POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.01.2020, 11:25:51] • Świnoujście

Warszów. Wykonawca wchodzi na ulicę Modrzejewskiej.

Warszów. Wykonawca wchodzi na ulicę Modrzejewskiej.

fot. Google Maps

4 miesiące – tyle ma trwać przebudowa ulicy Modrzejewskiej na Warszowie. Dziś wykonawca szczecińska firma Elbud przejęła plac budowy. Jej przedstawiciel zadeklarował, że w ciągu dwóch tygodni rozpocznie prace.

Wykonawca został wybrany w przetargu. Tuż przed końcem roku Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał z nim umowę. Chodzi o 375 metrów drogi, od ulicy Niecałej do Norweskiej. Jest to wspólna inwestycja Miasta i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
Oprócz nowej nawierzchni jezdni i odtworzenia chodnika, przebudowana zostanie sieć sanitarna, w tym kanalizacja deszczowa - powstanie ściek przykrawężnikowy, wymienion na nowe będzie oświetlenie ulicy i wykonane prace związane z zagospodarowaniem terenu. Koszt to 3,9 mln złotych, z czego po stronie Miasta – 1,4 mln złotych, a Zakładu Wodociągów i Kanalizacji 2,5 mln złotych.

BIK Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [08.01.2020, 19:20:44] • [IP: 37.47.139.**]

Super informacja!! Niech Warszów nam pięknieje, bardzo długo był niedoinwestowany, cieszę się, pozdrawiam serdecznie ☺

Gość • Piątek [03.01.2020, 16:59:28] • [IP: 77.252.46.**]

Taką uliczkę, to się robi w dwa tygodnie, a nie cztery miesiące, ale jaki prezydent - takie firmy.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■