POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.12.2019, 09:10:28] • Świnoujście

Olbrzymie dofinansowanie i… olbrzymia drogowa inwestycja na prawobrzeżu Świnoujścia

Olbrzymie dofinansowanie i… olbrzymia drogowa inwestycja na prawobrzeżu Świnoujścia

Fot. CUPT Warszawa(fot. Organizator )

I stało się faktem. W miniony piątek Prezydent Świnoujścia podpisał w Warszawie umowę na drugie co do wielkości unijne dofinasowanie w historii naszego miasta. To niemal 122 mln złotych inwestycję, która obejmuje przebudowę dróg Ludzi Morza, Barlickiego, Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las i estakady łączącej ulicę Barlickiego z drogą S3. Będzie realizowana w latach 2020-2022.

Więcej otrzymaliśmy tylko na budowę tunelu. Uroczyste podpisanie odbyło się w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie. Oprócz Świnoujścia umowy podpisano także na dofinansowanie także innych inwestycji w Polsce.

- Sześć umów na realizację inwestycji w pięciu województwach z dofinansowaniem unijnym o wartości ponad 721 milionów złotych. Tak możemy podsumować podpisane dzisiaj umowy. Ale to nie są tylko liczby, to przede wszystkim wartość dodana dla ludzi i środowiska - podkreśliła Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Olbrzymie dofinansowanie i… olbrzymia drogowa inwestycja na prawobrzeżu Świnoujścia

Fot. CUPT Warszawa(fot. Organizator )

- Świnoujście twardo stoi na dwóch nogach – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. - Jedna to turystyka i uzdrowisko. Druga to gospodarka morska, rozwój portu. Podpisana w piątek umowa, a wraz z nią przyznane nam niemal 122 mln złotych dofinansowania na poprawę infrastruktury drogowej, to milowy krok dla rozwoju portu, a ten przyniesie korzyści nie tylko Świnoujściu, ale całej Polsce.

Inwestycja pod nazwą "Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu - etap I" obejmuje przebudowę ulicy Barlickiego pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Wolińską i Dworcową, budowę nowego odcinka drogi łączącej ulicę Barlickiego z drogą S3, przebudowę ulicy Ludzi Morza pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Barlickiego i nową drogą (tzw. obwodnicą Bazy Las), przebudowę odcinka ulicy Ku Morzu pomiędzy wjazdem na falochron wschodni a latarnią morską, budowę tzw. obwodnicy Bazy Las pomiędzy drogą krajową nr 3 a ulicą Ludzi Morza.

Całkowita wartość inwestycji to 143,1 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE to 121,7 mln złotych.

Unijne dofinansowanie pochodzi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

na lata 2014-2020.

BIK Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Czwartek [02.01.2020, 13:42:16] • [IP: 31.0.120.**]

gdzie w waszych planach ujęta jest ul. WRZOSOWA.

Gość • Środa [25.12.2019, 13:30:28] • [IP: 192.95.4.***]

No jakże, pasożytniczego" Gumowego Dildosa" nie mogło tam zabraknąć.

Gość • Środa [25.12.2019, 13:05:52] • [IP: 178.235.147.***]

Nareszcie, w perspektywie drugi Hamburg.Tylko dlaczego tak opieszale?

Gość • Środa [25.12.2019, 11:48:33] • [IP: 192.95.4.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [25.12.2019, 11:38:25] • [IP: 176.221.122.**]

z podatków i pracy ludzi, żadna wasza w tym zasługa politycy

Gość • Środa [25.12.2019, 10:05:19] • [IP: 176.221.123.**]

Jeden z ostatnich gwoździ do trumny Świnoujścia, teraz tylko beton i brudny przemysł

Oglądasz 1-6 z 6
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■