POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.01.2020, 18:57:02] • Polska

Transfer w elektromobilności - z PGE Nowa Energia do PSPA

Transfer w elektromobilności - z PGE Nowa Energia do PSPA

fot. Organizator

Jacek Błaszczyński, Dyrektor Projektów e-Mobility w PGE Nowa Energia, dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. W ramach Centrum Kompetencyjnego PSPA będzie odpowiadał m.in. za rozwój projektów w obszarze szkoleń i doradztwa.

PSPA to największa w Polsce organizacja branżowa, kreująca rynek zrównoważonego transportu. Zrzesza ponad 90 krajowych i zagranicznych firm z całego łańcucha wartości elektromobilności, będąc 4. pod względem liczby podmiotów prawnych organizacją branżową w Europie. PSPA tworzy zespół ekspertów, praktyków i konsultantów ze specjalistycznym doświadczeniem sektorowym i wiedzą zdobytą w branży nowej mobilności. Do jego grona dołącza właśnie Jacek Błaszczyński, odpowiedzialny dotychczas za rozwój sektora e-mobility w spółce PGE Nowa Energia, w tym rozbudowę sieci ładowania pojazdów elektrycznych koncernu, pozyskanie kilkuset lokalizacji pod budowę stacji oraz wdrażanie systemu zarządzania i świadczenia usług ładowania.

Jacek Błaszczyński objął w PSPA stanowisko Development Director, stając na czele powołanego Centrum Kompetencyjnego PSPA.
- Zamierzamy intensyfikować działalność organizacji w obszarze szkoleń i doradztwa strategicznego. Jest to odpowiedź na potrzebę podnoszenia kompetencji i rozwoju kwalifikacji kadr polskich przedsiębiorstw w obliczu globalnego megatrendu, jakim jest elektromobilność. Celem Centrum Kompetencyjnego PSPA będzie także wyznaczanie standardów rynku zrównoważonego transportu w Polsce, wsparcie merytoryczne firm i koordynacja projektów. Jacek idealnie wpisuje się w wizję rozwoju organizacji. Cieszę się, że jest częścią PSPA – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Jacek Błaszczyński jest absolwentem kierunku Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Posiada Master’s Certificate in Project Management Washington University School of Business. Dysponuje szerokim doświadczeniem operacyjnym i korporacyjnym na polach planowania strategicznego, zarządzania portfelem i prowadzenia projektów, a także w obszarze finansów i kontrolingu. Zajmował stanowiska specjalistyczne i menedżerskie w dużych spółkach i grupach kapitałowych w przemyśle ciężkim, energetyce, Oil&Gas, FMCG i usługach (Jeronimo Martins, H. Cegielski Poznań, PKN Orlen, Dong Energy Renewables, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Nowa Energia).

- W ramach działalności Centrum Kompetencyjnego PSPA nie tylko będziemy przygotowywać przedsiębiorstwa do zmian na rynku nowej mobilności w ramach systemu certyfikowanych szkoleń, ale także kreować koncepcje i pomagać w tworzeniu nowych modeli biznesowych w tym obszarze - mówi Jacek Błaszczyński.

W skład Centrum Kompetencyjnego PSPA wejdą międzynarodowy eksperci branży e-mobility, zrzeszeni wokół AVERE – The European Association for Electromobility.

Więcej informacji na www.pspa.com.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■