POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [19.12.2019, 08:21:31] • Świnoujście

Tematów na dzisiejszej sesji nie zabraknie

Budżet gminy na przyszły rok; plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Mazowieckiej, Szkolnej, Wielkopolskiej i Drawskiej; dotacje dla zakładów budżetowych; rekrutacja do przedszkola i szkoły; gminne mieszkania – to najważniejsze zagadnienia, którymi zajmą się świnoujscy radni. Start o godz. 9.

Dziś sesja rady miasta. Będzie dużo o finansach. Uchwalone zostaną: budżet Świnoujścia na rok 2020 oraz wieloletnia prognoza finansowa gminy na lata 2020-2033. W porządku obrad znalazły się także zmiany budżetu gminy na rok 2019 oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2028. Radni podejmą też uchwałę o wydatkach, które nie wygasają z końcem roku budżetowego oraz o stawkach dotacji przedmiotowych dla zakładów budżetowych.

Zmieniona ma być uchwała w sprawie poboru opłaty uzdrowiskowej w drodze inkasa.

Uchwalony zostanie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Mazowieckiej, Szkolnej, Wielkopolskiej i Drawskiej.

Podjęta zostanie również uchwała o zamianie lokalu mieszkalnego wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu miasta na dwa odrębne lokale mieszkalne. Druga uchwała ma dotyczyć zawarcia na czas nieoznaczony umów najmu lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta poza listą wnioskodawców oczekujących na zawarcie takiej umowy.

Określone zostaną też kryteria drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, dla których organem prowadzącym jest gmina. Rajcy zadecydują również, czy zgodzić się na udzielenie dotacji dla niepublicznego przedszkola w wysokości wyższej niż określona w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych.

Podjęta ma być poza tym uchwała w sprawie rozpatrzenia petycji.

Rada ustali terminy sesji w przyszłorocznych. Zatwierdzi też plan pracy komisji rewizyjnej.

Czwartkowa sesja rozpocznie się o godz. 9.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [19.12.2019, 17:38:47] • [IP: 192.95.4.***]

Jaki budżet? Miasto, to bankrut!!" Gumobeton" z" Betoniarą" poprowadzili Świnoujście do przepaści.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■