież uchwalili to na 22 sesji małoradnych i odstąpili od brania wody z Kodrąbka, bo za drogo, a inne gminy nie chcą finansować tego pomysłu. Przyjdzie czas na wodę z Mulnika, to wynalazcy tego pomysłu nie będą jej pić, bo pewnie dadzą nogę.

Gość • Piątek [13.12.2019, 14:41:31] • [IP: 178.238.249.***]

Jedno z ostatnich urokliwych miejsc w Świnoujściu nie zalanych jeszcze betonem. BRAWO TOWARZYSZU ŻMURKIEWICZ KU CHWALE OJCZYZNY.

Gość • Piątek [13.12.2019, 14:36:17] • [IP: 185.210.39.***]

NAPEWNO TU BEDZIE PRZEKRET STULECIA BANASIE, RYDZYKI CZY MISIAKI JUZ TEGO DOPILNUJA :)

Gość • Piątek [13.12.2019, 13:18:51] • [IP: 80.245.190.***]

To robią w końcu te ujęcie wody na Mulniku czy nie ?

Gość • Piątek [13.12.2019, 13:17:44] • [IP: 176.221.123.***]

po co klamkować jak prezydent zrobi co chce jeszcze trzy lata i potem w długą z kopertami za te wszystkie przetargi bo potem nie będzie co sprzedawać piłka jest krótka skrzyknąć się zrobić referendum i powieżć dziada

Gość • Piątek [13.12.2019, 12:35:55] • [IP: 176.221.123.**]

Debilki w tym naszym um...takie miejsce zamiast zostawic dla inwestora pod turystyke to na warsztaty itp.Przemyslowe gowno to maja np.dawna odlewnia zeliwa z terenami po bylym wysypisku smieci a co michalska chce tam osiedla mieszkaniowe robic??Gdzies to miasteczko musi sie rozbodowywac i niestety czesc zieleni trzeba posiecic i isc do gory.Przy kosciele wyburzyc te koszmarki z cegiel niby wiezowce z klitkami i postawic jeden budynek 50 pieter z 600 meszkan i pietrowymi garazami podziemnymi.

Gość • Piątek [13.12.2019, 12:01:06] • [IP: 178.238.246.**]

Osiedla powstaną, a jakże... może wkrótce powstanie atrakcyjna przystań jachtowa... kto to może wiedzieć? Tylko żeby ktoś na tym skorzystał, to najpierw 38 tysięcy mieszkańców musi ze swoich pieniędzy zapłacić za uzbrojenie tych terenów, budowę ulic, chodników, podłączenie kanalizacji itp... Znowu! Wartość tych terenów wzrośnie, ale wy nic z tego nie będziecie mieli, tylko fakturę do zapłacenia...

Gość • Piątek [13.12.2019, 11:49:50] • [IP: 82.174.234.**]

To był zawsze poronionu pomysł. Jedna zasada. Prawobrzeze przemysłowe lewobrzeze mieszkalne i turystyczne. Na mulniku powinny być luksusowe domy z dostępem do nabrzeża. Jaka przemysłowa strefa? Ciężkie sprzęt przez las? Potem promem albo tunelem? To poroniony pomysł.

Gość • Piątek [13.12.2019, 10:54:28] • [IP: 37.47.185.***]

Kiedyś prezydent wyjechał na taczce może czas na powtórke

Gość • Piątek [13.12.2019, 10:51:05] • [IP: 37.47.185.***]

Kiedyś mieszkałem w pięknym mieście..dlaczego w polsce każda zmiana jest na gorsze

Gość • Piątek [13.12.2019, 09:44:44] • [IP: 83.20.235.***]

Najlepiej wszystko zabetonujcie!

Gość • Piątek [13.12.2019, 07:56:40] • [IP: 79.187.106.***]

Nieeeeeee : (Gdzie ja będę na ryby chodził :P

Oglądasz 1-25 z 37
■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■